Csabán megszelídültek a tigrisek

A két érintett megyei alakulat eltérő módon nyugtázhatta az NB II-es férfi kosárlabda-bajnokság hétvégi történéseit. A csabaiak nagyot küzdve verték a tabella 4. helyét elfoglaló ellenfelüket, a gyulaiaknak viszont meglehetősen alárendelt szerep jutott a bajnoki címre hajtó riválisuk otthonában.

Békéscsabai KK–Ziccer Tigrisek 86-79 (23-11, 18-29, 21-18, 24-21)
NB II-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Békéscsaba, 100 néző. Vezette: Arató, Drenyovszki.
Békéscsaba: Zombai, Jancsika (2), Botos (7), Kotroczó (8), Czifrák (23/15). Csere: Szolevics (26/9), Félix (8), Rudner (3), Szűcs (6), Csák, Bencsik, Salamon (3/3). Edző: Tóth Tamás.
A megbeszélt taktikát maximálisan követve remek első negyedet produkált a hazai csapat. A 2. szakasz elején 8:0-val rajtoltak a Tigrisek, amit egy újabb 9:0 követett, majd a félidő végén és a harmadik negyed negyedik percéig egy 16:0-ás roham. 41:50-es vendégvezetésnél indult be a csabai csapat, ekkor kezdte el felőrölni a 4. helyen álló debrecenieket a hosszabb hazai kispad. A 4. negyedben már a hazaiak vezettek, előnyüket a mérkőzés végéig megtartották. Két kiemelkedő egyéni teljesítmény mellett az akarat volt döntő fontosságú a győzelem eléréséhez.

Debreceni EAC–Gyulai Color KE 146-40 (38-15, 37-16, 37-5, 34-4)
NB II-es férfi kosárlabda-mérkőzés, Debrecen. Vezette: Kisházi, Hegedűs.
Gyula: Beleznai (6), Fórián (8/3), Váczi (4/3), Buj (8/6), Magyar (6/3). Csere: Szénási (8/6). Edző: Hajdú Zoltán.
A második helyezett Debrecen érvényesítette rutin- és tudásbeli fölényét a tartalékos, tinédzser gyulai csapattal szemben.

Címlapon: A fehér mezes csabaiak egyre inkább játékba lendülnek az idény második felére. Fotó: Rácz Eszter