Egy negyed is elég volt a Győrnek

Fontos mérkőzést veszített szombaton este hazai környezetben a békési kosárlabdacsapat. A harmadik vonalban a kiesés elkerüléséért küzdő viharsarkiak az utóbbi időben remek formában szereplő Győrrel szemben maradtak alul, egyetlen gyengébb negyed miatt, ezért nem tudták tovább folytatni az utóbbi hetekben elkezdett felzárkózást a tabellán.

Omnia Pub&Food Békés–Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC 95-105 (25-29, 20-33, 29-22, 21-21)
NB I B-s férfi kosárlabda-mérkőzés, Zöld csoport. Békéscsaba, 100 néző. Vezette: dr. Szakáll, Bagi, Rózsavölgyi Alexandra.
Békés: Krisztics (23/15), Balog G. (5), LÓGÁR (18/3), Koma (25), Kertész (10/6). Csere: Vass (5/3), Szabó N. (9/3), Adebayo. Edző: Balog Vilmos, Balog Lajos. A Győr legjobb pontszerzői: Csaba G. (29/3), Berneczei (19/3), Geiger (18/12).

Bár a győri egyetemi csapat stabilan a mezőny első felének tagja, a kieső zónából egyelőre sikeresen menekülő békési együttesnél úgy készültek, hogy pontok nélkül küldik haza távolról érkezett vendégeiket. A szerdai egri siker egyébként is megacélozta Koma Dánielék korábban alaposan megtépázott önbizalmát.
Nemcsak tervezett, hanem cselekedett is az egymeccses békési játék után a békéscsabai Evangélikus Sportcsarnokba visszatérő Balog-csapat: egy perc játék után 8:2-re, majd az 5. percben már 16:10-re vezetett. A győriek azonban még az első negyedben eszméltek és a játékrész második felében átvették az irányítást a meglehetősen szellősen védekező házigazdák ellen. A negyedet 4 pontos előnnyel zárta a Győr-Sopron megyei alakulat.
A mérkőzés kimenetele szempontjából a második negyed utolsó öt perce döntő jelentőségűnek bizonyult, technikai hibák és szabálytalanságok miatt a játékvezetők sorra osztották ki a faultokat a Békésnek, az ellenfél pedig jól használta ki ezt az időszakot és az első játékrészt már tekintélyes, 17 pontos előnnyel zárta.
A második félidőben mindent megpróbált a Békés, Krisztics Danijel sikeres hárompontosaival, labdaszerzésekkel szépen zárkózott a csapat, a negyed végén már csak 10 pont volt a különbség. Az utolsó negyed közepén már az egyenlítés lehetősége is felcsillant, Koma Dániel sikeres büntetőjével csupán 4 pontos távolságra volt vendégétől a hazai együttes. Ekkor a győri Berneczei László került fókuszba, aki szorgalmasan szedegette össze a lepattanókat, a békésiek képtelenek voltak távol tartani a gyűrűjüktől. A meccs nagy részében a két méter tíz centis szlovákiai légiós, Domsitz Mártonnal is nehezen boldogultak a hazaiak. A végén ismét 10 pont fölé nőtt a különbség, s innen már nem volt visszaút.
Balog Vilmos: – Kár a második negyedért, amikor az ellenfél ellépett. A második félidőben nagyot dolgozott a csapat, mindent megpróbált. Azon leszünk, hogy legközelebb hozzuk a tiszaújvárosi rangadót.

Címlapon: Koma Dániel ezúttal is hozzátette a maga részét csapata teljesítményéhez. Fotó: Hunbasket.hu