Döntőbe jutottak az orosházi fiatalok

A Videoton FC nyerte meg a Danone Focikupa a Gyermekekért torna szegedi regionális fordulóját. Másodikként az Orosházi MTK-ULE 1913 Dávid Zsolt által felkészített csapata végzett, a Szeged 2011 pedig a torna harmadik helyezettje lett. Ezek a csapatok bekerültek a torna június 17-i, budapesti országos döntőjébe, amelynek győztese jövőre Spanyolországban, a nemzetközi döntőn képviselheti majd Magyarországot.

A focikupa szegedi fordulóján Családi Egészségnap is várta az érdeklődőket, akik az egészséges táplálkozással kapcsolatos kvízeket tölthettek ki, testtömegindex-számításon vehettek részt, táplálkozási tanácsokat kaphattak, ügyességi játékokban mérhették össze tudásukat és Vajda Attila olimpiai bajnok kenussal is találkozhattak.
A Danone Focikupa a Gyermekekért (Danone Nations Cup) a világ legnagyobb, immár 18 éves múltra visszatekintő, professzionális gyermek labdarúgó kupája. A közel 30 országban megrendezett eseményen minden évben 2,5 millió gyerek vesz részt. A torna célja, hogy a sporton és a labdarúgáson keresztül egészséges életmódra, valamint kiegyensúlyozott táplálkozásra nevelje a gyerekeket. Éppen ezért az idén először ítélték oda az Egészség Bajnoka címet is, amelyet Amhach Arnold, a Videoton FC és Dékány Ádám, a Békéscsaba UFC játékosai nyertek el. Ők szerepeltek ugyanis a legjobban a Danone és a Magyar Dietetikusok Országos Szövetsége által végzett egészség kvízben. A legjobb kapus Tenerand Kevin (Szeged 2011), a legjobb játékos Bányai Máté (Videoton FC), a gólkirály pedig Pintér Ákos (Budaörs) lett. Az egyéni fair play díjat Ecseri Máté (Soroksár SC) kapta, míg a csapat fair play díjat az FTC együttese érdemelte ki.

Jelenet a békéscsabai fiatalok egyik mérkőzéséből

A Danone Focikupa a Gyermekekért torna szegedi regionális elődöntőjén több mint 40 mérkőzést szurkolhattak végig az eseményre kilátogatók. A tornát az Emberi Erőforrások Minisztériuma és Szeged Megyei Jogú Város Önkormányzata támogatja minden évben, emellett híres labdarúgók is a program mellé álltak. Magyarországon az esemény fővédnöke immár harmadik éve Nyilasi Tibor, az MLSZ elnökségi tagja, tiszteletbeli nagykövete pedig az idén Sass Dani, gasztroarc, műsorvezető. A kupa nemzetközi nagykövete pedig már több mint 10 éve Zinédine Zidane. A gyerekek a torna szegedi elődöntőjén Vajda Attila olimpiai bajnok kenussal is találkozhattak.

Címlapon: Az ünnepélyes eredményhirdetésre felsorakozott csapatok. Forrás: Danone