Egy véleményes gól döntött

Az utóbbi hetek jó formája alapján a Békéscsaba 1912 Előre labdarúgócsapata váratlan hazai vereséggel zárta a meglehetően hosszúra nyúló idényt. Az évad végére jelentősen visszaeső Kazincbarcika számára egy véleményes gól is elegendőnek bizonyult a 3 pont begyűjtéséhez. A lila-fehérek 9. helyről várhatják a februári másodikai folytatást.

Békéscsaba 1912 Előre–Kazincbarcikai SC 0–1 (0–1)
NB II-es labdarúgó-mérkőzés. Békéscsaba, 455 néző. Vezette: Berényi Tamás (Bornemissza Norbert, Sinkovicz Dániel).
Békéscsaba: Uram – Szalai, Farkas M., Polényi (Burai, 76.), Babinyecz, Mészáros – Gréczi (Váradi, 61.), Nagy S., Pantovics – Tóth D. (Ilyés, 66.), Kovács Á. Vezetőedző: Schindler Szabolcs.
Kazincbarcika: Horváth L. – Heil, Oltean, Farkas A., Iszák – Toma, Krausz, Géringer T.  (Virág, 84.) – Oldal, Lukács R. (Fekete, 66.), Berki (Kercsó, 76.). Megbízott edző: Dzurják József.
Sárga lap: Polényi a 38., Szalai a 40., Toma a 49., Berki az 53., Heil a 65., Oldal a 92. percben.

28. perc: Iszák bal oldali beadását Lukács Raymond fejelte kapura, Uram bravúrral mentett, de a játékvezető és az asszisztense szerint már csak a gólvonal mögül, 0–1.

Az első lehetőséget Pantovics éles szögből leadott lövése jelentette, melyet Horváth biztosan védett. A folytatásban azonban a látogatók voltak aktívabbak, kreatívabbak és több helyzetet is kialakítottak Uram János kapuja előtt, ám a befejezéseik rendre erőtlenek vagy pontatlanok voltak. Szűk félórányi játék után sikerült megtörniük a jeget, bár a találat jogosságát vitatták a házigazdák, akik szerint a labda nem haladt át a gólvonalon. A hátrányba kerülő lilák próbálták összekapni magukat, de csak a félidő hajrájában tudtak munkát adni a vendégek kapusának.
Támadóbb felfogásban kezdte a második játékrészt a hazai együttes. Az első negyedórában rendre a látogatók térfelén pattogott a labda, kellő átütőerő híján azonban az akciókat könnyedén verték vissza a barcikai védők. Schindler Szabolcs próbálta cserékkel felpörgetni csapata támadójátékát, még Polényi helyére is friss csatárt küldött a pályára, veszélyt azonban így sem tudtak teremteni a lilák. A borsodi játékosok ölték az időt és rátelepedtek az eredményre. Az Előre hiába birtokolta lényegesen többet a labdát, játékában nem volt meg az az átütőerő, amellyel tőkét tudott volna kovácsolni magának, így maradt a némileg meglepő eredmény.
Jó: Nagy S., Babinyecz, Pantovics, ill. Horváth, Iszák, Oltean, Toma.

Schindler Szabolcs:Olyan gólt kaptunk, amit vissza kell majd néznünk, mert nem ért hálót. Ettől függetlenül sajnos a támadójátékunk nem volt olyan hatékony, mint az előző hetekben.

B. M.–Sz. L.

Címlapon: Pantovics Nikolában volt veszély vasárnap, de végül ő sem tudott eredményes lenni és ezt megsínylették a lilák. Fotó: Kovács Ferenc