BRSE: egy meccsre a bajnoki címtől

Az idei női röplabdabajnokság döntőjének második mérkőzésére került sor, ezúttal a Vasas Óbuda csapata volt a pályaválasztó, így a fővárosban léptek pályára a csapatok. Mint ismert, a békéscsabaiak nyerték az első felvonást, így 1:0 állással utaztak a csütörtök esti derbire a fővárosba. Egyébként idén már hat alkalommal mérte össze tudását a két csapat, és mind a hatszor a csabaiak nyertek.

Vasas Óbuda–Linamar-Békéscsabai RSE 1:3 (–13, –18, 23, –13)
NB I-es női röplabdamérkőzés, bajnoki döntő, második találkozó. Budapest, Folyondár utcai sportcsarnok, 500 néző. Vezette: Adler László, Mezőffy Zsolt.
Vasas: KOUNTOURA 7, SKLAR 14, Pekárik 1, ROUNTREE 10, Török K. 4, Hardy 4. Csere: Lévai V., Bánlaki (liberók), Durszt 2, Szedmák 2, Kiss G. 2. Edző: Jókay Zoltán.
Békéscsaba: Bodnár 8, TÁLAS 6, Soós N. 9, CLEMENT 15, SZMIRNOVA 17, SZAKMÁRY 18. Csere: MOLCSÁNYI, Szpin (liberók), Matics, Petrenkó, Nazarenko. Edző: Szasa Nedeljkovics.
Az eredmény alakulása. 1. szett: 3:0, 3:3, 4:3, 4:11, 8:14, 11:23. 2. szett: 0:1, 1:3, 4:4, 8:7, 8:10, 13:12, 14:21. 3. szett: 2:0, 3:4, 5:4, 5:9, 9:14, 12:19, 17:19, 21:21, 24:22. 4. szett: 0:1, 3:1, 6:3, 7:7, 10:9, 11:15, 13:23.

Mint a békéscsabai mérkőzésen, az első pontokat a Vasas szerezte, de hamar fordítottak a viharsarkiak, az első technikainál már négy pont előnyük volt. Ezt követően is a csabaiak irányítottak, zsinórban nyolc pontot szereztek, Jókay edző 4:10-nél már a második idejét kérte ki. Egyre többet hibázott a házigazda, rosszak voltak a nyitásfogadásaik, de a nyitásaik is, amit alaposan kihasznált a BRSE, a második technikaira megduplázta az előnyt. A végjátékban pedig tetszés szerint érték el pontjaikat a csabai lányok.
A második szettben az első pontot a Csaba szerezte, de ez nem volt jó ómen, mert ugyan egy rövid ideig vezettek, az első technikainál már a Vasasnál volt az előny. Ám ezután ismét lábra kapott a BRSE, és átvette a vezetést. Ám e közben a válogatott egyik liberója, Lévai Vivien megsérült, le kellett vinni a pályáról, már vissza sem tért, sőt, Kórházba szállították. Ez a BRSE csapatát zavarta meg, mert fordított a fővárosi egylet. Egy darabig vezettek is, de a csabai időkérést követően ismét a vendégek kerültek előnybe, és a szett második részében ellenállhatatlan ütésekkel demoralizálták a pályaválasztó csapatot. Miközben Bodnár Dorottya már a negyedik ász nyitását mutatta be.
A harmadik játékrész elején mindkét csapat a másik hibájából élt, alig volt valós pontszerzés, ütés pedig végképp alig, de így is csabai előnnyel érkeztek az első technikai szünetig. A folytatásban már újra „rendes” röplabdát láthattunk, de továbbra is a Békéscsaba dominált. Olyannyira, hogy az újabb szünetig hatra nőtt az előnyük. A folytatásban feltámadt a Vasas, a csabaiak nyitásfogadása némi kívánni valót hagyott maga után, de a támadásaik is meglehetősen pötyögősre sikeredtek, így szépített a Vasas, amely csapat hosszú idő után nyert szettet a viharsarkiakkal szemben.
A negyedik etap elején továbbra is gyengélkedett a BRSE, de ebbe belejátszott az is, hogy két nagy bírói tévedés miatt nem a csabaiak, hanem a Vasas kapta a pontokat. Szasa Nedeljkovics – érthetően – felkapta a vizet, jutalma egy sárga lap. Mintha fejben nem lettek volna ott a csabaiak, de azért szorosan alakult, ám sokáig mindig az házigazda volt egypontos előnyben. A felpaprikázott vendégek ismét egyre harcosabbá váltak, most nem aludták át a játékrész finisét, így hamar behúzták a szettet, és megérdemelten nyertek.
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása 2:0 a Békéscsaba javára. A harmadik összecsapásra április 24-én, hétfőn, 19 órakor kerül sor a békéscsabai városi sportcsarnokban.

Jókay Zoltán: – Nem voltunk hősök, a harmadik játszma viszont jól sikerült, szettet nyertünk. Erről egyébként a meccs előtt sokat beszéltünk, de sajnos liberónk sérülése is kihatott a csapatra és újra veszítettünk.
Szasa Nedeljkovics: – Kettő-nulla és a harmadik szettben 19:13-ig nem volt baj, de ekkor bealudtunk. Az nem a mi ritmusunk volt, rosszak voltak a nyitásaink, és pontatlanok voltunk. Lelkes volt a Vasas, de újra átvettük az irányítást, ekkor már jól nyitottunk újra, és a blokkmunkánk is jó volt.