Bravúros kondorosi hajrá

A Köröstarcsának és a Kondorosnak összejött az idegenbeli győzelem, a Belvárosi DSK csapatának nem az NB II-es férfi kézilabda-bajnokság hétvégi 18. játéknapján. A tarcsaiak hozták az úgymond „kötelezőt” Karcagon, a kondorosiak viszont a DKSE vendégeként bravúrral nyerték meg a megyei derbit, tovább tömörítve ezzel a mezőny második felét.

Kiskőrösi KSE–Békéscsabai BDSK 22–17 (14–8)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Kiskőrös, 150 néző. Vezette: Csányi, Drinóczi.
Békéscsaba: Vlcskó B. – DR. SÁRI 7 (4), Márton 2, Vörös Á. 2, Morva 1, Felczán 2, Farkas B. 3. Csere: CSÖRGŐ, Tóth P. (kapusok), Papp L., Tokaji, Kovács B., Kucsera, Osgyán, Arbel, Nemesi. Edző: Labos Tibor. A Kiskőrös legjobb góldobói: Szabó T. 6 (2), Thiesz 4 (2), Dózsa 4.
Kiállítások: 14, ill. 16 perc + Vörös Á. és Morva kizárva. Hétméteresek: 5/4, ill. 6/4.
A Petrovszki, Vlcskó Kelemen, Skaliczki hármast nélkülöző vendégcsapat különösen védekezésben érezte meg a rutinos emberei hiányát. Az alkalmi hadrendben a csabaiak szinte minden erejüket lekötötte a saját kapujuk óvása. Az első félidőben a támadások pontos befejezésére már nem maradt energiájuk. Szünet után Csörgő Attila parádés védéseinek köszönhetően még sikerült felzárkózniuk a látogatóknak (47. p.: 18–16), de a játékvezetők a végjátékban Vörös Árpádot és Morvát is „kiszórták”, ezzel a pontszerzés utolsó reménye is elszállt. A vereség azért fájó csabai részről, mert verhető ellenfél mérte azt rájuk.

Karcagi SE–Köröstarcsai KSK 3243 (1520)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Karcag, 110 néző. Vezette: Csörgő, Vitális.
Köröstarcsa: Kiss N. – MOLNÁR K. 14, POLGÁR T. 7 (2), BÁNFI 4, Novák 6, LŐRINCZI 9, Szatmári 2. Csere: Roncsek (kapus), Puskás 1, Molnár B., Schupkégel. Edző: Molnár Zoltán. A Karcag legjobb góldobói: Lajtos 8, Vályi-Nagy 7 (1), Jobbágy 7.
Kiállítások: 10, ill. 10 perc. Hétméteresek: 1/1, ill. 2/2.
A kiesési sorrend miatt igen fontos mérkőzés sok izgalmat tartogatott a köröstarcsai csapat számára. A hazaiaknál szereplő góllövőlista vezető, Vályi-Nagy külön őrizetet kapott a vendégektől. A tarcsaiak lőtték az első gólt és innen tovább ki sem adták a kezükből a vezetést: Az első félidőben fokozatosan növelték előnyüket a nagy sebességgel, harcosan játszó vendégekkel szemben. A második félidő elején a karcagiak gyors középkezdésekből és lerohanásokból még tartották a szoros eredményt (39. p.: 21–25), de a látogatók biztonsági játékukkal, a gyenge védekezésük ellenére is hozták a kötelező győzelmet.

Békéscsabai DKSE–Kondorosi KK 24–26 (12–11)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, 100 néző. Vezette: Hirth, Tárnyik.

Békéscsaba: SZTANCSIK – Kéri 1, Felföldi 10 (5), Balogh 4, Balázs, Kovács, Karács 4. Csere: Kecskeméti (kapus), Kepenyes, Mohácsi, Nagy Á. G. 2, Szudár 2, Baji, MASA 1. Edző: Vólent János.
Kondoros: PANKOTAI – TÓTH 2, RAFFAI 7 (3), KEREKES 4, SIMON 7, KÓSA 2, Ravasz 2. Csere: Gyurcsán (kapus), Nagy J., Zubor 2 (1), Csonki, Istenes, Kasnyik V., Kasnyik T. Játékos-edző: Nagy József.
Kiállítások: 6, ill. 2 perc. Hétméteresek: 6/5, ill. 7/4.
A remek kapusteljesítmények mérkőzésén a végjátékot jobban bíró Kondoros vihette haza a két pontot. A mérkőzést a Békéscsaba kezdte eredményesebben, de hamar magára talált a vendégcsapat is. A jó védekezésnek köszönhetően egyik csapat sem tudott ellépni a másiktól. A szünet után egy emberhátrányos időszakban vette át a vezetést a KKK. A végjátékra a csabaiakon kiütközött a kétfrontos bajnoki rendszer fáradtsága. Mindkét csapat sokat hibázott a támadások során. A kimaradt hétméteresek, ziccerek, nagy kapufák időszakában a vendégek voltak szerencsésebbek.