Csabai előny a decemberi visszavágóra

A címvédő Linamar-Békéscsabai RSE együttese négy szettben diadalmaskodott Kaposváron, a Magyar Kupa negyeddöntőjének első felvonásában. A találkozó visszavágóját a csabai együttes nemzetközi kötelezettségei miatt december 22-én rendezik meg a megyeszékhelyen.

1. MCM-Diamant Kaposvári Egyetem–Linamar-Békéscsabai RSE 1:3 (21, –17, –12, –22)
Magyar Kupa női röplabdamérkőzés, negyeddöntő, 1. találkozó. Kaposvár, 200 néző. Vezette: Bátkai-Katona, Adler.
Kaposvár:
Fábián 2, Kanizsai 5, Iricanin 3, Háfra 9, Harmath 6, Sitkey 2. Csere: Csitári (liberó) , Araujo 8, Leidgeb 3, Szívós 3, Horváth 7, Lutter. Edző: Zarka Péter.
Békéscsaba:
Kosekova 5, Ivanovic 15, Mlinar 15, Fresco 8, Bodnár 8, Dobi 10. Csere: Molcsányi (liberó) , Glemboczki 1, Petrenkó, Szedmák, Szpin. Edző: Alberto Salomoni.
A mérkőzés alakulása. 1. szett: 2–1, 2–5, 4–8, 7–8, 8–10, 11–11, 12–12, 12–17, 16–20, 19–20, 20–21, 25–21. 2. szett: 3–5, 6–5, 6–9, 7–10, 7–15, 7–19, 11–19, 13–20, 16–24, 17–25. 3. szett: 2–5, 3–6, 3–11, 6–15, 8–20, 12–25. 4. szett: 3–1, 5–4, 8–6, 8–10, 12–12, 13–15, 17–20, 20–22, 20–24, 22–25.

A nyitójátszmában keményen tartotta a lépést nagy nevű ellenfelével a házigazda kaposvári társulat, majd öt ponttal elléptek a vendégek (12–17). A hihetetlen erőket mozgósító és hatalmas elánnal küzdő hazaiak azonban nem hagyták annyiban a dolgot. Sikerült felzárkózniuk egyetlen pontnyira (20–21), s ezután valami olyasvalamit láthattunk, amire talán senki nem számított. Harmath Zsófia került a nyitóhelyre, s már csak akkor jött el onnan, amikor térfelet cserélt a két egylet. A csabaiak olasz mestere, Alberto Salomoni gyors egymás után kétszer is megszakította a játékot időkéréssel, de ekkor nem volt ellenszer a somogyiak ellen. A második és harmadik játszmában aztán már szinte végig a Linamar-Békéscsabai RSE irányította a játékot. A negyedik játékrészben aztán mindent egy lapra tettek fel a kaposváriak, s bizony nagyon meg kellett izzadniuk a vendég békéscsabaiaknak, hogy lezárják a majd másfél órás kupaütközetet
Alberto Salomoni: – Mindig nagyon nehéz játszani a Kaposvárral. Álmosan kezdtünk, mint tegnap Szombathelyen, fáradtak is voltunk a sok utazás miatt, és akad három sérültünk, emiatt kevesebbet tudtunk rotálni. Nehéz volt ez a két nap, nem is voltunk a legjobb formában, így most jól jön egy kis pihenő. Ennek ellenére a meccsen kijött a két csapat közötti különbség. A Kaposvár jól játszott, számunkra pedig az említett nehézségek miatt értékes a győzelem.

Címlapon: Salomoni mester nem mindig volt elégedett a látottakkal. Fotó: Muzslay Péter