Csúcsrangadók és bajnokavatás a második vonalban

Izgalmas hétvége zárult a megyei labdarúgás második vonalában, hiszen mindkét csoportban csúcsrangadót rendeztek. Délen, az újkígyósi derbin, a listavezető kovácsháziak számára 7 fordulóval a vége előtt a bajnoki cím megszerzése volt a tét. Az Északi divízióban pedig az jelentette a legfőbb kérdést, hogy a címvédő felzárkózik-e az éllovas Dévaványára, avagy a sárrétiek tovább növelik előnyüket.

Előbbi helyszínen az MTE valóságos „szőnyegbombázást” tartott Tanner Gergő vezérletével. A gólkirály-jelölt egymaga ötöt vállalt csapata győzelméből, amire szükség is volt, mert a magabiztos előnyük birtokában a zöld-fehérek visszaestek a második félidőre. Csak utána kezdtek újra lendületet venni, amikor a házigazdák 1–5-ös hátrányból egy gólra felzárkóztak. A vége 7–5-ös kovácsházi siker lett, amivel az idei aranyérmek gazdára is találtak. Az ezüstök és bronzok viszont még kiadók, és 4 együttes is közel azonos kilátásokkal pályázik rájuk, talán csak a Kunágota szállt ki idő előtt ebből a versengésből, amely nem bírt hazai pályán a Tótkomlóssal. A TTC ezzel 2 pontra zárkózott fel az Újkígyós és az őt beérő Gádoros mögé. Utóbbi gárda a kiválóan szereplő Apácát állította meg, amely ráadásul a legnagyobb arányú bajnoki verségét könyvelte el.
Az alsóházban a határ menti együttesek voltak a vendéglátók, és a vendégeknek nem termett sok babér. A Csorvás Lőkösházán, a Kevermes Kétegyházán kapott négy gólt, amikre csak egyel tudott válaszolni. Battonyán viszont egyenlő arányban született a négy találat, így a sereghajtó bánhegyesiek is begyűjtötték idei első pontjukat.
A Déli csoport állása. Felsőház: 1. Mezőkovácsháza 66 pont (már bajnok), 2. Újkígyós 42, 3. Gádoros 42, 4. Tótkomlós 40, 5. Csanádapáca 39, 6. Kunágota 33. Alsóház: 7. Lőkösháza 34, 8. Kétegyháza 33, 9. Kevermes 33, 10. Csorvás 29, 11. Battonya 25, 12. Magyarbánhegyes 10.

Az Északi csoportban a dobozi rangadó került a figyelem középpontjában. Érdekesség, hogy a doboziak hasonló felállásban az alapszakasz rajtján szenvedtek vereséget a Dévaványától, azóta viszont nem akadtak elgyőzőre mostanáig. A derbi úgy indult, hogy ezúttal sem lesz majd gondjuk, hiszen már az elején megszerezték a vezetést, csakhogy szünet után a jól küzdő vendégek maguk javára fordították a találkozót, és erre a címvédőnek már nem volt válasza. A sárrétiek a 4 pontos előnyüket 7-re növelték az élen, a csabai vasutasok viszont nem tudtak élni a Doboz verségével, mert ők meg az Okánnyal nem bírtak a Csányi utcában, de még így is maradt 6 pontnyi előnyük velük szemben. A dobozihoz hasonló forgatókönyv íródott Csabacsűdön is, ahol viszont a vendég Berény jutott előnyhöz az első félidőben, és a házigazdáknak sikerült fordítaniuk szünet után.
Az alsó ágon két hazai győzelem mellett egy vendégsiker született. Utóbbi a Mezőmegyerhez fűződik, amely a második félidei jobb teljesítményével múlta felül a sereghajtó Bucsát. A megyeriek helyzete megnyugtatóvá vált a táblázaton, a bucsaiaké továbbra sem reménytelen, hiszen a Békés zsinórban elszenvedett nyolcadik vereségével továbbra is a „18-as cölöp” fogja maradt. Eredményesen őrizte meg ellenben idei veretlenségét a Sarkad, amely a tartalékos szentandrásiakat verte, ezzel a két alakulat helyet is cserélt a 7-8. pozícióban.
Az Északi csoport állása. Felsőház: 1. Dévaványa 60 pont, 2. Doboz 53, 3. Békéscsabai MÁV 46, 4. Okány 40, 5. Csabacsűd 37, 6. Mezőberény 30. Alsóház: 7. Sarkad 35, 8. Békésszentandrás 33, 9. Gyomaendrőd 29, 10. Mezőmegyer 23, 11. Békés 18, 12. Bucsa 15.

Jegyzőkönyvek, eredmények, programok és tabellák az alábbi linkre kattintva.