Csabai siker a viharsarki „örök rangadón”

Fogynak a játéknapok az NB II-es férfi kézilabda-bajnokság Dél-keleti csoportjában, de a köröstarcsai csapat lendülete töretlen. A legjobb megyei egységként második helyen tanyázó gárda hétvégén a tavaszra jelentősen feljavított Makót verte, szépen búcsúzva ezzel közönségétől. A Kígyós–Csaba viharsarki „örök rangadót” a szokásos nagy küzdelem jellemezte, jogos vendégsikerrel, a sereghajtó kígyósiak mellett azonban a kondorosiaknak és az orosházi fiataloknak sem termett pont.

Köröstarcsai KSK–Makó KC 32–26 (15–12)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Mezőberény, 170 néző. Vezette: Fogl, Tomkovics.
Köröstarcsa: KISS N. – BORBÉLY 6, Kiss J. 2, Brezowski 2, PLAVECZ 5, Molnár. 3, Szatmári 2. Csere: Roncsek (kapus), Szilágyi 1, Mészáros, PUSKÁS 5 (4), Domokos I. 3, Bereczki 1, Molnár B. 1 (1), Gulyás 1. Edző: Molnár Zoltán. A Makó legjobb góldobói: Szilágyi 7, Endrei 6 (2), Kovács 5.
Kiállítások: 10, ill. 2 perc. Hétméteresek: 5/5, ill. 3/2.
Kisebb lendülettel és több hibával kezdett a hazai csapat, mint egy héttel korábban a Kunszentmárton elleni rangadón. A jól játszó Makó át is vette a vezetést (16. p.: 7–9). Egy időkérés után magasabb sebességi fokozatba kapcsolt a Köröstarcsa és két szériában lőtt góljaival, megnyugtató előnyre tett szert (28. p.: 14–10). Szünet után felváltva születtek a gólok, majd egy újabb sorozattal a el is döntötte a mérkőzés kimenetelét a magára találó hazai együttes (45. p.: 26–18). Ezt követően már csak a támadásokra koncentráltak a csapatok, így azután az átlagosnál több gólt láthatott a lelkes szép számú közönség, A tarcsaiaknak a maradék három játéknapon idegenben kell bebiztosítaniuk a dobogós helyezésüket.

Kunszentmárton KSK–Orosházi FKSE-Linamar U23 37–30 (16–13)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Kunszentmárton, 100 néző. Vezette: Kiss Z., Papp T.
Orosháza: Majdán – Kovács F., Bella 11 (4), Sándor, Simon 5, Nagy A. 7, Zalai 5. Csere: Blaskó 1, Pásztor Á., Novák 1, Zvolenszky. Edző: Bárány Zsolt. A Kunszentmárton legjobb góldobói: Cselovszki 8 (4), Tóth J. 6, Gelley 6, Kovács A. 6, Fekete 5.
Kiállítások: 10, ill. 10 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 5/4.
Az első percek az orosháziak akarata szerint alakult, de a kétgólos előnyüket hamar ledolgozták a házigazdák, ami kisebb zavart okozott a vendégek soraiban. Stabilan vezetett 3-4 góllal a Kunszentmárton, a vendégek pedig a sok pontatlanság miatt nem tudtak közelebb férkőzni a szünetig.
A második játékrész elején is volt egy felvillanásuk a látogatóknak, de azután minden ugyanúgy folytatódott, mint az első 30 perc során. A hazaiak rutinosan lassították a játékot, a kemény védekezésük sem ízlett a fiatal orosháziaknak. Az utolsó percig így is szoros volt a küzdelem, de 34–30-nál egyéni fegyelmezetlenségek miatt három gólt is kaptak az orosháziak.

Újkígyósi KC–Békéscsabai BDSK 29–33 (13–17)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Újkígyós, 100 néző. Vezette: Kuklis, Mazzag.
Újkígyós: RÁKÓCZI – Harangozó V. 3, IFJ. BALOGH 12 (1), Skaliczki, Molnár G. 4 (2), Kerekes 4, Farkas 3. Csere: Mezei M. (kapus), Biri, Bak 1, Lipták, Susán 1, Vajna 1. Edző: Balogh József.
Békéscsaba: VLCSKÓ B. – Szemán 3, Felczán 1, Vörös 2, VLCSKÓ K. 11 (3), NAGY Á. G. 6, Sári 4. Csere: Tóth P. (kapus), Fazekas, Petrovszki A. 1, Tokaji, KARÁCS 5, Papp L. Edző: Labos Tibor.
Kiállítások: 8, ill. 8 perc. Hétméteresek: 5/3, ill. 5/3.
Színvonalas mérkőzést hozott a megyei rangadó. Az első 20 perc során döntetlen körül alakult az eredmény egyik csapat sem tudott elhúzni. Ezt követően a hazaiak hibáit jól kihasználó csabaiak 16–10-es előnyre tettek szert, ebből négyet meg is őriztek a szünetig.
A második félidőben sem változott jelentősen a játék képe: maradt a 3-4 gólos vendégvezetés, majd a hazaiak a kitűnően játszó ifjabb Balogh József találataival egy gólra sikerült felzárkózniuk az 53. percre, de három elhibázott támadás elég volt a látogatóknak ahhoz, hogy bebiztosítsák sikerüket.

Mezőtúri AFC–Kondorosi KK 41–29 (20–14)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Mezőtúr, 130 néző. Vezette: Járdi, Kazi.
Kondoros: Sztancsik – VEZSENYI 8, Csuzi 6 (1), Kasnyik V. 2, Zubor 5 (1), Krajcsovicz 2, Zahorecz 1. Csere: Melis (kapus), Nagy J. 3, Kasnyik T., Sztrehovszki 1, Istenes 1. Játékos-edző: Nagy József. A Mezőtúr legjobb góldobói: Tárnyik 18 (2), Kovács I. 9, Varga 5.
Kiállítások: 2, ill. 6 perc. Hétméteresek: 6/3, ill. 2/2.
Az első negyedórában tudta csak tartani ellenfelét a Kondoros, ekkor még a kapott gólokra általában sikerült válaszolnia. A második félidő elején kialakította nagy előnyét a Mezőtúr, melyet a mérkőzés végéig tartani tudott.