Döntőt vívhat az Orosháza

Pénteken az Orosházi FKSE-Linamar egyes számú csapata is bemutatkozott az orosházi rendezésű 3. Üveg-Világ Kupa nemzetközi férfi kézilabda tornán. Németh László és Németh Gábor, Srsen Domagoj sérülés miatt hiányzott, ennek ellenére a zöld-sárgák mindhárom mérkőzésüket sikerrel vették, így vasárnap 16 órától döntőt játszhatnak.

Buday Dániel együttese első meccsén a szlovák SKP Bratislavával találkozott és roppant magabiztos első félidei játék után 36-29-re győzött. Másnap délután a Balmazújváros ellen folytatták és roppant izgalmas mérkőzésen egyetlen találattal győztek, este pedig a Vácnak sem kegyelmeztek és bejutottak a torna döntőjébe.
Orosházi FKSE-Linamar I.–SKP Bratislava 36–29 (22–11)
Orosháza, 161 néző. Vezette: Paska, Vastagh. Orosháza: Szabó L. – Gyene 4, Morva 2, Knezevics 4, Antal 4, Z. Radojevics 1, John 4. Csere: Herjeczki (kapus), Pásztor M., Markoszki 2, Milas 7 (3), Stranigg 5, Ferenczi 3. Vezetőedző: Buday Dániel. A Bratislava legjobb góldobója: Sivak 8, Prokop Jakob 6. Kiállítások: 6, ill. 8 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 1/1.
Az 1. félidő nagyon jól sikerült hazai szempontból, áttörő lendületes játék, minden helyzetből gólt lőtt az Orosháza, amely határozott védekezést mutatott be. A 2. félidőben kicsivel visszafogottabban játszott az OFKSE, de így is meggyőző különbséggel nyert.

Orosházi FKSE-Linamar I.–Balmazújvárosi KK 25–24 (13–13)
Orosháza, 100 néző. Vezette: Szűcs, Major G. Orosháza: Herjeczki – Pásztor M. 1, Ferenczi 6, Knezevics 4 (2), Markoszki 1, Milas 1, John 4. Csere: Majdán (kapus), Gyene 2, Morva 2, Radojevics, Stranigg 3, Antal 1. Vezetőedző: Buday Dániel. A Balmazújváros legjobb góldobója: Kiss R. 6, Karap 6. Kiállítások: 2, ill. 2 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 2/2.
Kiélezett mérkőzésen az 59. percben egy kínai után John lőtte az Orosháza győztes gólját.

Orosházi FKSE-Linamar I.–Váci KSE 29–24 (16–7)
Orosháza, 200 néző. Vezette: Bíró, Kiss O. Orosháza: Herjeczki – Gyene 2 (1), Ferenczi 5, Morva 1, Z. Markoszki, Radojevics 3, John 2. Csere: Szabó L. (kapus), Milas, Knezevics 2 (1), Stranigg 6, Pásztor M., Zalai 4, Mihály 1, Döme, Bella, Antal 3. Edző: Buday Dániel. A Vác legjobb góldobója: Török 7. Kiállítások: 6, ill. 8 perc. Hétméteresek: 3/2, ill. 2/2.
Jól kezdte a szombat esti mérkőzést az OFKSE (20 p.: 12–3). Nagy akarattal játszott a hazai csapat, minden elképzelése bejött. Végig vezetve remek játékkal győzött, ezzel a csoportja élén végzett, bejutva ezzel a döntőbe, melyben vasárnap 16 órakor a Balatonfüreddel csatázik.

Orosházi FKSE-Linamar II.–Balatonfüredi KSE 15–39 (11–17)
Orosháza, 100 néző. Vezette: Major G. Szűcs. Az Orosháza II. legjobb góldobója: Blaskó 3. Az orosházi fiatalok egy erős NB I-es csapat ellen szerezhettek hasznos tapasztalatokat.
További eredmények: Váci KSE–Balmazújvárosi KK 32–22, Balatonfüredi KSE–Telekom Veszprém U20 30–22, Balatonfüredi KSE–SBS Eger-Eszterházy 24–23, Váci KSE–SKP Bratislava 31–19 , Telekom Veszprém U20–SBS Eger Eszterházy 24–28, Balmazújvárosi KK–SKP Bratislava 26–24.

Címlapon: Buday Dániel együttesére a Balatonfüred vár vasárnap este. Fotó: Tóth Emese