Csabai bravúr a Magyar Kupában

Erre az évre jó formába lendült a tavaly még nagyon gyengélkedő békéscsabai női kézilabdacsapat, amit alátámaszt, hogy ma késő délután a városi sportcsarnok legyőzte a bajnokságban jóval előkelőbb helyen álló Dunaújváros csapatát. Igaz, most a Magyar Kupa-sorozat negyedik fordulójában, de ez a siker is sokat jelenthet a téli-tavaszi folytatásban. Annál is inkább, mert egy mérkőzésen dőlt el a továbbjutás sorsa, amelyen így a viharsarkiak kerültek a következő körbe.

EUbility Group-Békéscsabai ENKSE–Dunaújvárosi KKA 31–28 (17–19)
Magyar Kupa női kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, 800 néző. Vezette: Bíró Ádám, Kiss Olivér.
Békéscsaba: Györkös – FARKAS K. 5, KOVACSEVICS 4, Mihálffy 3 (2), Giricz, Bottó 1, WALFISCH 7. Csere: HORVÁTH D. (kapus), Szarka 1, SZÖGI 7 (1), Zöldi-Tóth 1, Vukajlovics 2. Vezetőedző: Horváth Roland.
Dunaújváros: Tomasevics – GROSCH 4, Kovács A. 5 (1), Cifra, Szalai 3, Micijevic 6, Molnár B. 2. Cs.: Oguntoye (kapus), Kazai A. 2, Dombi L. 1, Nick, Szekerczés 3 (2), Klujber 2, Monori, Bulath, Takács D. Vezetőedző: György László.
Kiállítások
: 8, ill. 8 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 4/3.
Az eredmény alakulása. 2. perc: 1–1; 5. p.: 2–5; 10. p.: 5–6; 12. p.: 6–9; 18. p.: 10–10; 23. p.: 11–15; 28. p.: 16–17; 33. p.: 19–19; 37. p.: 21–20; 41. p.: 24–21; 44. p.: 24–23; 48. p.: 26–23; 53. p.: 29–24; 58. p.: 30–27.

A vendégek kezdtek jobban, így az 5. percben Horváth Roland már időt kért. A hazai csapat fokozatosan jött fel, nem véletlen, hogy a másik oldalon, 5–6-nál a 10. percben György László is kikérte az idejét. A fiatal csabai jobbszélső, Farkas Kata a 18. percben már negyedik gólját szerezte, ezzel 10–10-re egyenlített. Gyors volt a játék, így gyakran hiba csúszott az akciókba, de az akarással nem volt gond. A félidő hajrájában a Dunaújváros négygólos előnyt szerzett, de a hazaiak nem adták fel, és a szünetig két gólra csökkentették a hátrányt.
Fordulás után Szögi és Kovacsevics góljaival gyorsan egyenlített a Békéscsaba, sőt a 37. percben a vezetést is átvette. György László azonnal időt kért, és igyekezett cserékkel frissíteni csapatát. Ebben az időszakban a fiatal csabai kapus, Horváth Dorina többször is nagy bravúrral hárított. Támadásban az irányító Szögi Tímea vezetésével újabb gólokat lőttek a lilák, így a 41. percben háromgólos előnyre tettek szert. Akadozott az újvárosi gépezet, így a 49. percben a második idejét is kikérte György László, és az utolsó tíz percben beküldte a korábbi válogatott átlövőt, Bulath Anitát. Az 53. percben öt gólra nőtt a Békéscsaba előnye. Egy perccel később két szépítő újvárosi gól után Horváth Roland is magához hívta lányait, és koncentrált játékot kért. Izgalmasan alakult a hajrá, az utolsó percben 30–28-ra feljöttek a vendégek, de a remekül játszó Szögi gólja a lefújás előtt tíz másodperccel végleg eldöntötte a mérkőzés, és a továbbjutás sorsát.
A találkozó után a csabai lányok örömtáncot jártak a pálya közepén, a szurkolók pedig vastapssal jutalmazták kedvenceiket, akik bravúros győzelemmel jutottak a kupasorozat ötödik fordulójába.

Horváth Roland: – Tele vagyunk fiatal magyar tehetségekkel, és vannak külföldi fiataljaink is, mi baj lehet akkor…
György László: – A mai mérkőzésen gyengén védekeztünk, és ez kihatott a támadójátékunkra is. Elismerés jár a csabai csapatnak a győzelemért.