Csak az utolsó negyedórára lehetnek büszkék

Az NB I B-s női kézilabda-bajnokság hétvégi 20. fordulójából előrehozott mérkőzést játszott le szerdán az Orosházi NKC csapata. A viharsarki alakulat gyengén teljesített, de az utolsó negyedórában erőből leküzdötte a tabella utolsó előtti helyén álló Szegedet.

Orosházi NKC–K. Szeged SE 35–26 (15–16)
NB I B-s női kézilabda-mérkőzés. Orosháza, 150 néző. Vezette: Kaló Zsófia, Mizsák Dorina.
Orosháza: Makai – ZSILÁK 6, Hatala, SOM 4, KAMUTI 4, TAKÁCS F. 9 (3), ANTAL 5. Csere: Brunner, Késmárki (kapusok), Tóth S. 1 (1), VÖRÖS 6, Ulmann, Dancsó, Zvolenszky, Horváth N., Szigetvári. Edző: Papp László. A Szeged legjobb góldobói: Szűcs 9 (3), Balogh V. 7.
Kiállítások: 12, ill. 10 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. 3/3.

Szép számú szurkoló előtt kezdődött a délalföldi rangadó. A találkozó elején felváltva estek a gólok, a 15. percben 8–8 volt az állás. A folytatásban a volt orosházi Szűcs Dalma vezérletével, két góllal elhúztak a vendégek (9–11), így a 20. percben Papp László időt kért. Ezután sem sokat javult a hazaiak teljesítménye, így a szünetre egy gólos szegedi vezetéssel mentek a csapatok.
Fordulás után továbbra is a vendégek akarata érvényesült, a 44. percben 21–22 volt az állás. A hajrában ritmust váltott az ONKC, gyors akcióik végén Vörös és Takács F. vezetésével fokozatosan növelték előnyüket, az ekkor már sokat hibázó szegedi lányok ellen. Az 55. percben 32–25-re vezetett az orosházi együttes, amely a lefújásig kilenc gólra növelte a különbséget, és megérdemelten tartotta otthon a fontos két pontot.
Papp László: – Negyvenöt percig mindent megtettünk, hogy az ellenfélé legyen a két pont. Az utolsó negyedórában igazi csapatként működtünk, és gólerős játékkal megszereztük a győzelmet.