Bodonyi Dóra három számban ostromolhatja a dobogót

A magyar egységek öt győzelemmel mutatkoztak be a plovdivi kajak-kenu Európa-bajnokság pénteki nyitónapjának reggelén, amikor az 1000 méteres és a K-4 500 méteres előfutamokat bonyolították le. A csütörtöki napon mért 40 Celsius-fok feletti hőmérséklet után ezúttal kellemes meleg és közepes erősségű hátszél fogadta a sportolókat a pályán, de az előrejelzések szerint a déli óráktól ismét kánikula várható.

A magyarok közül elsőként a békésszentandrási Bodonyi Dóra szállt vízre, aki magabiztos versenyzéssel tette le névjegyét. Az ezer méteres számban féltáv után az élre állt, előnyét a célig még növelte is, így első helyével megspórolta magának a délutáni középfutamot, azaz egyből a szombat délelőtti döntőbe került. A szolnoki Közgép színeiben versenyző kajakos ezen a távon párosban is a fináléban érezheti magát, mivel a kevés nevező miatt kimaradnak az elő- és középfutamok, 5 kilométeren pedig az eredeti program szerint eleve egyből az aranyért szállhat vízre.
Az 1000 méteres előfutamok sorát a két 500 méteres kajaknégyes előcsatározásai törték meg. Ezekben a versenyekben a férfiaknál csak az első hely megszerzésével lehetett kihagyni a délutáni középfutamot, a magyar egység pedig teljesítette a feladatot. A Nádas Bence, Tótka Sándor, Molnár Péter és Mozgi Milán alkotta férfi egység nyert, azaz már biztosan döntős.
A vasárnapig tartó bulgáriai Eb-n 36 ország kajakosai és kenusai versenyeznek.

(MTI)

Címlapon: Bodonyi Dóra meggyőző teljesítménnyel nyerte előfutamát. Fotó: Magyar Kajak-Kenu Szövetség