Bodonyi Dóra nem bírt Takács Tamarával

Péntektől vasárnapig a júliusi, plovdivi Európa-bajnokság, valamint az augusztusi, racicei világbajnokság indulási jogáért válogatóztak a magyar kajakosok és kenusok a Szeged melletti Maty-éren.

Az utolsó versenynapra a női egykilométeres távon mutatkozott a legjobb esély arra, hogy Tótka Sándor szombati 500-as páros sikere után újabb számot nyerjen megyei kajakos. Erre a szolnoki színekben versenyző, békésszentandrási Bodonyi Dórának volt a legjobb kilátása, aki két világkupát is megnyert már ezen a távon az utóbbi egy hónapban. Most azonban nem bírt a bombaformában versenyző Takács Tamarával. A Vasas 20 esztendős kiválósága két napja fél kilométeren nyert, szombaton 500 méter párosban is a legjobb volt klubtársával, Vad Ninettával, míg most 1000 méteren lett első, megelőzve Bodonyi Dórát és Fazekas-Zur Krisztinát. Dóra számára a második válogatón adott lesz a javítás lehetősége, a válogatottságot illetően pedig indulási esélyeit tovább növeli, hogy vetélytársnője ilyen univerzális teljesítményre képes.
A háromnapos válogató vasárnap délután az 5000 méteres versenyekkel zárult. A hosszútáv a legjobban Bodonyi Dórának feküdt a női kajakosoknál, aki Mihalik Sárával (MULTI) vívott külön versenyt, végül azonban másfél hajóval megelőzte vetélytársát.
A mostani viadal egyik érdekessége volt, hogy ezúttal a megszokott kilences helyett hetes döntőket rendeztek, hogy elkerüljék a szeles időjárásból fakadó pályaelőnyöket.
– Ez a verseny az első lépcsőfokot jelenti a racicei vb felé, ugyanakkor a hétvége győztesei megváltják helyüket a plovdivi Eb-re – nyilatkozott a szövetség honlapján Hüttner Csaba szövetségi kapitány, hozzátéve, hogy bár a második válogató egy héttel a kontinensviadal (július 14–16.) rajtja előtt lesz, a júliusi, szolnoki válogató eredményei már csak a csapathajók szempontjából befolyásolják majd a plovdivi keretet. A szakember a két válogató egyes és páros eredményei alapján jelöli ki a bulgáriai versenyen induló négyeseket.

Címlapon: Bodonyi Dóra még visszavághat mostani legyőzőjének