Egy jófajta tesztmeccsnek is beillett

Magabiztos hazai győzelemmel folytatta bajnoki szereplését vasárnap az Orosházi NKC NB I B-s női kézilabdacsapata. A tetszetős játékkal kirukkoló házigazdák dolgát csak rövid periódusokban tudták megnehezíteni a hajdúsági látogatók.

OXXO Energy Orosházi NKC–Hajdúnánás SK 28–19 (15–8)
NB I B-s női kézilabda-mérkőzés. Orosháza, 200 néző. Vezette: Mizsák Dominika, Schmidt Orsolya.
Orosháza: BÍRÓ 1 – CSAJBÓK 5, Arsenijevic 4, TOBAK 1, Dancsó 3, TAKÁCS F. 2, Antal 2. Csere: Késmárki, Kovalcsik (kapusok), SZÉKESI, BOTTÓ 5, Mihálffy 3, Molnár I. 2, Butt 1, Zvolenszky 1 (1), Mackáski. Edző: Papp László. A Hajdúnánás legjobb góldobói: Csicsószki 8 (6), Dudás 4.
Kiállítások: 8, ill. 6 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 8/7.

Jól kezdtek a hazaiak, és a 11. percben már 8–2-re vezettek. A folytatásban is az ONKC diktálta a tempót, és szinte tetszés szerint növelte előnyét (25. perc: 14–5), de a hajrában a látogatók valamelyest kozmetikázni tudtak.
Fordulás után sem változott a játék képe: a házigazdák irányították a meccset, de a nánásiak ekkor már tartani tudták a lépést, (43. p.: 20–13). A hálás hazai publikum az 50. percben kezdett számolni, ekkor ugyanis kialakult a tízgólos különbség (24–14). A hajrában is tartotta előnyét az orosházi alakulat, amely magabiztosan nyerte a találkozót, a több gonddal küzdő, és a télen meggyengült vendégek ellen.
Papp László: – Meggyőző játékkal nyertünk az ezer sebből vérző hajdúságiak ellen.

L. Zs.

Címlapon: Mihálffy Adriennék könnyed lőgyakorlatot tartottak vasárnap este. Fotó: Tóth Emese