Dobogón a gyulai speedway csapat

Szombaton délután a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Nagyhalászban a hatalmas felhőszakadás miatt a hatodik futamnál félbeszakadt az idei salakmotoros csapat bajnokság első fordulója. Este a csapatok képviselői megegyeztek abban, hogy másnap pótolják a versenyt.

Vasárnap 11 órakor már verőfényes napsütés, és remekül előkészített pálya fogadta a résztvevőket. Ezen a napon a debreceni Tabaka József legyőzhetetlen volt, míg fiatal csapattársa, Szegvári Róbert a 8. futamban bukott és csípősérülése miatt nem tudta tovább folytatni a versenyt. Mindez azt jelentette, hogy a Debrecen Speedway SE három versenyzővel volt kénytelen a továbbiakban kiállni. A Gyulai Speedway Club szoros versenyben a harmadik lett, mindössze egy ponttal maradt le a debreceniektől. Az első forduló küzdelmeit a négy külföldi versenyzőt szerepeltető nagyhalásziak nyerték.
A csapatbajnokság második fordulóját október 14-én Gyulán rendezik, de a nyáron sem maradnak salakos élmény nélkül a sportág szerelmesei Gyulán, hiszen július 29-én, szombaton az idei egyéni bajnokság harmadik fordulóját rendezik a fürdővárosban.

A csapatbajnokság első fordulójának végeredménye: 1. Nagyhalász (Andrej Kobrin 10 pont, Sztaniszlav Melnyícuk 10, Viktor Trofimov 10, Milen Manev 10) 40 pont, 2. Debrecen Speedway SE (Tabaka József 21, Benkő Roland 8, Facundo Albin 6, Szegvári Róbert 1) 36, 3. Gyulai Speedway Club (Magosi Norbert 14, Kovács Roland 12, Fazekas Denisz 5, Bárány Márk 4) 35, 4. Arenamoto Vasad (Mike Jacopetti 4, Marcel Briche 1, Ondrej Szmetana 9, Moldvai András 2) 16.

Címlapon: Izgalmas futamokat produkáltak a Nagyhalász Speedway Ringen. Fotó: Szilágyi Péter