Dobogó közelben a Benkő-Magosi duó

A németországi Meissen városában rendezték meg az Autohaus Kupa nemzetközi meghívásos salakmotoros páros versenyt. A viadalon hazánkat a Gyulai Seedway Club kettőse, Benkő Roland és Magosi Norbert képviselte, akik 3 ponttal maradtak le a dobogóról.

A versenyt a hazaiak párosa, Richard Geyer és Ronny Weis nyerte. Második helyen végeztek a dánok, akik közül Jason Jörgensen motorozott fantasztikus formában. A tizenkilenc éves salakos nem talált legyőzőre Meissenben, és maximális pontszámával a mezőny legjobbja lett. A harmadik helyen a cseh duó Jan Kvech és Michael Skurla végzett. Nem sikerült a dobogó elérése a magyaroknak, az összegyűjtött 18 pontjuk a negyedik helyre volt elég. Benkő Roland 8, míg társa Magosi Norbert 10 pontot gyűjtött.

Végeredmény: 1. Németország (Richard Geyer/7 pont, Ronny Weis/17) 24 pont, 2. Dánia (Jason Jörgensen/18, Dominik Möser/4) 22, 3. Csehország (Jan Kvech/9, Michael Skurla/12) 21, 4. Magyarország (Benkő Roland/8, Magosi Norbert/10) 18, 5. Ukrajna (Vitalij Lisak/9, Marko Levishin/6) 15, 6. Lengyelország (Nikoden Batros/0, Wojciech Liesicki/13) 13, 7. Finnország (Henri Alhbohn/10, Niels Oliver Wessel/3) 13.

Címlapon: Magosi Norbert 10 pontot tett a közösbe a németországi versenyen. Fotó: Mirosláv Horvácek