Bravúros győzelem egy másodperccel a lefújás előtt

Négy nappal a győriektől elszenvedett nagy verség után ismét hazai környezetben lépett pályára az NB I-es békéscsabai női kézilabdacsapat. Ezúttal viszont nem egy BL-győztes, hazai listavezető, hanem az egyik legnagyobb ellenlábas, a Mosonmagyaróvár érkezett a Viharsarokba. Vagyis nem a bajnoki címért, hanem a kiesés elkerülése érdekében folyt ádáz csata a parketten.

EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE–EU-Fire Mosonmagyaróvári KC 30–29 (15–19)
NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, 1000 néző. Vezette: Herczeg Péter, Südi Péter.
Békéscsaba: Balog J. – KOVÁCS ANETT 7, VUKAJLOVICS 8, Giricz, Bottó 4, Walfisch 4, MARINCSÁK 6 (3). Csere: Horváth D., Binó (kapusok), Zöldi-Tóth 1, Dombi K., Szögi, Agbaba. Edző: Horváth Roland.
Mosonmagyaróvár: Gubikova – KOVACSICZ 6, Kopecz 2, TILINGER 7 (3), Sz. Vukcsevics, Szarková 5, BÍZIK R. 5. Csere: Scholtz (kapus), Horváth B. 2, Gyimesi 1, Bízik B., Farkas V. 1 (1), Katona F. Edző: Bognár Róbert.
Kiállítások: 10, ill. 10 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 6/4.
Az eredmény alakulása. 4. p.: 2–2; 9. p.: 4–6; 11. p.: 6–6; 18. p.: 9–12; 22. p.: 12–12; 28. p.: 13–17; 35. p.: 15–21; 39. p.: 18–24; 50. p.: 24–25; 58. p.: 28–29.

Már az első percekben észrevehető volt, hogy nagy a tét, a kérdés csak az volt, melyik csapatot nyomja jobban. Hamar kiderült, hogy mindkét félnek nehézséget okoz ez a hatvan perc, de az is tény, hogy mindkét együttes nagy elánnal vetette magát a küzdelembe. Érezhető volt a feszültség, nagy a rohanás, a két gárda játékosai minden idegszálukkal a győzelemre törekedtek. A keménységtől sem riadtak vissza, de azért sportszerű mederben zajlott a találkozó. Apró előnyre tett szert a vendégcsapat, amit őrzött is, hol egy, hol két gól volt az előnyük. Negyed óra után azonban egyre több hiba csúszott a lila-fehérek játékába, amit ki is használt a kisalföldi alakulat és első ízben háromgólos előnyre tett szert. Egyszer ugyan felzárkóztak a viharsarkiak, de a dinamikusabban játszó mosonmagyaróváriak újra jelentős előnyre tettek szert, amit a félidő végéig meg is őriztek. Tehették mindezt, mert a csabaiak szélsőjátékán kívül semmilyen momentum, így az átlövők teljesítménye és a védekezés sem dicsérhető, magyarán egyáltalán nem alkottak e téren maradandót az első harminc percben.
A szünet után semmi sem változott sokáig: a csabaiak rengeteg hibával játszottak, és egyáltalán nem ízlett nekik a vendégek határozott és agresszív védekezése. El is húzott hattal a Mosonmagyaróvár, és sokáig tartotta ezt a tekintélyes fórt. Aztán az utolsó negyed órában varázsütésre megváltozott a hazaiak játéka: átvették a vendégek agresszív védekezését, felgyorsult a játékuk, bátrabbak és pontosabbak lettek a lövők, és megkezdték a felzárkózást egy ötgólos szériával. Átmenetileg visszafogottabb lett a kisalföldiek játéka, de mégsem tudta átvenni a vezetést a Békéscsaba. Igaz, az 58. percben egálra hozták a találkozót, de ismét a vendégek jutottak egygólos előnyhöz. Hatalmas másfél percet produkáltak a lila-fehérek, újra egyenlítettek, majd kettő(!) másodperccel a lefújás előtt szabaddobáshoz jutottak. A feladott labdát a születésnapos Walfisch Mercédesz védhetetlenül vágta a hálóba (aligha kapott ennél szebb ajándékot), ezzel a mérkőzés folyamán először jutott előnyhöz a lila-fehér alakulat, egyben óriási bravúrt végrehajtva megnyerte a találkozót. Nem kevesebb, mint hatgólos hátrányból.

Horváth Roland: – Örülök, hogy a második félidőben a védekezés és a kapusteljesítményünk feljavult. Ezáltal sikerült fordítanunk és begyűjteni a két pontot. Le a kalappal a lányok előtt, csak gratulálni tudok nekik.
Bognár Róbert: – Nehéz ilyenkor mit mondani. Nem érdemeltünk vereséget. Nagyon készültünk erre a találkozóra és 55 percig, szinte végig a kezünkben tartottuk a mérkőzést.

Jávor Péter

Címlapképünkön Kovács Anett, aki a csabai gárda egyik legjobbja volt és hét gólig jutott