Csabai futók a Mezei Ligán

Póstelek és Nemesvámos után Salgótarján volt a házigazdája a hétvégén a Mezei Futó Magyar Liga 3. fordulójának. Piciny csapattal vett részt az eseményen a Kopp Békéscsabai Atlétikai Club, ám az eredmények így sem maradtak el.

Az újoncoktól (13 évesek) a felnőttekig terjedő korcsoportok számára másfél kilométeres kört jelöltek ki a szervezők, amiből korcsoportonként eltérő mennyiséget kellett teljesíteni, őket a tó melletti salakos úton hátravezették a strand területére is, így elég technikás pálya várta a futókat, hiszen egy körön belül négyszer is változott a talaj, és a kanyaroknál is résen kellett lenni. A versenyt ideális időjárási viszonyok között rendezték meg.
A négy versenyből álló sorozat októberben a Békéscsaba melletti Pósteleken kezdődött. A 2020-as korosztályi besorolás szerint folyó küzdelemben Karsai Gábor, a Kopp Békéscsabai Atlétikai Club ifjú középtávfutója a nála egy évvel idősebbek között végig vezetve, új egyéni csúccsal másodikként ért célba.
– Gábor az első körben még az ötödik-hatodik hely környékén állt, majd a másodikban állt az élre. Csaknem végig vezetett, amikor megelőzte a Tempo-Aqua versenyzője, Baier Kristóf. Gábor eredménye így is ragyogó, hiszen a két évvel idősebbek között szerezte meg az ezüstérmet, vagyis az idő neki dolgozik – beszélt tanítványa versenyéről Tóth Sándor, a Kopp Békéscsabai AC vezetőedzője.
Karsai kifejezetten jól vette az eddigi akadályokat a sorozatban, hiszen az első pósteleki fordulót megnyerte korosztályában, majd a nemesvámosi második kört kihagyva Salgótarjánban szerzett újabb értékes pontokat. A vékonydongájú fiatalember szép reményekkel várhatja a jövő évi folytatást, s ha fizikailag is megerősödik, szép jövő állhat előtte a középtávfutók között.
Apáti Bence a junioroknál szépen teljesítve ötödik lett, a 2001-es születésűek között második. Dicséret illeti a serdülőknél versenyző Zahorán Milánt is, akitől az volt az elvárás, hogy a mezőny első felében végezzen. Nem vallott szégyent, hiszen végül hatodikként ért célba.
A Kopp Békéscsabai AC eredményei. Férfi.
Felnőtt 6 km: 13. Apáti Bence 18:28. Junior 6 km: 5. Apáti Bence. Ifjúsági 4,5 km: 2. Karsai Gábor 13:05. Serdülő 4,5 km: 6. Zahorán Milán 14:47.

Címlapon: Rajtol a férfi mezőny. Fotó: Hegedűs Márk