Büntetőkkel jutott tovább a Gyula

Rendkívül izgalmas körülmények között, büntetőkkel harcolta ki a továbbjutást a Magyar Kupában a gyulai labdarúgócsapat. A fürdővárosiak tompábbak voltak a megszokottnál, ennek ellenére állták a sarat a Keleti csoport élén álló Tiszaújvárossal. Mi több a végén jobban is koncentráltak, így ők várhatják az újabb forduló sorsolását.

Várfürdő-Gyulai Termál FC–Termálfürdő Tiszaújváros 1–1 (0–0, 1–1, 1–1)- büntetőkkel 6:5
Magyar Kupa labdarúgó-mérkőzés, a 64 közé jutásért. Gyula, 150 néző. Vezette: Veizer Roland (Kövér Tamás, Szabó Ferenc Szilárd).
Gyula: Krnács – Szántó (Szabó Cs., 66.), Ferenczi, Bogdán, Zámbori – Okos (Kormos, 55.), Katona, Sipos, Nagy G. (Polonio-Guerreiro, 46.) – Styecz, Balogh M. Vezetőedző: Őze Tibor.
Tiszaújváros: Herceg – Fodor, Bodó, Polényi (Hussein, 46.), Molnár F. – Fabu, Bussy, Kovács Sz. (Kristófi, 59.), Molnár L. (Viscsák, 46.) – Horváth T., Somogyi. Vezetőedző: Gerliczki Máté.
Gólszerző: Kormos (81.), ill. Somogyi (50.).

A hazaiak kezdtek lendületesebben, az első 20 percben stabil előnyt is kiharcolhattak volna, amennyiben a kapu előtt Okos István, és Balogh Milán kicsivel szerencsésebb. A félidő második felében a látogatók átvették a kezdeményezést, mezőnyfölényük ellenére a kapura nem jelentettek veszélyt. A második játékrész elején azonban a semmiből szereztek vezetést, egy figyelmetlenséget kihasználva. A gyulaiak futhattak az eredmény után, de nem volt könnyű dolguk az újvárosiak szervezett játékával szemben. A 81. percben azonban a csereként beálló Kormos László 21 méteres szabadrúgása megtalálta az utat Herceg kapujába, így jöhetett a hosszabbítás!
A ráadás már nem tartogatott fordulatot, végül a büntetők döntötték el a továbbjutást. Az első öt-öt ítélet végrehajtó nem hibázott, a hatodik újvárosi kísérletet hatástalanította Krnács kapus, Zámbori viszont pontos volt, ezzel újabb félmilliós csekkhez juttatta csapatát.
Jó: Krnács, Kormos, Sipos, Balogh M., ill. Herceg, Somogyi, Fodor P.
Őze Tibor: – A továbbjutásunk azért is értékes, mert nem játszottunk olyan jól. mint a Paks ellen. Több játékosunk is kisebb-nagyobb sérüléssel bajlódott, és a teljesítményükön ez meg is látszott. Néhány olyan labdarúgó is lehetőséghez jutott, aki eddig kevesebbet játszott. Értékes tapasztalatokat szereztem.

Vincze Gyula

Címlapon: Balogh Milán az elején és a végén is betalálhatott volna, de továbbra is meg van babonázva a kapu előtt. Fotó: Nagy Marcell