Boér Gábor: „Sajnos, egy-két ember fejben már nem itt jár”

Hétközi sikerek után találkozott egymással négy nappal később, vasárnap a labdarúgó NB II-ben a Békéscsaba és a Budafok. Nem véletlen, hogy mindkét oldalon bizakodó volt a hangulat, a lila-fehérek annak reményében, hogy győzelmük esetén tarthatják bronzos helyüket a tabellán, a vendégek viszont a kiesés elől menekülve gondolták úgy, a három pont sokat segíthet másodosztályú tagságuk megőrzésében. Nos végül a vendégek örülhettek.

Békéscsaba 1912 Előre–Budafoki MTE 0–1 (0–0)
NB II-es labdarúgó-mérkőzés. Békéscsaba, 1003 néző. Vezette: Radványi Ádám (Kormányos II. Gábor, Szvetnyik Bence).
Békéscsaba: Ribánszki – Szélpál, Dlusztus, Babinyecz – Gránicz, Lustyik (Zahorán, 64.), Nagy S. (Tóth D., 46.), Nagy I. (Király P., 67.) – Birtalan B., Viczián, Gyurján. Vezetőedző: Boér Gábor.
Budafok: Szabó B. – Margitics, Gubacsi, Csizmadia Cs., Khiesz – Kercsó, Filkor, Kovács D. (Vezselinov, 92.), Forgács P. – Kokenszky (Vankó, 67.), Ihrig-Farkas (Fekete M., 67.). Vezetőedző: Tóth Bálint.
Sárga lap: Filkor a 63., Karcsó a 82. percben.

A két csapat mérkőzése éppen anyák napjára esett, ezért a házigazda klub igyekezett kedveskedni a gyengébb nem képviselőinek, aminek értelmében a hölgyek ingyen tekinthették meg a 34. forduló találkozóját. A csabai „anyukák” aligha örülhettek az első negyed órának, ugyanis a budafokiak kézbe vették a mérkőzést, és nemcsak irányították a találkozót, hanem kétszer is nagy helyzetbe kerültek. Az más kérdés, hogy mindkettőt kihagyták. Dohogott is mesterük, Tóth Bálint, széttárva karjait, néhány cifrát is eleresztett. Ezt követően viszont a lila-fehérek ritmust váltottak, és most ők veszélyeztettek többet, ám Birtalan Botond és Viczián Ádám is kihagyta a kihagyhatatlant, máskor pedig Szabó Balázs jeleskedett, és tornázta ki a leginkább gólnak látszó lövést. Így aztán gólmentesen zárult az első játékrész.
A szünetben Boér Gábor edző Nagy Sándor helyett Tóth Dánielt küldte pályára, egyben átrajzolta a csapat szerkezetét, a csere támadó feladatot kapott, Viczián pedig a középpályára került. A vendégeket nem nagyon érdekelte ez a csere, ugyanis az 52. percben Csizmadia Csaba előremerészkedett egy ellopott labdával, majd jól ugratta ki Ihrig-Farkas Sebestyént, aki a bal összekötő helyéről a kimozduló kapus fölött a hálóba emelt, 0-1. Később a cserekeként beállt Fekete Máté növelhette volna az előnyt, ám a kapufára bólintotta a labdát. A csabaiak a finisben nagyobb sebességre kapcsoltak, ám a hibák tovább éltek, máskor pedig Szabó Balázs bravúrjai mentették meg a vendégeket a góltól. A Budafok a játékrész végén is óriási lelkesedéssel küzdött, nem ismertek lehetetlent, végül megérdemelten nyertek, amivel zsinórban harmadszor is győztesen hagyták el a pályát, nagy lépést téve az NB II-es tagság megőrzése felé.

: Gránicz, ill. Szabó B., Csizmadia Cs., Ihrig-Farkas,

B
oér Gábor: – Én szégyellem magam. Sajnos, egy-két ember fejben már nem itt jár. Nem értem, hogyan lehet ilyen mentalitással pályára lépni, a fiatalok esetében pedig azt, miért nyújtanak ilyen hullámzó teljesítményt. Ráadásul a szerencse sem állt mellénk.
Tóth Bálint: – Hál’ Istennek, nem magyarázkodnom kell egy vereség miatt. Sokat tett a csapat a győzelemért, nagyszerű fegyvertény volt különösen egy ilyen jó Békéscsaba ellen. Annak külön örülök, hogy zsinórban a harmadik meccsünket is behúztuk, le a kalappal a fiúk előtt. Ez egy fantasztikus három pont volt.

Jávor Péter

Címlapképünkön Lustyik Levente (17), aki igen aktív volt a vasárnapi mérkőzésen – fotó: Erdős Csaba