Csak felvillanásokra tellett Pasaréten

A Termál FC NB III-as labdarúgócsapata túl gyorsan, túl nagy előnyt adott az egyébként is jól képzett játékosokból álló Pénzügyőrnek, ezért nem termett számára pont a bajnokság 28. fordulójának szombati mérkőzésén. Az első játékrész végén megcsillant a remény, de a második félidő elején két perc alatt szerte is foszlott mindez.

Pénzügyőr SE–Várfürdő-Gyulai Termál FC 5–1 (2–1)
NB III-as labdarúgó-mérkőzés. Budapest, Pasarét, 200 néző. Vezette: Szalai László (Keszthelyi Tamás, Gyürüsi Péter).
Pénzügyőr: Hajdu – Szigeti (Horváth K., 81.), Biró, Luczek (Nagy B., 76.), Varga-Sebestyén – Szabó, Karvalics – Turi, Sztrunga, Feil – Laurinyecz (Rabatin Sz., 65.). Vezetőedző: Vatai Attila.
Gyula:
Krnács – Bogdán, Szántó, Lipták (Erdős, 46.), Pilán – Sipos, Zámbori – Hrabovszki (Burai, 71.), Nagy G., Gábor-Lukács – Máruska (Styecz, 58.). Vezetőedző: Oláh Ferenc.
Gólszerző: Feil (5., 49. – 11-esből, 76.), Luczek (15. – 11-esből), Sztrunga (47.), ill. Sipos (37.).

A támadólag fellépő hazaiak már az 5. percben megszerezték a vezetést. Egy nagy bedobást Laurinyecz csúsztatott tovább a rövid saroknál, a túloldalon érkező Feil pedig közelről belsőzte a hálóba a labdát, 1–0. A 15. percben Bogdán buktatta a 16-oson belül a kitörő csatárt, a megítélt büntetőt pedig Luczek vágta Krnács kapujába, 2–0. Próbálkoztak a vendégek is, de sokáig nem jártak eredménnyel. A 37. percben azután „megtört a jég”: egy bal oldali szögletet Sipos csavart a hosszú felsőbe, 2–1.
Szünet után a hazaiak gyorsan lehűtötték a látogatók éledező kedélyeit. A 47. percben egy erős lövést Krnács csak kiütni tudott, a labda Sztrunga elé került, aki közelről nem hibázott, 3–1. Bő egy perccel később Bogdánról újabb büntetőt kapott a Pénzügyőr, amit ezúttal Feil értékesített magabiztosan, 4–1. A becsületéért küzdött tovább a Gyula, ami többé-kevésbé összejött, bár Feil a 76. percben saját harmadik találatát is megszerezte, 5–1.
A gyulaiak elemi hibáit kíméletlenül kihasználta a hazai csapat, amely rászolgált a győzelemre.
Jók: Feil (a mezőny legjobbja), Sztrunga, Szigeti, Turi, ill. Sipos.
Oláh Ferenc: – A csapat és saját magam nevében is szégyellem magam a vereség miatt.

Vincze Gyula

Címlapon: Krnács Richárdot túl sokszor állították túl nehéz helyzetbe a társak. Fotó: Nagy Marcell

3 thoughts on “Csak felvillanásokra tellett Pasaréten”

1. Oláh Ferenc van miért szégyelni magad.Gondolkodtál már rajta,hogy kis kockás terítőbe hamuba sült pogácsát csomagolj és el ballagj melegebb éghajlatra.Esetleg le fizettek,hogy a csapat veszítsen.👎🏻👎🏻👎🏻👎🏻

2. Csapat össze állításra kellett volna jobban figyelni!!Szégyelni valója az edzőnek van.Nem gondolkoztak még edző cserén.Szégyelni való,hogy mit művelt a csapattal.