Dolgos szetteket vívtak Szombathelyen

Eredményes „lőgyakorlatot” tartott Szombathelyen a Békéscsabai RSE női röplabdacsapata az extraligás bajnokság 4. fordulójának szombat esti mérkőzésén. A még nyeretlen Haladás két szett során alaposan megnehezítette a veretlenül menetelő viharsarki alakulat dolgát, melynek soraiban a fiatalok is sok lehetőséghez jutottak.

Hungast-Haladás Szombathely–Békéscsabai RSE 0:3 (–13, –24, –22)
Extraligás női röplabda-mérkőzés. Szombathely, 300 néző. Vezette: Szabó Zsolt, Kiss Zoltán Attila.
Haladás: CSÁSZÁR 9, Lescay 7, Wallner 6, Vacsi 8, MIRANDA 12, Csóka 1. Csere: LOJEN (liberó), Pickering, Marton 1. Edző: Leiszt Máté.
Békéscsaba: BODOVICS 7, Sebestyén 4, DAPIC 11, Klaric 13, BODNÁR 7, Evans 2. Csere: Molcsányi (liberó), Glemboczki 4, Fábián, Szedmák 4. Edző: Vasja Samec Lipicer.
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 2:6, 6:6, 6:12, 9:18, 12:20. 2. játszma: 3:0, 7:3, 9:9, 12:9, 13:14, 16:14, 18:18, 20:21, 22:21, 22:24. 3. játszma: 0:2, 3:2, 4:4, 5:9, 6:12, 9:12, 10:15, 12:15, 12:18, 15:18, 18:21, 21:21.

A játékot lelkesen kezdő hazaiak csak 6:6-ig tudták tartani a lépest, a Bodovics Hannát és Sebestyén Fannit is kezdőhatosában tudó csabai csapattal. A folytatásban Klaric adogatásai hozták nehéz helyzetbe a házigazdákat. A horvát légiós négy ászt is szervált, ami jelentős lökést adott a vendégeknek. Mirandának és Vacsinak voltak ugyan felvillanásai, de ez kevésnek bizonyult ahhoz, hogy a lendületbe jövő vendégeket megfékezzék, 0:1.
Összeszedettebbé vált a „Hali” a második játszmára. Ebben közrejátszott, hogy többen is felnőttek Miranda mellé. A másik oldalon viszont sokszor nem úgy működött a védőmunka, ahogy korábban. Emiatt végig kaparniuk kellett Vasja Samec Lipicer tanítványainak, de csak a végjátékra sikerült utolérniük a házigazdákat. 22:24-nél két szettlabdát hárítottak a szombathelyiek, de egy rossz nyitás megpecsételte a sorsukat, Glemboczki Zóra pedig beütötte a játszma megnyeréséhez szükséges pontot, 0:2.
A harmadik játék elején Miranda és Wallner riogatták a vendégeket, de azután Dapic és Klaric kézbe vették az ügyet, ászaikkal és pontos bombáikkal szemben nem volt orvosságuk a vasiaknak. A különbség fokozatosan nőtt a csapatok között. 6:12-es állásnál Evans és Dapic is pihenőt kapott, de a pályára kerülő fiataloknak Szedmák bombáival sikerült tartaniuk a 3-4 pontos megnyugtató előnyt. A szett hajrájához közeledve Miranda ászával kezdett zárkózni a Haladás, Császár védhetetlen ütésével pedig egalizált 21:21-nél. Lelkesedtek a házigazdák, a vendégeket pedig Glemboczki Zóra pontot érő megoldásai tartották „nyeregben”, és végül Klaric bombája hozta meg számukra a győztes pontot, 0:3.

Leiszt Máté:
– Nem érheti szó ma a ház elejét, hiszen nagyon jól küzdöttek a lányok, ebben a szokatlanabb felállásunkban is szépen dolgoztak. Gratulálok a Békéscsabának. És különösen gratulálok Csóka Lilinek, aki nagyon szépen megoldotta a feladatát.
Vasja Samec Lipicer: – Mindenek előtt gratulálok a szombathelyieknek, komoly küzdelemre kényszerítettek bennünket egy remek atmoszférájú mérkőzésen. Külön öröm, hogy a fiatalok, Bodovics Hanna és Sebestyén Flóra jól éltek a játéklehetőséggel.

Címlapon: A csabai csapat fiataljai eredményesen végezték a dolgukat, hiszen szettet sem hagytak a vasiak otthonában. Fotó: Csukás Zsolt