Csabai sikerrel zárult a megyei derbi

Az NB II-es férfi kézilabda-bajnokság hetedik fordulójában három megyei együttes is hazai környezetben szerepelt, de csak a Köröstarcsának jutott pont közülük. A tavalyi év sikercsapata a Karcag legyőzésével szerezte meg első idei diadalát. A Belvárosi DSK a Kiskőrössel szemben maradt alul, a Kondoros pedig a DKSE elleni megyei derbit bukta be.

Kondorosi KK–Békéscsabai DKSE 25–28 (10–17)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Kondoros, 120 néző. Vezette: Hirth, Tárnyik.
Kondoros: Gyurcsán –
Zubor 3, RAFFAI 10 (5), KEREKES 5, Kasnyik V. 2, Kósa 2, Kasnyik T. Csere: MEZEI (kapus), Sztrehovszki, Krajcsovicz, Máris, Istenes, Tóth G. 1, NAGY J. 2. Játékos-edző: Nagy József.
Békéscsaba: Sztancsik – Kéri, FELFÖLDI 11 (5), BALOGH J. 6, Balázs 5, Bak, Karács 1. Csere: Rákóczi (kapus), KOVÁCS Á. 4, Almási, MASA, Mohácsi, Molnár G., Szilágyi 1, Kiss S., Kocsor. Edző: Vólent János.
Kiállítások: 8, ill. 6 perc. Hétméteresek: 5/5, ill. 6/5.
Jó színvonalú mérkőzésen, a csabaiak megérdemelten vitték haza a két pontot. Az első játékrész feléig fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd a vendégek pontosabbak voltak és nagy előnyre tettek szert a szünetig. A kondorosiak az utolsó negyedórában tudtak szépíteni az eredményen. A közönségszórakoztató, jó iramú mérkőzést az elhibázott hazai támadások, és a játékvezetők hibái árnyékolták be. Üde színfoltja volt ellenben a derbinek a még serdülő korú Kovács Áron teljesítménye.

Köröstarcsai KSK–Karcagi SE 39–24 (16–14)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Mezőberény, 100 néző. Vezette: Hovány, Ubornyák.

Köröstarcsa: KISS N. – MÉSZÁROS 6, BORBÉLY 12 (4), POLGÁR T. 9, Novák 2, Lőrinczi 4, Szatmári M. Csere: Roncsek (kapus), Puskás 1, Schupkégel, Bánfi 2, Molnár B. 3. Edző: Molnár Zoltán. A Karcag legjobb góldobói: Vályi-Nagy 8, Lajtos 7.

Kiállítások: 10, ill. 16 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. 4/1.
A két nullapontos csapat „kiesési rangadóját” nagy elszántsággal kezdték a játékosok. A gyors és erőszakos vendégek ellen nem találták a hazaiak a megfelelő védekezést, ezért a karcagiak a találkozó elején egy-két góllal mindig előrébb jártak. A nagy igyekezetben sok volt a technikai hiba és a kiállítás. A hazaiak a 20. percben tudtak csak egyenlíteni (11–11). A látogatók fáradni-, a hazaiak megnyugodni kezdtek. Jól védett Kiss Norbert, ebben az időszakban két hétméterest is hárított, így előnnyel mehettek pihenőre. Jót tett a szünet a tarcsaiaknak és 10 perc alatt lelépték fáradó ellenfelüket (40. p.: 23–15). A félidő közepén először számolhatott tízet az ellenfélre a lelkes közönség, ez a sebességbeli különbség azonban a mérkőzés végéig kitartott.

Békéscsabai BDSK–Kiskőrösi KSE 26–28 (14–16)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, 200 néző. Vezette: Kathi, Oláh.

Békéscsaba: Vlcskó B. – Fazekas 4, Márton 3, Vörös 3, Vlcskó K. 6, FELCZÁN 5, Farkas B. 1. Csere: Tóth P., Csörgő (kapusok), Csonki 1 (1), Petrovszki, Tokaji 1, KOVÁCS B. 2, Skaliczki, Csige, Osgyán, Kucsera. Edző: Labos Tibor. A Kiskőrös legjobb góldobói: Vass 10 (1), Dózsa 7, Borbényi 3, Szabó T. 3 (2).
Kiállítások: 10 perc + Tokaji és Skaliczki kizárva, ill. 14 perc. Hétméteresek: 1/1, ill. 3/3.
A lelkes vendégek mindvégig szoros csatára késztették a csabaiakat, akiknél a védekezés nehezen állt össze. Tulajdonképpen ennek a hozadéka volt, hogy a Kiskőrös a félidő vége előtt háromgólos előnyre tehetett szert. Szünet után a védekezést sikerült rendbe tenni hazai oldalon, ugyanakkor számos ziccer kimaradt, emiatt nem tudott elhúzni ellenfelétől a BDSK. Izgalmasan alakulat a végjáték, 26–26-os állásnál a vezető gólért támadhatott a csabai együttes, de eladta a labdát, amit még kiállítással is tetézett, végül ez okozta a nem várt vereségét.