Csütörtökön dől el a bennmaradás

Egyenlített a Tatabánya vízilabdacsapata a Békéscsaba elleni OB I B-s osztályozó második mérkőzésén. Az OB II-es pontvadászat ezüstérmese jobb hajrával bizonyult jobbnak a az OB I B-ben 19. helyezett csabai együttes ellen, ezzel kivívta a harmadik mérkőzés jogát.

Tatabányai Vízmű SCSwietelsky-Békéscsaba 107 (43, 21, 12, 31)
OB I B-s osztályozó vízilabda-mérkőzés, második találkozó, Tatabánya, 100 néző. Vezette: Marnitz Miklós, Petik András.
Békéscsaba: Ormai Sóvári 1, Mikházi, Páll 3, Mucsi, dr. Szilágyi 1, Ajtai 2. Csere: Pónya T., Vidovenyecz, Borsos, Fodor, Takács. Edző: dr. Szilágyi Kristóf, Fodor Ádám. A Tatabánya góldobói: Magyar 7 (1), Várnagy 2, Lahsoumi 1. Gól emberelőnyből: 10/3, ill. 11/0. Büntetők: 1/1, ill. 0/0. Kiállítás cserével: Várnagy, ill. Sóvári, Mikházi. Kipontozódott: Gebauer. Az eredmény alakulása: 22, 42, 65, 75, 87.

Ezúttal a békéscsabaiak két meghatározó játékosa, Németh Dániel és Hesz Mihály nem tarthatott a csapattal, így rövidebb volt a vendégek kispadja, mint két nappal ezelőtt, az első derbin. A házigazdák hamar lábra kaptak, nagy iramot diktáltak az elején, nem véletlenül tettek szert némi előnyre, amit azért a mérkőzés folyamán kétszer is minimalizáltak a csabaiak. Túl azon, hogy nehezen pörögtek fel a csabaiak, nagy hátrányt jelentett számukra, hogy a második negyedben a center poszton harcoló Borsos Pál rúgást kapott a fejére, fülére, ami által beszakadt a dobhártyája, és kisebb agyrázkódást is elszenvedett. Még ugyanebben a negyedben végleg cserével partvonalon kívülre került Mikházi Máté, majd a következő negyed elején Sóvári Gergely is. Így odalett a békéscsabaiak variációs lehetősége, és a kispad végleg leapadt. A térfél csere után végképp irreálissá vált a találkozó. A vendégek a lebukó nappal szemben játszottak, Ormai Zoltán kapus olykor semmit sem látott az ellenfélből, de a támadók is alig „találták meg” a tatabányai kaput. A pályaválasztó is elfáradt a végére, miközben a békéscsabaiak kockáztattak 87 után, ám rajtuk is kifogott a fáradtság és elfogyott a levegőjük.
Az egyik fél második győzelméig tartó párharca állása 1:1. A harmadik találkozóra június 13-án, csütörtökön este kerül sor Békéscsabán.
Dr. Szilágyi Kristóf: Nehéz ma értékelni, mert a második félidőben irreális körülmények között kellett támadnunk és védekeznünk a napsütés miatt. Játszottunk egy küzdelmes meccset, amely nem a sportágunkról szólt. Csütörtökön otthon vízilabdázni fogunk. Reméljük addigra a sérültjeink is rendbe jönnek!