Vívás

Ismerkedés a nemzetközi mezőnnyel

A kiöregedett „nagy generáció” Dékány Kinga, Petri Renáta, Kazár Dóra és Keszthelyi Zsombor után a békéscsabai Alföld Vívó Akadémia ifjú tehetségei kezdték meg az ismerkedést a kadet nemzetközi mezőnnyel.

A felnőtt mezőny még kemény dió

Nagy volt a tét a felnőtt párbajtőrözőknek a Magyar Kupában, egyben első válogatón a budapesti Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnokban, hiszen számukra az olimpiai részvétel lehetősége a tét.

Csapatban volt az AVA igazi ereje

Kiváló eredményekkel kezdték meg a békéscsabai Alföld Vívó Akadémia juniorjai a 2019–20-as idényt. A budapesti junior és kadet Magyar Kupa versenyen győzött a lánycsapat, egyéniben Keszthelyi Zsombor, és ezüstérmes lett a fiú kvartett. Az MK egyben mindkét korosztályban válogató verseny is volt.

Oláh Lili ellenállhatatlanul vívott

Keszthelyen hat napon át zajlott az olimpici korosztály országos bajnoksága. Több száz vívópalánta sereglett össze a Balaton-parti városban, ahonnan a sportág legifjabb megyei vívói sem hiányozhattak.

Nem a női párbajtőrözőink napja volt

Egyedül a honvédos Budai Dorina jutott be női párbajtőrben a legjobb 32 közé a düsseldorfi Európa-bajnokságon. Szerdán 88 vívó kezdte meg reggel a csoportküzdelmeket.

A lányoknak sikeres volt a keszthelyi évadzáró

A kadet és junior korosztály második, egyben utolsó előválogató versenyét Keszthelyen rendezték. A békéscsabai Alföld Vívó Akadémia korosztályos legjobbjai mindkét nemben meghatározó szerephez jutottak a Balaton-parti városban.

Kiss Abigél sporttörténelmi tette

Soha nem szerzett még országos bajnokságon érmet orosházi kardvívó. Kiss Abigélnek a gyermek kategóriában ez sikerült. A Zsoldos Péter Vívó Egyesület reménysége a Budapesten hétvégén megrendezett ob-n 77 vívó között lett második.

Szabó Réka ott lehet a budapesti vb-n

A Magyar Vívó Szövetség csütörtöki, estébe nyúló elnökségi ülésén döntött a düsseldorfi Európa-bajnokságon történő válogatott összetételéről. A július 15. és 23. között rendezendő budapesti világbajnokságra a vezetőedzők változtathatnak az összeállításon.

Egyelőre nincs sikerélmény Plovdivban

A plovdivi U23-as vívó Európa-bajnokság második napján a férfi párbajtőrözőkön volt a sor, hogy döntsenek az érmek sorsáról. A viadalon a békéscsabai Alföld Vívó Akadémia még kadetkorú fiatalja, Keszthelyi Zsombor is megmérettetett.

Egyéniben idő előtt végzett Dékány Kinga

Nem számított a szezon fő versenyének, ám valahol mégis nagy csalódás a tavasszal junior Eb-t és világbajnokságot megjárt Dékány Kinga plovdivi Európa-bajnoki egyéni szereplése.

A negyeddöntőig meneteltek az AVA legjobbjai

A következő szezon jegyében rendezték meg a hétvégén a junior férfi és női párbajtőr előválogatót Budapesten, a Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnokban. A győzelmet a vasasos Nagy Marcell, illetve a BVSC-s Borsody Emma szerezte meg.

Paulik Tamás kimagaslott a serdülők közül

A magyar mellett hét nemzet sportolói színesítették a palettát a hétvégi, 13. alkalommal megrendezett békéscsabai Olimpici Grand Prix korosztályos párbajtőrvívó versenyen, amely a házigazda Alföld Vívó Akadémia sajnálatosan fiatalon elhunyt edzője előtt tisztelegve a Csetneki István-emlékverseny nevet kapta. A három nap alatt a négy-négy korosztályban közel 791 versenyző népesítette be a városi sportcsarnok és a vívóterem pástjait.

Ezüstérmes a csabai női párbajtőrcsapat

Felemás hétvégét zártak a békéscsabai Alföld Vívó Akadémia párbajtőrözői a budapesti felnőtt Magyar Kupa fordulón, amely egyben a 2019–2020-as évad első válogatója is volt. A verseny színvonalát növelte, hogy az egyben U23-as európai körverseny is volt, így népes és erős nemzetközi mezőny gyűlt össze rajta.

Keszthelyi Zsombor hetedik a vébén

Az elődöntőbe jutásért harcolhatott Keszthelyi Zsombor a lengyelországi Torunban zajló vívó világbajnokságon. A csabai fiú végül hetedik helyen zárt.

Dékány Kinga idő előtt búcsúzott a vébén

Nagyon korán, már a 128-as táblán elbúcsúzott a küzdelmektől Dékány Kinga, a lengyelországi Torunban zajló junior világbajnokságon. Pedig a csoportküzdelmek után nem úgy festett, hogy a békéscsabai Alföld Vívó Akadémia elsőéves juniorja mérkőzést sem nyer a főtáblán.

Kondorosi érem az Olimpicin

Kettő híján száz indulót számláltak a büki Olimpici Grand Prix serdülő fiúk mezőnyében. A sorozat idei 4. fordulójában a serdülők között szép kondorosi siker született, Paulik Tamás csupán a döntőben maradt alul a Balaton VE párbajtőrözője, Fekete Ádám ellen.

Dékány Kingán nem múlott az éremszerzés

Nagyszerűen helytállt a nagyon fiatal magyar női junior párbajtőrcsapat a foggiai Európa-bajnokságon. A Muhari Eszter (Honvéd), Büki Lili (Tata), Dékány Kinga (AVA Békéscsaba), Gnám Tamara (Tatabánya) összeállítású formáció 17 csapatból az 5. helyen zárt a szombati küzdelmek során.

Dékány Kinga egy kört ment Foggiában

Egy kört ment a főtáblán a részvételt néhány nappal korábban a dijoni világkupán kiharcoló Dékány Kinga a dél-olaszországi Foggiában zajló junior párbajtőr Európa-bajnokságon. A békéscsabai Alföld Vívó Akadémia ifjúsági olimpikonja a huszonharmadik helyen fejezte be a versenyt.

Kis Abigél bronzérme Esztergomban

Esztergom adott otthont a Gerevich-Kovács-Kárpáti reménység kardkörverseny 4. fordulójának. A Zsoldos Péter Orosházi Vívó Egyesület hat vívót indított és mindenki jól szerepelt, hozta az előzetesen elvárt teljesítményt.

Keszthelyi Zsomborék ezüstéremmel zártak

Második helyen végzett a Foggiában zajló kadet Európa-bajnokságon a magyar férfi párbajtőr-válogatott. A békéscsabai Keszthelyi Zsombort is soraiban tudó csapat a döntőben 45:34-re kikapott Olaszországtól.

Keszthelyi Zsombor döntő közelben az Eb-n

Tizenhetedik helyen végzett Keszthelyi Zsombor a dél-olaszországi Foggiában zajló kadet Európa-bajnokságon. A békéscsabai Alföld Vívó Akadémia párbajtőrvívója remekül vívott a körmérkőzéseken, izraeli, portugál, szlovén, bolgár és osztrák ellenfelét is legyőzte, csupán a svájci Hauritól kapott ki.