Danone Focikupa megyei döntősökkel

A Puskás Akadémia csapata nyerte meg a Danone Focikupa a Gyermekekért torna budapesti, országos döntőjét, így a felcsúti fiatalok képviselhetik Magyarországot a torna jövő évi, spanyolországi nemzetközi döntőjén, amelynek keretében csaknem 30 ország legjobbjaival küzdhetnek meg az elsőségért.

A budapesti döntőn a 12 évesek között 12 gyermek labdarúgó csapat mérkőzött meg egymással. A Danone Focikupa a Gyermekekért (Danone Nations Cup) a világ legnagyobb, immár 18 éves múltra visszatekintő, professzionális gyermek labdarúgó kupája. A mintegy 30 országban megrendezett eseményen minden évben 2,5 millió gyerek vesz részt. A fináléban a felcsúti Puskás Akadémia csapata győzött, a második helyen a szombathelyi Illés Lurkó, a harmadikon a Vasas Kubala Akadémia végzett. A Békéscsaba Labdarúgó Akadémia csapata az előkelő ötödik helyet szerezte meg, míg az OMTK-ULE 1913 a tizenkettedik lett.
A torna célja az volt, hogy a sporton és a labdarúgáson keresztül egészséges életmódra, valamint kiegyensúlyozott táplálkozásra nevelje a gyerekeket. Éppen ezért a Legjobb kapus Lehoczki Bendegúz (Békéscsaba Labdarúgó Akadémia), a legjobb játékos Krupa Zsolt (Puskás Akadémia) és a gólkirály Vajda Milán (Vasas Kubala Akadémia) mellett, a tornán az idén először ítélték oda az „Egészség Bajnoka” címet is, amelyet Szalay Kristóf, a DVTK játékosa nyert el. Ő szerepelt ugyanis a legjobban a Danone és a Magyar Dietetikusok Országos Szövetsége által végzett egészség kvízen. A Fair Play egyéni díjat Amhach Arnold (Videoton FC), míg a Fair Play csapat díjat az Orosházi MTK-ULE 1913 kapta.

A torna megnyitó ünnepsége

A Danone Focikupa a Gyermekekért torna budapesti döntőjén több mint 40 mérkőzést szurkolhattak végig a nézők. A mérkőzésekre és az azokhoz kapcsolódó Családi Egészségnapra a Nagycsaládosok Országos Egyesületének helyi tagszervezeteit is meghívta a Danone. Az eseményre kilátogató nagycsaládok és a pályákon játszó gyermekek szülei és családtagjai az Egészségnap keretében táplálkozással kapcsolatos kvízeket tölthettek ki és testtömegindex-számításon és ügyességi játékokban vehettek részt, valamint hasznos táplálkozási tanácsokkal is ellátták őket a szakértők.
A Danone Focikupa a Gyermekekért tornát az Emberi Erőforrások Minisztériuma, valamint Szeged, Pécs, Miskolc és Debrecen Megyei Jogú Városok Önkormányzatai is támogatták, emellett sztárlabdarúgók is a program mellé álltak. A kupa nemzetközi nagykövete már több mint 10 éve a legendás labdarúgó, Zinedine Zidane. Magyarországon a Danone Focikupa a Gyermekekért fővédnöke immár harmadik éve Nyilasi Tibor, az MLSZ elnökségi tagja. A gyerekek a torna döntőjén Kiss Lászlóval, a világbajnokságok történetének leggyorsabb mesterhármasát szerző válogatott labdarúgóval, valamint Sass Dani gasztroarccal, a program tiszteletbeli nagykövetével is találkozhattak.

Az országos döntő végeredménye: 1. Puskás Akadémia, 2. Illés Lurkó FC (Szombathely), 3. Vasas Kubala Akadémia, 4. ETO FC Győr, 5. Békéscsaba Labdarúgó Akadémia, 6. Videoton, 7. DVTK FC, 8. ZTE Akadémia, 9. HTE Olasz Focisuli (Debrecen, Hajdúböszörmény), 10. Szeged 2011, 11. Újpesti TE, 12. Orosházi MTK-ULE 1913.

Címlapon: A csabai együttes adta a torna legjobb kapusát. Fotók: Danone