Bronzérmes a DKSE, búcsúzott a Köröstarcsa

A férfiak bezárták az évet az NB II-es kézilabda-bajnokság Dél-keleti csoportjában. A DKSE lett a legjobb megyei alakulat, amely újoncként zárt bronzérmes helyen. A kondorosiak nagy tavaszi hajrával kerülték el a kiesést és a hatodik pozíciót csípték meg. Éppen bennmaradást érő pozícióban végzett a Belvárosi gárdája, a tarcsaiak viszont elviekben búcsúztak az osztálytól – leginkább sportdiplomáciai okok miatt.

Békéscsabai DKSE–Karcagi SE 48–27 (20–14)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, 150 néző. Vezette: Bugyi, Nász.
Békéscsaba: Sztancsik – Kovács Á. 3, Balogh 8, Balázs 2, Karács 4, FELFÖLDI 11 (4), Kéri 3. Csere: Kecskeméti (kapus), MASA, Almási 1, Kepenyes 2, NAGY Á. G. 7, MOLNÁR G., Kocsor 1, SZUDÁR 6. Edző: Vólent János. A Karcag legjobb góldobói: Vályi-Nagy 10 (2), Jobbágy 5.
Kiállítások: 2, ill. 2 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 2/2.
Végig nagy rohanás jellemezte a mérkőzést, az ellenfél stílusához igazodva, gyakorlatilag védekezés nélküli játék volt. A gyors támadásaik révén kezdettől a hazaiak akarata érvényesült, akik folyamatosan növelve előnyüket már a szünetig megnyugtató vezetésre tettek szert. A második félidőt még nagyobb tempó jellemezte a csabaiak részéről, ezzel a fáradó karcagiak már nem tudták a lépést tartani. A Vólent-legénység minden dicséretet kiérdemel a bronzérem megszerzéséért, illetve a kétfrontos évközi helytállásért.

Makói KC–Köröstarcsa KSK 2323 (1112)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Makó,
150 néző. Vezette: Sándor Gy., Szabó B.
Köröstarcsa: KISS N. – M
észáros 1, Bánfi 2, POLGÁR T. 4 (2), NOVÁK 5, LŐRINCZI 8, Szatmári M. 1. Csere: Roncsek (kapus), Puskás, Schupkégel, Molnár K. 2, Molnár B. Edző: Molnár Zoltán. A Makó legjobb góldobói: Szilágyi 7, Papp 6.
Kiállítások:
8, ill. 8 perc. Hétméteresek: 3/2, ill. 3/2.
Nagy lendülettel kezdett a Köröstarcsa, ennek meg is lett az eredménye (18. p.: 4–9). Időkérés után felzárkóztak a hazaiak, de minimális előnnyel így is a vendégek fordulhattak. Szünet után a hazai pálya előnyeit élvező makóiak voltak eredményesek, és a 45. percben már 19–15-re vezettek. A tarcsaiak nem adták fel, szívós munkával az 56. percre már náluk volt az előny (21–22). Az utolsó támadást a makóiak vezették: 8 másodperccel a befejezés előtt a feltartott kézzel álló védők között az egyik támadó bedobta magát, a játékvezetők pedig megítélték a hétméterest. Mindenki tudta, hogy a döntetlen a Makónak kedvez, ennyi is lett az eredmény, pedig a végig hajtó tarcsaiak győzelmet érdemeltek volna. Olyan volt számukra ez a mérkőzés is, mint a szezon többsége: jól játszottak, de a végén az ellenfél nyert. Dicséretet érdemelnek mindazok, akik becsülettel végigharcolták az évet.

Kiskunfélegyházi HTK–Békéscsabai BDSK 32–27 (17–15)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Kiskunfélegyháza, 150 néző. Vezette: Bognár, Márton.
Békéscsaba: VLCSKÓ B. – DR. SÁRI 6 (1), Petrovszki G. 2 (1), Márton 4, Morva 2, Felczán 5 (2), Nemesi. Csere: Tóth P. (kapusok), Osgyán 2, KUCSERA 2, KOVÁCS B. 2, Papp 1, Arbel 1. Edző: Labos Tibor. A Kiskunfélegyháza legjobb góldobói: Fodor 6, Kovács M. 5, Bagdi 4.
Kiállítások: 4, ill. 2 perc. Hétméteresek: 6/2, ill. 4/4.
A több kulcsemberét nélkülözni kényszerülő csabai együttes már biztosította bennmaradását az előző heti sikerével, ennek megfelelően az ezüstérmes elleni idényzáró már tét nélküli volt számára. Ennek ellenére a pályára lépő játékosok igyekeztek minden megtenni egy szoros mérkőzés érdekében. Az első negyedórában fej-fej mellett haladtak a csapatok, többnyire csabai vezetés mellett. A házigazdák néhány hibát kihasználva, gyors indításokból fordították maguk javára a meccset. Mindez a szünet után is lendületben tartotta őket, és végül biztosan nyertek, bár a látogatók egy pillanatra sem adták fel a küzdelmet.

Kondorosi KK–Kiskunhalas UKSC 34–21 (16–9)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Kondoros, 120 néző. Vezette: Dohány, Nagy L.
Kondoros:
Pankotai – Tóth G. 3, Raffai 3, KEREKES 10, Simon 4, Kósa 3, Ravasz 2. Csere: GYURCSÁN (kapus), NAGY J. 3, Zubor, Csonki 1, Istenes, Kasnyik V., Kasnyik T. 5 (5). Játékos-edző: Nagy József. A Kiskunhalas legjobb góldobói: Tan 7 (6), Paic 5.
6, ill. 2 perc. Hétméteresek: 5/5, ill. 6/6.
A KKK már a 10. percben hátradőlhetett, látszott, hogy a tartalékos vendégek nem tudnak semmit tenni a kiesés elkerülése ellen. A szinte unalomba vesző mérkőzésen a Kondoros folyamatosan tudta növelni előnyét a lefújásig. Győzelemével a 6. helyen zárt a hazai gárda, amely a végén együtt ünnepelt a közönségével.