BRSE: remek nyitány hazai pályán

Nagyon hosszú szünet után ma megkezdődött a pontvadászat a női röplabda NB I-ben. A Linamar-Békéscsabai RSE nyitányként hazai pályán fogadta a Gödöllő együttesét.

Linamar-Békéscsabai RSE–Penta Gödöllői RC 3:0 (10, 17, 17)
NB I-es női röplabdamérkőzés, Békéscsaba, 1300 néző. Vezette: Bodrogi, Csizmarik.
Békéscsaba: Petőváry, Dobi, Ludmán, Kosekova, Mlinar, Pekárik. Csere: Molcsányi (liberó), Szpin. Vezetőedző: Alberto Salomoni.
Gödöllő: Horváth P. Lakatos, Széles, Tóth Bagi, Vecsey, Tettamanti. Csere: Nagy Zs., Kovács A. (liberók), Nagy K., Lutter, Hackl, Nagy A. Edző: id. Grózer György.
Az eredmény alakulása. 1. szett: 5:1, 8:5, 13:8, 21:9. 2. szett: 4:2, 10:3, 15:7, 22:14. 3. szett: 2:4, 5:6, 7:6, 16:12, 23:14.

Egy állományában megújult Békéscsaba fogadta a szintén sok változáson átesett, egy általános iskolást is felvonultató Gödöllőt. A csabai kezdőben két fiatal tehetség, Pekárik Eszter és Petőváry Panni is helyet kapott. A formálódó csabaiak meglepően összeszokottan és gyorsan játszottak és igyekeztek minél több hibára késztetni a Pest megyeieket. Csak az első játszma elején volt szoros a találkozó, fokozatosan lépett meg a Békéscsaba, és különösebb izgalom nélkül teltek a percek. A magasabb fallal rendelkező házigazdák jól védekeztek, dicsérhető volt a sérüléséből visszatérő liberó, Molcsányi Rita is. Jó benyomást keltettek az új játékosok, ahhoz persze, hogy igazán összecsiszolódjanak, idő kell. Az első játszmában mindösszesen tíz pontot engedélyezett vendégének a BRSE, nagyon gyorsan lement a szett.
A másodikban hamarabb elérte a tíz pontot a Gödöllő, Salomoni edző – nem emiatt – változtatásra szánta el magát, Szpin Renáta, tőle nem idegen szerepkörben ezúttal ütőként lépett pályára. Nem az első játszmában látott gyorsasággal, de szorgalmasan gyártotta a pontokat a Csaba és az utolsó szakasznak magabiztos, nyolcpontos előnnyel vágtak neki. A vendégek sokat hibáztak, a csabaiak pedig kíméletlenül lecsaptak a lehetőségekre. Nem egészen háromnegyed óra kellett, hogy lemenjen az első két játszma, a bajnok könnyed játékkal vezetett 2:0-ra. Ha ki kellene valakit emelni a csabaiak közül, akkor a horvát Mlinart lehetne megemlíteni, aki dinamikus játékával, pontjaival tűnt ki.
A harmadik játék elején olyan történt, ami a találkozó korábbi szakaszaiban nem, ha csak két ponttal is, de vezetett a Gödöllő. Salomoni nyomban időt is kért, kísérletezés ide, kísérletezés oda, azért ez mégsem engedhető meg. Parádés mentések után, szép pontokkal hamarjában korrigáltak a hazaiak és átvették a vezetést. Szorosan alakult a játszma, a lelkes gödöllőiek minden tőlük telhetőt megtettek, hogy megnehezítsék a viharsarkiak dolgát. A folytatásban belehúzott a Békéscsaba, és ha nem is látványosan, de meglépett vendégétől és a végére tekintélyessé téve a különbséget, biztosan győzött.
A Békéscsaba bajnokhoz illő játékkal magabiztosan hozta a nyitó mérkőzést, a főpróba tehát jól sikerült a keddi Conegliano elleni Bajnokok Ligája-selejtező első, békéscsabai összecsapása előtt.

Alberto Salomoni: – Az eredmény megkérdőjelezhetetlen. Ez volt az első mérkőzésünk, sok jó dolgot láttunk, de egy-két területen még fejlődnünk kell. Jó teljesítményt nyújtott a csapat, de még sokat kell dolgozni. Id.
Grózer György: – A mezőnymunkával, a nyitásfogadásokkal elégedett voltam, egy-két ászt el is tudtunk helyezni a túloldalon. A blokkmunkán még változtatnunk kell, de nekünk ez egy edzőmeccs volt, nem a Békéscsaba ellen kell nyernünk.

One thought on “BRSE: remek nyitány hazai pályán”

1. Annak tükrében, hogy az ellenfél játékosai között egy általános iskolás is játszott a végeredmény már nem annyira meggyőző 🙂 Sok sikert az olasz csapathoz!