Bravúrközelben a listavezető ellen

Az NB I B-s férfi kézilabda-bajnokság 14. fordulójának szombati mérkőzésén a listavezető Cegléd szerencsés körülmények között aratott minimális különbségű győzelmet Békésen. A házigazda együttes az első idei pontjait hullajtotta el, pedig még a győzelemre is reális esélye volt a végjátékig.

Optimum Solar-Békési FKC-Ceglédi KKSE 22–23 (13–11)
NB I B-s férfi kézilabda-mérkőzés. Békés, 200 néző. Vezette: Haskó Tamás Károly, Natkai Norbert.
Békés: PAJKÓ – OSGYÁN 6, HASZILLÓ 4, BODA, Székely 2, Ferenczi 4, Fedor 1. Csere: Borbély, Takács (kapusok), Dénes, Csuzi, Gál 2, Kecskés, Varsandán 3, Oláh, Kiss R. Edző: Papp Bálint. A Cegléd legjobb góldobói: Hajdú T. 6, Hajdú P. 5.
Kiállítások: 2, ill. 4 perc. Hétméteresek: 1/0, ill. 0.

Egyperces gyászszünettel indult a találkozó, a békésiek héten elhunyt ifjú kézilabdázója, Tóth Tibor emlékének adózva.
Villámrajtot vett a bajnoki cím első számú várományosa, 5 perc elteltével 0–3-at mutatott az eredményjelző. Ezt követően a hazaiak is „megérkeztek” a mérkőzésbe, de ekkor még a tavaly békési színekben játszó Hajdú Péter találataival őrizte előnyét a Cegléd. A 20. percre szívós munkával utolérte ellenfelét a hazai együttes, majd egy jó hajrának köszönhetően előnnyel térhetett pihenőre.
A folytatás ismét vendégtalálatokat hozott, azonban egy hármas szériával az addigi legnagyobb különbségű előnyt harcolta ki a látogató (40. p.: 16–13). A félidő középső szakaszában felváltva estek a találatok, így tartani tudta vezetését a BFKC. Az utolsó 10 percben visszaesett a házigazdák játéka, ezt kihasználva a frissebbnek tűnő vendégek fordítani tudtak. Az egyik pont megszerzésére így is maradt esély, de 9 másodperccel a vége előtt Oláh hétméteresét kivédte a kapus.
A küzdelmes mérkőzésen nem látszott meg, hogy melyik együttes vezeti a tabellát, picivel koncentráltabb játékkal fordított eredmény születhetett volna.
Papp Bálint: – Gratulálok a Ceglédnek, a végjátékot rutinosabban hozták le, azonban a győzelmükhöz némi szerencsére is szükségük volt.