Csabai győzelem után jöhetnek az olaszok

Az Izraelben kiharcolt 3:1-es előnnyel rajtolt el ma este a békéscsabai városi sportcsarnokban a Linamar-Békéscsabai RSE–Maccabi XT Haifa női CEV Kupa röplabdamérkőzés visszavágója, amely ismét népes nézősereg előtt zajlott. A házigazdák, ha szoros csatában is, de ismét 3:1 arányú győzelmet arattak, amivel továbbjutottak, ellenfelük az olasz Pomi Casalmaggiore gárdája lesz.

Linamar-Békéscsabai RSE–Maccabi XT Haifa 3:1 (15, 28, –12, 22)
CEV Kupa női röplabdamérkőzés, visszavágó a 16 közé jutásért. Békéscsaba, 1800 néző. Vezette: Ismail Yildirim, Bojan Bardic (török, horvát).
Békéscsaba: FRESCO 16, MLINAR 17, Dobi 8, IVANOVICS 14, Bodnár 2, Koseková 4. Csere: Molcsányi, Szpin (liberó), Pekárik 2, Petrenkó 1, Ludmán 2, Szedmák 1. Vezetőedző: Alberto Salomoni.
Maccabi Haifa: Klimanova 13, Stein 3, TOM 24, Barabancsikova 8, MARMEN 18, Nazarova 1. Csere: Zilberman  (liberó), Guy 2. Vezetőedző: Jekatyerina Podalinszki.
A mérkőzés alakulása. 1. szett: 2:0, 3:3, 6:3, 11:6, 15:7, 20:12. 2. szett: 4:5, 6:5, 8:10, 15:11, 19:18, 22:22, 25:25. 3. szett: 0:4, 3:5, 5:17, 10:22. 4. szett: 1:0, 1:2, 3:2, 4:5, 9:7, 10:12, 13:14, 14:17, 18:18, 19:21, 22:21, 24:21.
A mérkőzést megelőzően köszöntötték az utánpótlás Európa-bajnokságra kijutó magyar U17-es válogatott békéscsabai röplabdázóit, Araczki Gyöngyvért, Boskó Ágnest, Kertész Petrát és Tatár Grétát.
Hazai oldalon a múlt heti mérkőzéshez képest annyit változott az összeállítás, hogy centerben Bodnár Dorottya kezdett Pekárik Eszter helyett. Hazai pontokkal kezdődött a mérkőzés, s bár a vendégek gyorsan egalizáltak, a meccset a magabiztosabb hazaiak uralták. Az első technikai szünetben négy ponttal vezetett a magyar gárda. Becsúszott egy-egy rossz nyitás a hazai oldalon, de a különbség így is csak nőtt a két gárda között. Nem véletlen, hogy időt kért az izraeli csapat edzőnője, de a vendégek továbbra sem bírták kizökkenteni tempójából a Csabát. Hétpontos viharsarki előnynél Alberto Salomoni kért időt. Jól játszott a BRSE, a lelkes haifaiak ugyanakkor nem tudták igazán felvenni a mérkőzés ritmusát. Az első játszmát Mlinar sikeres nyitása zárta le.
Azért alkalmanként Logan Tom is megmutatta, hogy miért lehetett tagja egy kétszeres olimpiai ezüstérmes amerikai válogatottnak, labdái ellen nem mindig volt ellenszere Dobiéknak. Nagyon nehéz játszma elé nézett a hazai egylet, a vendégeknek ugyanis mindent egy lapra kellett feltenniük, ha meg akarták tartani az esélyt a továbbjutásra, az első technikai szünetben minimális előnnyel, de vezettek. Fresco bombáival azonban hamar visszajött a BRSE és 14:11-nél újra az izraelieknek kellett időt kérni. Egy 3:0-s rohammal ismét nyílttá tették a játszmát, Salomoni edző mérgében el is dobta a taktikai táblát. Izgalmasan alakult a hajrá, a vendégek hat(!) szettlabdát is hárítottak. Óriási csata zajlott a továbbjutást érő pontért, végül a frissen beállt Pekárik pompás blokkjával a csabaiak csak behúzták a 33 percig tartó szettet.
A 2:0ás előny birtokában, a már továbbjutás tudatában túlságosan is megnyugodtak Kosekováék, a játszmát a lenullázódni nem akaró haifaiak irányították. A hazaiaknál mindenki lehetőséget kapott, az izraeliek pedig szépítettek.
A 4. játszmában már ismét a korábban látott Békéscsabát láthattuk, az első technikai szünetben 8:6-ra vezetett. A Haifa mindent megtett, hogy tovább szépítsen az összképen, át is vette a vezetést. 18-nál utolérte vendégét a Csaba, Ivanovics nyitásai után sikerült csavarni egyet az eredményen és végül Mlinar megmozdulásával hozta a mérkőzést a csabai együttes.
Ezzel a 104 perces csatával el is eldőlt, hogy a Békéscsabai RSE az olasz Pomi Casalmaggiore együttesével küzdhet meg a folytatásban, amely gárda a 2015–2016-os szezonban megnyerte a Bajnokok Ligáját.

Alberto Salomoni: – Nagyon erősen kezdtük az első szettet, hiszen ez volt a legfontosabb. A másodikban elsősorban nem mi estünk vissza, hanem ők javultak sokat, nem hibáztak annyit, nekünk pedig valamivel gyengébbé vált a szervánk. Érthető volt, hogy a továbbjutás birtokában visszaesett a koncentrációnk a harmadik játszmában, de az volt a legfontosabb, hogy a vasárnapi, UTE elleni meccs előtt minél gyorsabban lezárjuk ezt a mérkőzést.
Jekatyerina Podalinszki: – Jó meccset játszottunk, ám többet is elérhettünk volna, különösen a második játszmában. Köszönet ennek a kedves városnak és házigazdának, amely szívélyesen fogadott minket, jól éreztük magunkat itt, sok sikert a Békéscsabában a folytatásban.