Csak a Gyomaendrőd gyarapodott 2 ponttal

A Gyula kivételével valamennyi megyei együttes idegenben szerepelt az NB II-es női kézilabda-bajnokság Dél-keleti csoportjában. A 4. forduló rangadóján a fürdővárosiak hosszú hazai veretlensége szakadt meg azzal, hogy a tavaly még magasabb szinten szereplő és oda visszatérni szándékozó Algyő súlyos csapást mért rájuk. Hasonló sorsra jutott a Szeghalom és a Csorvás is, a gyomaendrődiek számára viszont összejött a bravúr, a csabaiak és a szarvasiak Csongrád megyei kiruccanása pedig egy-egy pontot hozott.

Corner-Gyulasport–FKSE-Algyő 2635 (1220)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Gyula 300 néző. Vezette: Gulybán, Juhász.
Gyula: Aradi – Buzási
4, Csapó-Kovács 1, Lukoviczki 5 (4), Zöldi-Tóth 6, Balogh V. 1, Medve 3, Szabó R. 6. Csere: Antal (kapus), Nagy N., Juhász, Medve 1, Rácz 2, Leszkó. Edző: Barna Károly. Az Algyő legjobb góldobói: Ilyés 9, Szepesi 9.
Kiállítások:
14, ill. 8 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 0.
Hamar bebizonyosodott, hogy a gyorsabb, labdabiztosabb algyői együttes más dimenzióban kézilabdázik, a hazai csapat az első perctől kezdve futott az eredmény után. A gyulaiak ugyan nem feltartott kézzel vetették magukat a küzdelembe, de a támadásbefejezéseik pontatlanok, elhamarkodottak voltak.

Bácsalmási PVSE–Szeghalmi NKC 3227 (1811)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Bácsalmás,
60 néző. Vezette: Kovácsik, Polgár.
Szeghalom: Tem – Nagy Á. 1, Pincés, Gyűrű V. 1, Gyűrű P. 2, Petri 10 (3), Fábián 2. Csere: Csizmadia (kapus), Kiss V. 2, Tóth J. 4, Hegedűs 5. Edző: Zsadányi Sándor. A Bácsalmás legjobb góldobója: Csordás 9.
Kiállítások: 12 perc + Petrics kizárva, ill. 4 perc. Hétméteresek: 3/1, ill. 6/3.
A szeghalmiak dekoncentráltan játszottak. A katasztrofális védekezés és az indiszponált támadójáték okozta a vendégek vereségét. Mélyen a tudása alatt teljesített mindenki.

Hódmezővásárhelyi LKC–Csorvási SK 2620 (168)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Hódmezővásárhely,
140 néző. Vezette: Bugyi, Nász.
Csorvás: MIKE – Gömöri, Réti 1, MADAR, Zahoránné 2, Kurucz 1, Kerepeczkiné 3. Csere: Zsiga (kapus), BARÁTH B. 7 (3), Major, Lévai 2, Valaczkai, Ivanics, MITYKÓ 2, Vólent 2. Edző: Baráth Lajos. A Hódmezővásárhely legjobb góldobója: Török.
Kiállítások: 6, ill. 6 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 5/3.
Az első félidőben a hazaiak tetemes előnyre tettek szert a sokat hibázó csorvásiak ellen. Szünet után a Hódmezővásárhely tudta őrizni vezetését, így a győzelme megérdemelt.

K. Szeged SE–Békéscsabai Előre NKSE U22 2828 (1715)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Szeged, 50 néző. Vezette: Móczár, Rácz I.
Békéscsaba: Bánfi – Gyenes 1, TÖRÖK F. 8 (1), Ekker G. 3, Dombi K. 2, BAKONYI 8 (3), Kukely K. 1. Csere: MAKOVICZKI (kapus), Bucsi 4 (3), Vozár 1, Kovács A., Tokaji, Mezei, Zsibrita, Farkasinszki, Bencsik. Edző: Szabó Károly. A Szeged legjobb góldobója: Szűcs 9 (3).
Kiállítások: 8, ill. 16 perc. Hétméteresek: 6/4, ill. 7/7.
Az első félidőben 1-2 góllal a szegediek vezettek, csak egyenlíteni tudott a Békéscsaba. A 45. percben érte utol ellenfelét az Előre (23–23). Ekkor mindkét csapat rátett egy lapáttal, miközben a játékvezetők szórták a kétperceseket. A végjáték is szorosan alakult, a csabaiak három másodperccel a vége előtt egyenlítettek, amikor Bakonyi Dóra bevágta a szabaddobást.

Mezőtúri AFC–Gyomaendrődi NKSE 3036 (1318)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Mezőtúr, 50 néző. Vezette: Sipos G., Szánthó.
Gyomaendrőd: Botos – Németh K. 4, Gyuricza 4, FARKASINSZKI Z. 8 (4), Fekécs 1, Szűcs 2, Farkasinszki M. 6. Csere: Dinya 2, Dinnyés 6, Mag 2, Ács 1. Edző: Lakatos Tibor. A Mezőtúr legjobb góldobója: Hornyák N. 7.
Kiállítások: 0, ill. 6 perc. Hétméteresek: 5/3, ill. 4/4.
Csak a mérkőzés első harmada hozott szoros játékot, a 8. perctől már végig a Gyomaendrőd vezetett, volt, hogy öt góllal is. Fordulás után is a vendégek domináltak, elhúztak tíz góllal, ám ezután bele-belehibáztak, igaz, a végére azért még maradt az előnyből.

Deszki KSC–Szarvasi NKK 2929 (1414)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Deszk, 50 néző. Vezette: Herceg, Piller.
Szarvas: Juhos – Kovács B. 6, Laurinyecz 4, Óvári 5, Milyó 5 (2), Hajdu 4, Molnár 2. Csere: Kasik (kapus), Majoros 2, Trnyik 1, Nyerges, Ábrahám, Jani K., Brachna, Tasgyik. Edző: Száva Flórián. A Deszk legjobb góldobója: Tornyi 8 (1).
Kiállítások: 14, ill. 16 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 6/2.
Már az első játékrészben eldönthette volna a mérkőzést a Szarvas, ha a helyzeteit értékesíti. A hazaiak a vendégek eladott labdáiból gólokat szereztek és a szünetre döntetlennel mehettek. A 2. félidőben fej-fej mellett haladt a két csapat. Az 53. percben a Körös-partiak két gólos előnyre tettek szert, de még az 58. percben is vezettek 29–28-ra. Az utolsó percben a hazaiak büntetőből egyenlítettek és otthon tartották az egyik pontot.