Bravúros pontszerzés a listavezető ellen

Bravúros pontot szerzett a Gyulai Amazonok együttese a listavezető TFSE ellen vasárnap, az NB I-es női futsal-bajnokság 13. fordulója előrehozott hétvégi mérkőzésén. A házigazdák két gólos hátrányból mentették döntetlenre a meccset.

A gyulaiak a védekezésre helyezték a hangsúlyt, ahogy azt várni lehetett, a mérkőzés elején a TF irányította a meccset, helyzetek azonban gyors kontrák révén a hazaiak előtt adódtak. Bálint Rebeka két perc alatt két gólos előnyhöz is juttathatta volna csapatát, de Ősz Csenge mindkét helyzetnél a helyén volt. Az első találat Pádár Anita nevéhez fűződött, aki egy védelmi hibát kihasználva helyezte a játékszert a hosszú sarokba a 11. percben. Nem sokkal a félidő vége előtt Gruber Brigitta juttatta szerencsésen a hálóba a labdát, így két gólos vendégelőnnyel fordulhattak a felek.
A második félidőben szerkezetet váltottak a vendégek, ettől függetlenül változatlanul a védekezés dominált a fürdővárosiak játékában. Fordulatos volt a találkozó, szép cselek, látványos szerelések és sok helyzet jellemezték a játékot. A szépítő találat a mezőny legfiatalabb játékosához fűződött: Mázik Flóra egy látványos kontra után szerzett szép gólt. Ezt követően vérszemet kaptak a hazaiak és nagy elánnal próbáltak támadásokat vezetni. A fővárosi alakulat azonban továbbra is rendkívül szép futsalt játszott, több lehetőség adódott előtte, igaz a befejezésekkel hadilábon állt. Ez elmondható a gyulai csapatról is, amely sok helyzetet és kontrát puskázott el a második félidő végén. Végül Bálint Rebeka az ellene jogosan megítélt szabadrúgást helyezte el Ősz Csenge kapujába, döntetlenre módosítva az állást. Az igazságos döntetlenhez hozzátartozik, hogy mindkét csapatban benne volt a 3 pont megszerzése ezen a napon, de a kapusok teljesítménye kiemelendő volt mindkét oldalon.
Molnár Zoltánné:Egy ilyen kaliberű csapat ellen nem lehet ennyire gyengén kihasználni a helyzeteket. A lányok nagyot küzdöttek, főleg a második félidőben, végig fegyelmezetten betartották azt, amit kértem tőlük. Véleményem szerint igazságos döntetlen született, még ha ellenfelünk előrébb is jár, mint a mi csapatunk.

Gyulai Amazonok–TFSE 2–2 (0–2)
NB I-es női futsalmérkőzés. Gyula, 150 néző. Vezette: Boda László, Nagy Zoltán (Belanka Zsolt Péter).
Gyula: Palócz M. – Fülöp, Molnár Á., Bálint, Kurai. Csere: Mázik, Balogh N., Sovány, Szerb. Edző: Molnár Zoltánné.
TFSE
: Ősz – Tell, Pádár, Folk, Gruber. Csere: Bokor, Horváth F., Winternitz A., Bobok. Edző: Horváth Gábor, Csernai Gábor.
Gólszerző: Mázik (27.), Bálint (31.), ill. Pádár (11.), Gruber (20.).
A bajnokság állása: 1. TFSE 27 (50–24, 13 mérk.), 2. Kiskunfélegyháza 23 (47–25, 11 mérk.), 3. Debreceni EAC 22 (39–29), 4. Tolna-Mözs 17 (38–28, 11), 5. Gyulai Amazonok 15 (30–33, 12), 6. Miskolc 12 (34–41, 11), 7. Hajdúböszörmény 6 (17–36, 12), 8. Szekszárd 5 (20–52, 11).