EGYÉNI SPORTOK

Kick-box Európa-bajnokság: két bronzérem

A szlovéniai Mariborban zajló kick-box Európa-bajnokság csütörtöki napján a tatamin eldőlt, ki szerepelhet a döntők programjában. Annak ellenére, hogy a tét óriási volt, érdekes módon gyors lefolyású és nagy különbségű győzelmek is akadtak szép számmal. Úgy tűnik, itt nem a tudáskülönbség, hanem gyakran a lélektani tényezők hatottak. Aki ugyanis vesztésre állt, annak rohannia kellett az eredmény után, s ezen a szinten félelmetesen jó kontraküzdők találhatóak, akik képesek ezt a szituációt kihasználni.

Rajt előtt a kick-box Európa-bajnokság

Szlovénia sportközpontjában, Mariborban elkezdődött a kick-box Európa-bajnokság. Megérkezett a magyar válogatott is, és sikeresen túlestek a mérlegelés procedúráján. Holnap, kedden, a megnyitó után kezdődő selejtezőkön point-fighting, light-contact, full-contact és zenés formagyakorlat versenyszámokban kezdik el a küzdelmeket.

Maribor lesz a kontinens „kick-box fővárosa”

A hét végén a szlovéniai Mariborban rendezik meg a WAKO kick-box világszövetség Point-fighting, light-contact, full-contact és zenés formagyakorlat Európa-bajnokságát. A régi, kialakult gyakorlatnak megfelelően, ketté osztották a felnőtt Európa-bajnokságot.

Szél Anna ezüstérmes Buenos Airesben

Szél Anna, az Orosházi Spartacus Birkózó Klub versenyzője ezüstérmes lett az 57 kg-os súlycsoportban, a Buenos Aires-i ifjúsági olimpián. Anna a döntőben nem tudott visszavágni a japán Ozaki Nonokának a világbajnoki fináléban elszenvedett vereségéért; ismét technikai tussal kapott ki.

Balog Nátán világcsúccsal bronzérmes

Balog Nátán a Marvel Team SE ifjúsági világ- és Európa-bajnok fekvenyomója 190 kg-os elképesztő ifjúsági világcsúccsal bronzérmet szerzett a felnőtt Fekvenyomó Európa-bajnokságon, Luxembourgban! A 17 éves vésztői világbajnok az orosz Alexander Grigorjev világrekordját adta át a múltnak a 66 kg-os súlycsoportban.

Kingát cserben hagyta a fegyvere

A magyar küldöttség egyik békéscsabai tagja, Dékány Kinga hajszállal maradt csak le a dobogóról a Buenos Airesben zajló ifjúsági olimpián. A tehetséges párbajtőröző útját a későbbi győztes állta a legjobb 8 között.

Ma kezdődik Grúziában a sakkolimpia

A grúziai Batumiban ma kezdődik a 43. sakkolimpia. A 185 csapatot felvonultató férfi mezőnyben a címvédő amerikai válogatott vezeti a rajtlistát az oroszok és a kínaiak előtt. A rangsorban a Lékó Péter, Erdős Viktor, Gledura Benjámin, Almási Zoltán és Berkes Ferenc alkotta magyar válogatott a tizenkettedik helyen áll.

Irány Jesolo, a kick-box világbajnokság

Végső szakaszához érkezett a felkészülés az olaszországi Jesolóba, a kadét és junior kick-box világbajnokságra induló magyar válogatottnál. Véget értek az edzőtáborok, a versenyzők versenysúlya is beállt a kellő szintre. Lezárult a nevezés.

Elsöprő német fölény Mezőhegyesen

Elsöprő német fölénnyel zárult vasárnap Mezőhegyesen a IV. Fiatal Fogatlovak Világbajnoksága. A döntőben 23 ló küzdött a világbajnoki címért, de mindhárom kategória győztesét e nemzet adta.

