Bohus Richárd a 100 méteres hátúszás bajnoka

A délelőtti futamokban még az ötödik helyen ért célba klubunk kiválósága, Bohus Ricsi a 100 méteres hátúszásban. Akkor még „szerény” 56,95 másodpercet úszott, ezen óriásit javítva magyar bajnoki címet harcolt ki.

Mint emlékezetes, délelőtt még az egykori békéscsabai, ma győri Balog Gábor vitte a prímet, elsőkét ért célba az előfutamok során (56,13). Ricsi „pihentető” úszással biztosította helyét a fináléban a kettes pályán (56,95).
A majd esti órákban megrendezett döntőben aztán Bohus nem hagyott kétséget senkiben a tekintetben, hogy idén ő a legjobb. Rajt-cél győzelmet aratott, már a fél távnál is látszott, hogy verhetetlen lesz. Végül Balogot fél másodperccel megelőzve, 54,40 másodperces eredménnyel nyerte meg a versenyt és ért el magyar bajnoki címet. A délelőtti idején két és fél másodpercet javított.
Ennek ellenére talán kissé csalódottan nyilatkozott a televíziós közvetítés során: – Nincs meg az A színt, de a győzelemnek örülök. A két műtétem előtt, még öt évvel ezelőtt úsztam majdnem hasonló időt, ezért annak is örülök, hogy most majdnem megismételtem azt. Remélem, még a világbajnokság előtt, akár Rómában elérhetem az 54,06-oes szintet.
Arra a kérdésre, hogy miért hiányzott a 100 méteres gyorsúszásból, így válaszolt: – Egy napon és egymás után következett a két versenyszám, el kellett dönteni, melyikben induljak, ugyanis a kettő sok lett volna ilyen rövid pihenő idővel.
Egyébként Ricsi a 100 méteres gyorsúszásban már korábban teljesítette a vb-hez szükséges A szintet, így a budapesti világbajnokság mezőnyében mindenképp ott láthatjuk majd nyáron. Visszatérve a hátúszására, holnap a békéscsabai 4×100 méteres vegyes váltó is elindul az országos bajnokságon, ahol a kezdő ember Bohus Ricsi lesz. Vagyis még ott is lehetősége lesz tovább javítani eddigi eredményén.

A 100 méteres hátúszás magyar bajnoki érmeseinek sorrendje: 1. Bohus Richárd (Békéscsabai Előre Úszó Klub) 54,40, 2. Balog Gábor (Győri Úszó Sportegyesület) 54,90, 3. Telegdy Ádám (Kőbánya Sport Club) 58,08.