Brazíliából is érkezett csapat Gyulára

Veretlenül nyerte a hétvégi hazai rendezésű négycsapatos nemzetközi női futsaltornát a Gyulai Amazonok csapata. Az eseményre a Délvidék válogatottja és a Hajdúböszörmény mellett még Brazíliából is érkezett együttes.

A színvonalas mérkőzésekre népes publikum látogatott ki a gyulai csarnokba. A nézők rengeteg gólnak és szép futsalos megoldásnak tapsolhattak. A 2 X 15 perces körmérkőzéseket a Gyulai Amazonok veretlenül zárták, a második a Délvidék csapata, míg a harmadik a Hajdúböszörményi lett. A rendkívül lelkes és mosolygós brazil lányok hihetetlen hangulatot varázsoltak a csarnokba, tánccal, énekléssel ütötték el a szabadidejüket a mérkőzések között, annak ellenére, hogy az utolsó helyen végeztek.
Budapestről kaptuk a felkérést a torna megrendezésére még februárban – mondta Molnár Zoltánné, a hazai lányok trénere. – nem igazán tudtuk, hogy a dél-amerikai együttes milyen színvonalat képvisel, ezért hozzánk hasonló erőt képviselő csapatokat keretünk. A nap végén minden csapatot vendégül láttunk egy ebédre és egy kis ünneplésre, ami elég sokáig elhúzódott, mivel a brazil lányok fáradhatatlanok, ha táncról, zenéről van szó.

Eredmények: Gyulai AmazonokHajdúböszörményi TE 31, DélvidékNova Geracao 31, Hajdúböszörményi TEDélvidék 13, Gyulai AmazonokNova Geracao 20, Gyulai AmazonokDélvidék 30, Hajdúböszörményi TENova Geracao 40.
Végeredmény: 1. Gyulai Amazonok 9 pont, 2. Délvidék 6, 3. Hajdúböszörményi TE 3, 4. Nova Geracao 0.
Különdíjak: Fülöp Diána (Gyula), Kota Gabriella (Hajdúböszörmény), Vass Noémi (Délvidék), Beatris iz Biosil (Nova Geracao).