Borult a papírforma a megyei kupában

Kedden két mérkőzést játszottak a labdarúgó Békés Megyei Kupában. A tét a legjobb 8 közé jutás volt Mezőmegyeren, illetve az endrődi pályán. A párharcok előzetesen vendégsikereket ígértek, ehhez képes mindkét helyszínen a házigazdák harcolták ki a továbbjutást.

A ványaiak alkalmi otthonában megismétlődött a megye I. osztályú bajnokság szombati párharca. Azt a csatát a listavezető Füzesgyarmat nyerte parázs csatában. Az első félidőben úgy tűnt, most is hasonló lesz a szereposztás, a zöld-fehéreket azonban a szünetben mintha kicserélték volna. Lelkes játékkal sikerült fordítaniuk, a hajrában pedig még egy 11-est is elhibáztak Marton révén, amit kis híján megbüntetett a látványosan finiselő vendégcsapat.
Mezőmegyeren sem a magasabban jegyzett gárda lépett tovább. A házigazdák a Szeghalom búcsúztatása után újabb sárréti együttessel találták szemben magukat, de a vésztőiek sem jártak sikerrel. A látogatók irányították a játékot, de a harmadik vonalban szereplő hazaiak fegyelmezett, kemény védekezéssel „kibekkelték” a gól nélküli döntetlent, így ők várhatják a csütörtöki sorsolást.
A nyolcadik állva maradó csapat szerdán lesz ismert, amikor is 17 órától az egyre jobb formát mutató Békéscsabai MÁV fogadja majd a meglehetősen hektikus Mezőhegyest.

Eredmények: Dévaványai SE–Füzesgyarmati SK 2–1 (0–1), gól: Adamecz, Ernyes, ill. Urbán. Mezőmegyeri SE–Vésztői SE 0–0. A hátralévő program. Április 26., szerda, 17.00: Békéscsabai MÁV SE–Mezőhegyesi SE.

Címlapon: Urbán Sándor megtette a dolgát a gyarmati csapatban, de a gólja önmagában kevésnek bizonyult a Dévaványa ellen. Fotó: Nagy Marcell