Egy félidőn át jól táncoltak a lilák

Játékosok, a szakmai stáb és a szurkoló is abban bíztak, folytatja az utóbbi időszak jó szereplését a Békéscsabai Előre NKSE női kézilabdacsapata Siófokon is a bajnokság hét végi fordulójában. Sokáig úgy tűnt, lehet ebből siker, ám a végére kifulladt a csapat.

Siófok KTC–EUbility Group Békéscsabai Előre NKSE 39–29 (18–16)
NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Siófok, 700 néző. Vezette: Mizsák Dominika, Schmidt Orsolya.
Siófok: Dedu – BÖHME 7 (1), Geiger 2, NZE-MINKO 11, ELGHAUDI 4, Damjanovics 2, Aoustin 2. Csere: Gercsó (kapus), SUCH 4, Mazák-Németh Cs., ERDŐSI 5, Sárosi, Ferenczy. Vezetőedző: Lars Rasmussen.
Békéscsaba: Györkös – Farkas K. 1, KOVACSEVICS 7, Giricz 3, Mihálffy 4 (2), Bottó 1, Walfisch 2. Csere: Popovics (kapus), SZÖGI 4 (3), Zöldi-Tóth 1, VUKAJLOVICS 4, Szarka 1, Kovács A. 1. Vezetőedző: Horváth Roland.
Kiállítások: 8, ill. 18 perc. Hétméteresek: 2/1, ill. 5/5.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–1; 9. p.: 3–5; 13. p.: 6–6; 15. p.: 6–8; 19. p.: 11–11; 22. p.: 12–13; 25. p: 14–15; 27. p.: 16–15; 35. p.: 22–17; 39. p.: 25–17; 43. p.: 27–19; 49. p.: 32–22; 53. p.: 32–26; 57. p.: 37–27.

A francia világbajnok Nze-Minko gólja vezette be a találkozót, amelyre Kovacsevics válaszolt. A békéscsabaiak jól küzdöttek, keményen védekeztek, és 3–1-es hazai vezetés után zsinórban négy gólt lőttek, így a 9. percben Mihálffy hetesével kétgólos előnyre tettek szert (3–5). Kovacsevics is betalált, így a lila-fehérek a 11. percben 6–3-ra vezettek. A siófokiak megrázták magukat, és három perc alatt egyenlítettek. A vendégek nem adták fel, és Mihálffy hétméteresével, valamint Kovacsevics góljával, 8–6-os előnyhöz jutottak. A siófoki szépítés után Horváth Roland időt kért, és igyekezett megnyugtatni csapatát. Györkös többször is bravúrral védett. Felváltva estek a gólok, a 19. percben 11–11 volt az állás, majd Farkas Kata kiállítása után a hazaiak átvették a vezetést. A 22. percben Kovacsevics már hatodik gólját lőtte, ezzel ismét a liláknál volt az előny. A félidő hajrájában a rutinosabb siófokiak szereztek vezetést, miközben Kovács Anettet kiállították a játékvezetők. A vendégcsapat kiegészült, amikor a lefújás előtt Szögit is kiküldték a játékvezetők, így kétgólos hazai előnnyel zárult a félidő.
Szünet után Vukajlovics emberhátrányban szépített, majd Erdősi is betalált. A folytatásban Vukajlovics kiállítása után a külföldi sztárokat szerepeltető Balaton-partiak öt góllal elhúztak (22–17). Ezt követően Popovics kapus kivédte Damjanovics hétméteresét, majd a vendégek fiatal edzője, Horváth Roland kapott sárga lapot reklamálásért. A 38. percben a békéscsabai nevelésű jobbszélső, Such Nelli második gólja után 23–17-et mutatott az eredményjelző. A 39. percben nyolcgólos hazai vezetésnél időt kért a csabaiak mestere, mert érezte, hogy most rendet kell tenni a fejekben, hiszen a második félidőben kilenc perc alatt csak egy gólt dobott az Előre. A 45. percben Vukajlovics góljával 27–20-ra zárkóztak fel a lila-fehérek, de nem sikerült közelebb kerülniük. A 49. percben kialakult a tízgólos különbség, Nze-Minko góljával (32–22). A vendégek nem adták fel, és zsinórban négy gólt lőttek, de a hajrá ismét a házigazdáké volt, akik végül tíz góllal nyerték a találkozót.
A küzdelmes mérkőzésen az első félidőben partiban voltak a csabaiak a házigazdákkal, de a szünet után kidomborodott a Siófok nagyobb tudása.

Lars Rasmussen:
– Rosszul kezdtük a mérkőzést, sok ziccert hibáztunk, és a kapusteljesítményünk  sem volt megfelelő, de a második félidőben sikerült ritmust váltani.
Horváth Roland: – Ki lehet kapni Siófokon, de nem ilyen hozzáállással és játékkal. Ennyi gólt kapni megengedhetetlen.

Címlapképünkön Horváth Roland előbb sárga lapot kapott, majd a 39. percben időt kért, mert érezte, hogy most rendet kellene tenni a fejekben – fotó: Nagy Marcell