Bravúros BRSE-győzelem Alamócban

Bravúros győzelemmel kezdte meg szereplését a Közép-európai Ligában a címvédő BRSE, amely az elvesztett újpesti bajnoki után napos oldalát mutatta Alamócban, és öt szettes drámai csatában vágott vissza a cseh csapatnak a prágai felkészülési tornán elszenvedett vereségért.

VK UP Olomouc–Békéscsabai RSE 2:3 (–16, 14, –22, 15, –12)
Közép-európai Liga női röplabdamérkőzés. Olomouc, 300 néző. Vezette: Schimpl, Jurácek (szlovákok).
Olomouc: Kubinová 5, KOSICKÁ 16, Trnková 2, Napolitano 12, MICHALIKOVÁ 16, SOKOLOVÁ 15. Csere: Kovalová (liberó), Kossanyiová, Dudová, Dediková. Vezetőedző: Jiri Teply.
Békéscsaba: TÁLAS 2, Glemboczki 4, BODNÁR 9, PEROVICS 24, MLINAR 16, Medic 10. Csere: MOLCSÁNYI (liberó), Pekárik 3, Szpin, Szedmák, Ivanovics, Fábián. Szakmai Igazgató: Kormos Mihály.
Az eredmény alakulása. 1. szett: 4:8, 10:18. 2. szett: 8:7, 18:12. 3. szett: 9:6, 15:9, 18:16, 21:24. 4. szett: 9:8, 18:12. 5. szett: 7:7, 9:13, 11:14.

Tavasszal emlékezetes találkozó után a csabai lányok emelhették magasba a KEL, vagy nemzetközi nevén MEVZA-serleget, és éppen szerdai vendéglátójuk ellen győztek a Viharsarokban megrendezett Final Four fináléjában. Az a cseh csapat, már nem ugyanaz, Julie Kovárová személyében a nyáron klasszis liberó érkezett a soraikba a távozó horvát válogatott René Sain helyére, center poszton pedig Trnková Veronika is komoly erősítésnek számít.
Némi meglepetésre már az első szett elején kézbe vette az irányítást a magyar csapat és okos, türelmes játékkal, végig vezetve be is húzták az első játszmát.
A csehek természetesen nem hagyták annyiban, pontosítottak a játékukon, ütőik igyekeztek elbizonytalanítani lelkes ellenfelüket. Az alamóciaknak sikerült is hozniuk a második játszmát, kiegyenlítve ezzel hátrányukat.
Úgy tűnt, hogy a 3. felvonásban sem törik meg a csehek lendülete, gyártották a pontokat futószalagon és még a szett közepén is hat pontos előnyüket mutatta az eredményjelző. A csabaiak azonban mozgósították erőtartalékaikat és játék hajrájához közeledve előbb beérték, majd megfordították az eredményt. Végül három meccslabdája is volt a vendégcsapatnak, a másodikat sikerült is értékesítenie.
A negyedik játékban az elejétől eltekintve Jiry Teply tanítványai domináltak és tulajdonképpen különösebb gond nélkül egyenlítettek a mérkőzés során immáron másodszor.
A döntő szett Perovics bombájával indult, de rögtön fordítottak a hazaiak. 5:5-nél egy igencsak véleményes játékvezetői döntés borzolta a vendégek kedélyeit, majd Medics sokadik blokkja ismét egyenlítést ért. A hajrában aztán megdobbant a legendás csabai szív, nem ismertek elveszett labdát Tálasék. A csabaiaknak sikerült ellépniük négy ponttal és már nem engedték kiénekelni a sajtot a szájukból. A BRSE heroikus, 125 perces küzdelemben győzte le legnagyobb vetélytársát.
Kormos Mihály: – A csapat erejét jelzi, hogy több alkalommal is jelentős hátrányból tudott felállni. Jelentős fegyvertény a győzelem, hiszen egy remek játékosokból álló, jól felkészített ellenfelet győztünk le.

Címlapon: Nikoleta Perovics ponterős volt Újpesten, és az Olomouc ellen is valóságos szőnyegbombázást tartott. Fotó: UTE/Facebook