Csak a faarány döntött a csabaiak javára

Az elmúlt hét végén a gyomaendrődi Körös szállóban rendezték meg a 2017. évi csapatbajnokság másodosztályának döntőjét. A rájátszásba nyolc egység jutott be a 21 csapatos alapszakaszból.

Szombaton négy negyeddöntőre került sor, az eredmények így alakultak: Korona BK, Gyomaendrőd–Okányi Pelikán BK 6:2. Tótkomlósi BK A–Safi BK Napsugarak, Szeghalom 7:1. Taroló Trió, Békéscsaba–Szeghalmi Safi BK B 1:7. Magamért VB BK, Békéscsaba–Tótkomlósi BK B 6:2.
Vasárnap reggel az elődöntőkben a Korona BK a Safi BK B csapatával mérkőzött és meggyőző játékkal, 6:2-es győzelemmel jutott a döntőbe. A másik ágon a Békéscsabai VB BK a Tótkomlósi BK A csapata ellen szintén 6:2-re győzött, így a délutáni programban Tótkomlósi BK A:Safi BK B kisdöntőt és Korona BK—Magamért VB BK döntőt rendeztek. Már a harmadik helyért vívott Tótkomlós A–Safi BK B meccs is szoros végeredménnyel zárult, 5:3 arányban a szeghalmiak győztek, ezzel megszerezték a harmadik helyet.
A döntő azután igazán drámai küzdelmet hozott a 2017-es bajnokságban addig még veretlen két csapat között.
Bár a döntőbe jutással már mindkét együttes 2018-as első osztályú tagságot szerzett, a bajnoki cím megszerzése mégis hatalmas motivációt adott a játékosoknak, akik mindent beleadtak a küzdelembe.
Az öt egyéni mérkőzés változatosan alakult, a VB-sek 3:2-es előnyre tettek szert. A párosok után viszont már a gyomaiaknál volt az előny, 4:3-ra vezettek ekkor. A stafétára maradt tehát a döntés, ahol egyszerű volt a képlet: a VB-nek legalább 24 ponttal kellett nyernie a váltót, minden más esetben a Korona nyeri a bajnokságot. A vezetés gyakorlatilag az első pillanattól kezdve a csabaiaknál volt, de szinte végig a 24 pontos határ környékén billegett az eredmény, így egyik pillanatban az egyik, néhány lökéssel később már a másik csapat érezhette közelebb a bajnoki címet.
Végül a VB BK utolsó két játékosa jelentősebb előnyt tudott kicsikarni, így 600:516-ra, 84 ponttal nyerték a váltót. 4:4-es végeredménnyel, 14:14-es szettaránnyal, 2572:2511-es faaránnyal győzött végül a csabai csapat, így elmondható, hogy mindkét gárda veretlen maradt a 2017-es bajnoki évad során.
A végső sorrend: 1. Magamért VB Biliárd Klub, Békéscsaba, 2. Korona Biliárd Klub, Gyomaendrőd, 3. Safi Biliárd Klub B, Szeghalom, 4. Tótkomlósi Biliárd Klub A, 5. Okányi Pelikán Biliárd Klub, 6. Tótkomlós Biliárd Klub B, 7. Safi Biliárd Klub Napsugár, Szeghalom, 8. Taroló Trió, Békéscsaba.