Csak a DKSE csapatának bővült a ponttára

A négy megyei együttes közül csupán egynek sikerült pontot szereznie az NB II-es férfi kézilabda-bajnokság hétvégi 15. fordulójában. A minél előkelőbb dobogós helyre „gyúró” Békéscsabai DKSE gárdája a Köröstarcsa otthonában nyerte meg a játéknap megyei derbijét, a Belvárosi DSK-nak tartalékosan nem volt reális esélye a regnáló bajnokkal szemben, a Kondoros pedig a végjátékot szúrta el Kiskőrösön.

Kunszentmártoni KSK–Békéscsabai BDSK 42–24 (18–13)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Tiszaföldvár, 175 néző. Vezette: Fogl, Szarvas.
Békéscsaba: Vlcskó B. – dr. Sári 4, Petrovszki G. 6, Márton 3, Vörös A., Felczán 5, Farkas B. Csere: Tóth P. (kapus), Morva 5 (1), Papp L., Arbel, Nemesi 1. Edző: Labos Tibor. A Kunszentmárton legjobb góldobói: Gelley 13, Kovács A. 8 (2), Nyikos 5, Tóth 5.
Kiállítások: 4, ill. 6 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. 1/1.
Különböző okok miatt egy sor játékos hiányzott a csabai oldalon. Ennek ellenére jól indult a mérkőzés, sokáig vezetett is a vendégcsapat, de aztán belefáradt az önmaga által diktált tempóba. A házigazdák kihasználva hibáikat, maguk javára fordították a meccset. A második félidő elején egy darabig fej-fej mellett haladt a két gárda, három gólra sikerült még felzárkózniuk a csabaiaknak, de ezzel el is szállt minden lőporuk.

Köröstarcsai KSK–Békéscsabai DKSE 24–27 (9–14)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Mezőberény, 130 néző. Vezette: Elhardt Edina, Fazekas Zsuzsanna.
Köröstarcsa: KISS N. – Mészáros 2, Molnár K. 1, POLGÁR T. 8, NOVÁK 7, Lőrinczi 1, Szatmári 1. Csere: Földesi (kapus), Borbély 1 (1), Puskás 1, MOLNÁR B., Bánfi 2. Edző: Molnár Zoltán.

Békéscsaba: Sztancsik – Kéri 1, FELFÖLDI 9 (3), Balogh J. 2, BALÁZS 4, KEPENYES 1, KARÁCS 7. Csere: NAGY Á. G., Kovács Á., SZUDÁR 2, Masa 1, Kocsor, MOLNÁR G., Almási. Edző: Vólent János.
Kiállítások: 10, ill. 6 perc. Hétméteresek: 1/1, ill. 3/3.
Nehéz mérkőzésnek tűnt a hazaiak számára a jó képességű csabaiak elleni mérkőzés. Nagy lendülettel kezdtek a csapatok, de a jó kapusteljesítmények és technikai hibák miatt csak a 6. percben esett az első gól. Ezután egy ideig a tarcsaiak vezettek, de a 16. perctől a csabaiak fordítottak és fokozatosan növelték előnyüket. Szünet után egy ötös sorozattal már 9 góllal is vezettek a látogatók (37. p.: 9-18). Ebben az időszakban úgy tűnt, hogy a vendégek nagyobb arányban győzelmet is arathatnak, de a házigazdák a végjátékra összekapták magukat. Az addig gólt sem szerző átlövőjük, Novák Bence ráérzett a vendégek kapusának gyenge pontjaira, vezérletével fokozatosan csökkentették hátrányukat, de a pontszerzésre már nem maradt idejük. Kemény, nagy iramú, színvonalas mérkőzésen helytállt az esélytelenebb hazai csapat. A békéscsabaiak számára a következő heti Kiskunfélegyháza elleni hazai rangadón ennél egyenletesebb teljesítményre lesz szükség.

Kiskőrösi KSK–Kondorosi KK 26–24 (14–15)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Kiskőrös, 100 néző. Vezette: Paska, Vastag.

Kondoros: PANKOTAI –
Tóth G. 3, Raffai 3 (2), KEREKES 10, Kasnyik V., Kósa 1, RAVASZ 6. Csere: Gyurcsán, Mezei (kapusok), Nagy J., Zubor, Istenes, Kasnyik T., Simon 1. Játékos-edző: Nagy József. A Kiskőrös legjobb góldobói: Szabó T. 8, Dózsa 5.
Kiállítások: 10, ill. 12 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 3/2.
Az első félidőben fej-fej mellett haladtak a csapatok, de folyamatosan a vendégeknél volt az előny, aki támadójátékban, védekezésben és kapusteljesítményben is jól teljesítettek. A szünet után elhúzott a Kondoros, a 36. percben ötgólosra duzzadt az előnye. Ekkor egy hazai időkérés után feljavult a kőrösiek támadójátéka és megközelítették ellenfelüket. Ezzel együtt a vendégek hibái is felszaporodtak, eladott labdák, kihagyott büntető, kihagyott ziccer is jellemezte játékukat, így csak beletörődni tudtak, a hazaiak fordításába.