Csak a gyulaiaknak kellett izgulniuk a végén

A tavaszi második fordulóra kisorsolt mérkőzésekkel folytatódott az NB II-es női kézilabda-bajnokság. A Dél-keleti csoport éllovasai közül az Algyő nem lassított Gyomaendrődön sem, a Szarvasnak pedig a Szolnok legyőzése volt kötelező házi feladat. A megyei derbin a csorvásiak nagy fölénnyel verték a sárrétieket, ezzel a harmadik helyre léptek fel. A csabai fiatalok jobb második félidei teljesítménnyel vitték el a pontokat Újkígyósról, a gyulaiak pedig kiélezett csatában bizonyultak jobbnak Lajosmizsén.

Gyomaendrődi NKSE-Liget Fürdő–FKSE-Algyő 22–28 (12–14)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Gyomaendrőd, 100 néző. Vezette: Major, Szűcs.
Gyomaendrőd: Botos – Dinya 1, Gyuricza, Mag 1, Fekécs 1, Szűcs 4, Nagy B. 5 (1). Csere: Tari (kapus), Baráth 5, Farkasinszki Z. 5, Fülöp, Németh L., Urbán. Edző: Lakatos Tibor. Az Algyő legjobb góldobói: Draxler O. 5, Gercsó 4, Dávid Zs. 4, Kozma 4.
Kiállítások: 6, ill. 4 perc. Hétméteresek: 3/1, ill. 3/2.
Küzdött becsülettel a Gyomaendrőd, a 48. percben csupán egy találattal vezetett a bajnokaspiráns, de egy 6–1-es algyői roham szertefoszlatta a hazaiak pontszerzési álmait.

Csorvási SK–Szeghalmi NKC 35–16 (21–6)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, 50 néző. Vezette: Hirth, Tárnyik.
Csorvás: MIKE – RÉTI 5, SAJBEN 6, Madar 2, Ivanics-Gyemó, Biró 7 (2), GAJDÁCS L. 6 (1). Csere: GAJDÁCS N. (kapus), VALACZKAI 5, Mitykó 4 (2), Petrovszki, Samu. Edző: Baráth Lajos.
Szeghalom: VARGA T. – Szabó V. 2, PETRI 6, Domokos K. 2, Gyűrű V. 1, Forrás 5, Nagy Á. Csere: Fábián P., Szántó, Gyűrű P., Oláh, Fábián D., Székely. Játékos edző: Varga Emese, Sáfián Ágnes.
Kiállítások: 4, ill. 10 perc. Hétméteresek: 7/5, ill. 1/0.
Az esélyesebb és rutinosabb csorvásiak már az első negyedóra után jelentős előnyre tettek szert és a szünetig eldöntötték a mérkőzést. A 2. felvonásban a különböző figurák gyakorlása volt a cél haza oldalon, a nagyon fiatal, a hajrára minden lelkesedését elveszítő Szeghalom ellen.

Úkígyós FISE–Békéscsabai Előre NKSE U21 24–32 (12–14)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Újkígyós, 100 néző. Vezette: Serfőző K., Serfőző Zs.
Újkígyós: Markó – Gedó 2, Márton B. 3, Leszkó, Rákóczi, BAKONYI 9 (1), Márton R. 2. Csere: Domokos R. (kapus), Almási, Csomor 2, Lipták, Szigetvári 6 (4), Zubán. Edző: Laurinyeczné Buday Veronika.
Békéscsaba: HORVÁT – Benkő, HŐS 6 (3), Predescu 4 (1), Baranka 1, Laurinyecz 3, Vér. Cs
ere: Jani (kapus), Láza 3, TÖRÖK 4, DOMBI 6, Tokai 1, Vozár 1, Milyó 2, Turák 1. Edző: Szabó Károly.
Kiállítások: 8, ill. 8 perc. Hétméteresek: 6/5, ill. 4/4.
Az első félidő szoros küzdelmet hozott, a második játékrész első harmadában azonban egy 8–2-es csabai rohammal eldőlt a mérkőzés sorsa.

Szarvasi NKK–Szolnoki KCSE 38–21 (19–14)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Szarvas, 100 néző. Vezette: Kovács G., Papp.
Szarvas: Juhos – KOVÁCS B. 7, Balogh V. 3, SZABÓ T. 9 (1), RAFFAI-SUCH 7 (4), HAJDU 7, Bagi 2. Csere: KASIK (kapus), Ábrahám, Gábor 1, Mester 1, Olasz 1, Nyerges, Trnyik, Tasgyik. Edző: Száva Flórián. A Szolnok legjobb góldobói: Óvári 10, Duca 4.
Kiállítások: 4, ill. 10 perc. Hétméteresek:
7/6, ill. 5/3.
A vendégek Óvári gólerős játékával a 12. percben még előrébb jártak (7–9), ám Száva edző időkérése és kapuscseréje hamarjában éreztette jótékony hatását. A 16. percre 10–9-re fordult az eredmény, és innen már a hazaiak irányítottak. A pihenőt követően a házigazdák gyors gólokkal tízre növelték az előnyüket, erre az ifjú cseresor még rá is tett egy „lapáttal”.

Lajosmizsei UKC–Gyulasport 24–25 (10–13)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Lajosmizse, 50 néző. Vezette: Réti Rebeka, Sebők Stefánia.
Gyula: Nagy B. – Héjjas 8, Kocsis 6, Csapó 3, Buzási 4, Markos 1, Nagy N. 1. Csere: Borsós (kapus), Rácz, Nagy I., Komlósi, Radnóti, Szabó L. 2 (1). Edző: Barna Károly. A Lajosmizse legjobb góldobója: Márki 9 (5).
Kiállítások: 8, ill. 8 perc. Hétméteresek: 7/6, ill. 7/1.
Nagyszerű kezdés, nehéz befejezés, de végül gyulai győzelem. A hat kihagyott büntető és több százszázalékos ziccer ellenére a vendégeknek nagy küzdelemben sikerült elhozniuk a két pontot. A győztes találat az 57. percben született, amikor a hét a hat elleni játék után büntetőből Szabó Leila volt eredményes.