A teljesítmény nő, a mezőny szűkül

A Mezőhegyesen zajló IV. Fiatal Fogatlovak Világbajnoksága szombati harmadik versenynapján 8 német, 7 lengyel, 3 osztrák, 2-2 olasz és magyar, valamint egy luxemburgi, ló állt a starthoz, a díjhajtó négyszögben. A szombati díjhajtás a döntő első versenyszáma, a vasárnapi kombinált hajtás a második – a kettő pontszámainak összege adja meg a végső sorrendet.

Szombattól már a díjakra hajtanak Mezőhegyesen

Az 5-6-7 éves fogatlovak csütörtöki kvalifikációs versenyéből 17 ló egyenes ágon jutott a döntőbe, míg pénteken 22 ló a vigaszágon versenyzett a 8 továbbjutást érő helyért, azonban csak 6 ló érte el 6 pontos kvalifikációs határt, a Mezőhegyesen zajló 4. Fiatal Fogatlovak Világbajnokságán. A szombaton kezdődő döntők során két magyar duóért szoríthatunk.

Két magyar ló is döntős Mezőhegyesen

A IV. Fiatal Fogatlovak Világbajnokságának csütörtöki versenynapján a Nemzeti Ménesbirtok és Tangazdaság Zrt. lovaspályáján az 5-6-7 éves lovak kvalifikációs versenyével kezdődött a négynapos program. Hét nemzet – Ausztria, Lengyelország, Luxemburg, Németország, Olaszország, Románia és Magyarország – 39 fogata állt starthoz.

Megnyitották a mezőhegyesi világbajnokság kapuit

Mezőhegyesen, a Nemzeti Ménesbirtok és Tangazdaság Zrt. lovaspályáján szerdán délután az állatorvosi vizsgával megkezdődött a IV. Fiatal Fogatlovak Világbajnoksága. Hét ország – Ausztria, Lengyelország, Luxemburg, Görögország, Németország, Románia, Magyarország – lovait vizsgálta a Nemzetközi Lovas Szövetség (FEI) delegálta állatorvosi kar.

Mezőhegyes a fogathajtó világ fókuszában

Szeptember 5-én, szerdán 15 órakor az ünnepélyes megnyitóval kezdetét veszi Mezőhegyesen a Fiatal Fogatlovak 2018-as világbajnoksága. A déli határváros az utóbbi évek innovatív, szakmai, szellemi, anyagi fejlesztéseinek eredményeként ismét felkerült a hazai és a nemzetközi lovas élet térképére. A felújított, korszerű pályákkal, infrastruktúrával, szakmai-szellemi háttérrel rendelkező, rusztikus intézmény a lovas versenyek nemzetközi hírű, kedvelt helyszíne.

Bodonyi Dóra négyesben is világbajnok

A portugáliai Montemor-o-Velhóban zajló kajak-kenu világbajnokság vasárnap kora délutáni döntőiben újabb aranyérmet nyert a békésszentandrási Bodonyi Dóra. A 24 esztendős kajakos a pénteki 1000 méteres egyes győzelme után, ezúttal a fél kilométeres magyar négyes tagjaként hallgathatta végig a Himnuszt a dobogó tetején.

Bodonyi Dórának behódolt a világ ezer méteren

A békésszentandrási Bodonyi Dóra K-1 1000 méteren aranyérmes lett a portugáliai Montemor-o-Velhóban zajló kajak-kenu világbajnokság pénteki döntőjében. Ez a siker egyben a magyar csapat első győzelme is volt, míg a magyar kajak-kenu sport 200. aranyérmét jelentette a gyorsasági szakágban.

Célegyenesbe érkezett a világbajnoki előkészület

Mezőhegyesen szeptember 5-9-én negyedik alkalommal rendezik az 5-6-7 éves fiatal fogatlovak világbajnokságát. Az előzetes nevezés lezárult a nemzeti szövetségek részéről, amelyet a Nemzetközi Lovas Szövetség elfogadott. A versenykiírás szerint Mezőhegyesre minden korcsoportban 10-10 lovat nevezhetett egy ország. Egy versenyző korcsoportonként 2 lóval indulhat.

