Csak a Belvárosi DSK gyarapodott pontokkal

A négy megyei érdekelt közül csupán a Belvárosi DSK csapatának termett pont az NB II-es férfi kézilabda-bajnokság hatodik játéknapján. Labos Tibor együttese a sereghajtó otthonában nyert a várakozásoknak megfelelően, a többi viharsarki gárda szoros csatában maradt alul aktuális ellenfelével szemben.

Karcagi SE–Békéscsabai BDSK 28–36 (12–16)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Karcag, 35 néző. Vezette: Csörgő, Vitális.
Békéscsaba:
VLCSKÓ B. – Fazekas 2, Márton 2, Vörös 2, Vlcskó K. 3, FELCZÁN 7, FARKAS B. 5. Csere: CSÖRGŐ (kapus), Papp L., Csonki 6 (2), Skaliczki L. 1, KOVÁCS B. 3, Nemesi 4, Osgyán 1, Arbel. Edző: Labos Tibor. A Karcag legjobb góldobói: Válti-Nagy 8 (2), Nagy R. 5, Csordás 4.
Kiállítások:
10, ill. 6 perc. Hétméteresek: 7/3, ill. 4/2.
Kezdettől a vendégek akarata érvényesült a pályán. A lelkes házigazdák 20 percen át tudták tartani a lépést, azt követően egyre többet hibáztak támadásban, ennek eredményeként a csabaiak megnyugtató előnnyel vonulhattak a pihenőre. A folytatásban is megmaradt ez a lendület, ekkor már a védekezés is összeállt. Folyamatosan nőtt a két csapat közötti különbség, így az utolsó negyedórában a fiatalok is kivehették a maguk részét a biztos sikerből.

Túrkevei VSEKondorosi KK 31–28 (13–16)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Túrkeve, 220 néző. Vezette: Alapi, Czövek.
Kondoros:
Mezei – Zubor 3, Raffai 4 (2), Kerekes 7, Kasnyik V. 3, Kósa 2, NAGY J. 6. Csere: Gyurcsán (kapus), Szpisják, Sztrehovszki, Krajcsovicz, Máris, Istenes, Tóth G. 2, Kasnyik T. 1. Játékos-edző: Nagy József. A Túrkeve legjobb góldobói: Gyenge 7, Békési 7, Soós 7 (7).
Kiállítások: 1
4, ill. 8 perc. Hétméteresek: 7/7, ill. 3/2.
Felváltva dobták a gólokat a csapatok, először a Kondorosnak sikerült meglépnie az első félidő második felében. Szünet után is a vendégek kezdtek jobban, ötgólosra is duzzadt már az előnyük, a 38. perctől kezdve azonban egy 9–1-es sorozatnak köszönhetően a túrkeveiek a maguk javára fordították az eredményt, és ezen a Kondoros már csak szépíteni tudott a végén.

Békéscsabai DKSE–Mezőtúri AFC 23–24 (13–15)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, 300 néző. Vezette: Papp M., Tar.
Békéscsaba: SZTANCSIK – Kéri 2, FELFÖLDI 8, Balogh J., BALÁZS 7, Bak 2, Karács. Csere: Rákóczi (kapus), Almási 1, Masa 1, Mohácsi 1, Molnár G., Szilágyi 1, Kovács Á., Kiss S., Nagy Á. G. Edző: Vólent János. A Mezőtúr legjobb góldobói: Branyiczki 8, Kovács I. 4.
Kiállítások: 8, ill. 10 perc. Hétméteresek: 0, ill. 1/1.
Hangulatában a régi idők hangulatát idézte a Kazinczy iskola torcsarnokát megtöltő nézősereg és a két kiválóan felkészített csapat is igyekezett ennek megfelelni. Az első félidőben hazai részről talán csak a védekezés keménységében akadt kivetnivaló, emiatt jutott kétgólos előnyhöz a vendégcsapat. Szünet után viszont már az igazi arcát mutatta a csabai alakulat. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, mindvégig izgalmas küzdelem folyt a pályán, a végjátékot pedig a rutintalansága miatt veszítette el Vólent János legénysége.

Kiskunfélegyházi HTK–Köröstarcsa KSK 23–19 (15–12)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Kiskunfélegyháza, 100 néző. Vezette: Bognár, Márton.
Köröstarcsa: KISS N. – Molnár K. 3, BORBÉLY 6 (3), POLGÁR T. 4, NOVÁK 4, Lőrinczi 2, Szatmári M. Csere: Roncsek (kapus), Mészáros, Molnár B. Edző: Molnár Zoltán. A Kiskunfélegyháza legjobb góldobói: Fodor 5, Bagdi 4 (3).
Kiállítások: 0, ill. 6 perc. Hétméteresek: 8/4, ill. 3/3.
A mindössze 10 játékossal kiálló tarcsaiak számára a tisztes helytállás lehetett a cél a veretlen félegyháziak ellen. A vendégek fegyelmezetten, taktikusan és eredményesen játszottak (13. p.: 6–6). A későbbiekben is jól tartották magukat, így szünetre az esélyesebb vendéglátók csupán háromgólos előnyt tudtak szerezni. Félő volt azonban, hogy szünet után elfáradnak a tarcsaiak. Szerencsére ez nem így történt: Kiss Norbert három hétméterest is megfogott, így a kiállítások ellenére is versenyben tartotta csapatát. A vendégek pillanatra sem adták fel, nem sok hiányzott a meglepetéshez sem. A két együttes tabellán elfoglalt szélsőséges helyezése irreális a mostani párharc alapján.