Negyedszer is vébét rendez Mezőhegyes

A mezőhegyesi Nemzeti Ménesbirtok és Tangazdaság Zrt. a Nemzetközi Lovas Szövetség megbízásával, általános szakmai elismerés mellett, háromszor rendezte meg a Fiatal Fogatlovak Világbajnokságát. Szeptember 5–9. között a negyedik világbajnokság házigazdája lesz Mezőhegyes, amely az utóbbi évek innovatív, korszerű szellemi-, szakmai-, anyagi fejlesztéseinek eredményeként végképp felkerült a hazai és a nemzetközi lovasélet térképére. A felújított pályáival, infrastruktúrával rendelkező, új fejlődési pályára állt intézmény a lovasversenyek kedvelt helyszíne.

Orosházi aranyérem a zárónapon

Vasárnap a franciaországi Mérignac-ban befejeződött a RAW (nyomóruha nélküli) fekvenyomó Európa-bajnokság. A zárónapra is maradt megyei aranyérem, így a hét viharsarki sportoló közül hat is a dobogó legmagasabb fokára állhatott.

Újabb két fekvenyomó aranyérem

A franciaországi Mérignac-ban folytatódott a RAW (nyomóruha nélküli) fekvenyomó Európa-bajnokság. Szombaton délelőtt a junior nőknél 47 kg-ban bemutatkozott a vésztői Marvel Team SE emelője, Cserna Petra, a junior férfiak mezőnyében az orosházi Véró Alex.

Két aranyérem Franciaországból

A franciaországi Mérignac-ban rendezik a RAW (nyomóruha nélküli) fekvenyomó Európa-bajnokságot. Pénteken a vésztői Marvel Team SE két fiatal emelője mutatkozott be a viadalon. Berke Lóránd vezetőedző tanítványai folytatták az előző napon megkezdett kiváló szereplésüket.

Cserna János Európa-bajnok!

Csütörtökön a franciaországi Mérignac-ban megkezdődött a RAW (nyomóruha nélküli) fekvenyomó-Európa-bajnokság, amelyen hét Békés megyei sportoló szerepel.

Kós Benedek kétszeres világbajnok!

Szombaton az 500 méteres távokon két számban is érdekeltek voltak a szarvasi versenyzők, a bulgáriai Plovdivban zajló ifjúsági és U-23-as kajak-kenu világbajnokságon. A magyar négyesben helyet kapó Grivalszki Tamás és Opavszky Márk úgy került a vasárnap délelőtti fináléba, hogy erőnyerőként vízre sem kellett szállnia. Az ezer egyesben pénteken világbajnoki címet szerző Kós Benedek, ezen a távon is magasan nyerte előfutamát, de másnap reggel még vár rá egy középdöntő.

Kós Benedek ifjúsági világbajnok!

A szarvasi Kós Benedek aranyérmes lett az ifjúsági korosztály K-1 1000 méteres távján, a bulgáriai Plovdivban zajló ifjúsági és U-23-as világbajnokságon. Nyerges Attila tanítványa a péntek délutáni döntőben több mint egy hajóhossznyi előnnyel utasította maga mögé német riválisát.

A büntetés ellenére dobogón Laczó Dánielék

A Laczó Dániel, Nagy Gergely kenu egység bronzérmet nyert a horvátországi maraton kajak-kenu Európa-bajnokság zárónapján.

Apáti Bence infúziót érő hajrával ezüstérmes

Apáti Bence 3:55,53-as idővel a második helyen ért be Győrben az U18-as Európa-bajnokságon szombaton este, ezzel az ifjúsági olimpiára is kvalifikálta magát. A Kopp Békéscsabai Atlétikai Club középtávfutója 200 méterre a cél előtt a bolyból kibújva az élre állt, hatalmas hajrát futott, de a brit Elliott Kane (3:55,26) néhány méterrel a cél előtt leelőzte. Tóth Sándor tanítványa így is biztosan harcolta ki az ifjúsági olimpiai részvételt.

Szél Anna ezüstérmes a világbajnokságon

Szerdai négy remek győzelmének köszönhetően csütörtökön délután az aranyéremért léphetett szőnyegre Szél Anna, az Orosházi Spartacus Birkózó Klub kiválósága, a kadét korosztály Zágrábban zajló birkózó világbajnokságán.