Vívás

Keszthelyi Zsombor hetedik a vébén

Az elődöntőbe jutásért harcolhatott Keszthelyi Zsombor a lengyelországi Torunban zajló vívó világbajnokságon. A csabai fiú végül hetedik helyen zárt.

Dékány Kinga idő előtt búcsúzott a vébén

Nagyon korán, már a 128-as táblán elbúcsúzott a küzdelmektől Dékány Kinga, a lengyelországi Torunban zajló junior világbajnokságon. Pedig a csoportküzdelmek után nem úgy festett, hogy a békéscsabai Alföld Vívó Akadémia elsőéves juniorja mérkőzést sem nyer a főtáblán.

Kondorosi érem az Olimpicin

Kettő híján száz indulót számláltak a büki Olimpici Grand Prix serdülő fiúk mezőnyében. A sorozat idei 4. fordulójában a serdülők között szép kondorosi siker született, Paulik Tamás csupán a döntőben maradt alul a Balaton VE párbajtőrözője, Fekete Ádám ellen.

Dékány Kingán nem múlott az éremszerzés

Nagyszerűen helytállt a nagyon fiatal magyar női junior párbajtőrcsapat a foggiai Európa-bajnokságon. A Muhari Eszter (Honvéd), Büki Lili (Tata), Dékány Kinga (AVA Békéscsaba), Gnám Tamara (Tatabánya) összeállítású formáció 17 csapatból az 5. helyen zárt a szombati küzdelmek során.

Dékány Kinga egy kört ment Foggiában

Egy kört ment a főtáblán a részvételt néhány nappal korábban a dijoni világkupán kiharcoló Dékány Kinga a dél-olaszországi Foggiában zajló junior párbajtőr Európa-bajnokságon. A békéscsabai Alföld Vívó Akadémia ifjúsági olimpikonja a huszonharmadik helyen fejezte be a versenyt.

Kis Abigél bronzérme Esztergomban

Esztergom adott otthont a Gerevich-Kovács-Kárpáti reménység kardkörverseny 4. fordulójának. A Zsoldos Péter Orosházi Vívó Egyesület hat vívót indított és mindenki jól szerepelt, hozta az előzetesen elvárt teljesítményt.

Keszthelyi Zsomborék ezüstéremmel zártak

Második helyen végzett a Foggiában zajló kadet Európa-bajnokságon a magyar férfi párbajtőr-válogatott. A békéscsabai Keszthelyi Zsombort is soraiban tudó csapat a döntőben 45:34-re kikapott Olaszországtól.

Keszthelyi Zsombor döntő közelben az Eb-n

Tizenhetedik helyen végzett Keszthelyi Zsombor a dél-olaszországi Foggiában zajló kadet Európa-bajnokságon. A békéscsabai Alföld Vívó Akadémia párbajtőrvívója remekül vívott a körmérkőzéseken, izraeli, portugál, szlovén, bolgár és osztrák ellenfelét is legyőzte, csupán a svájci Hauritól kapott ki.

Csapatban és egyéniben is megállták a helyüket

A franciaországi Dijonban rendezték meg a junior női párbajtőrözők világkupáját, melyen a Borsody Emma, Dékány Kinga, Gnám Tamara, Turcsák Bianka összeállítású magyar válogatott az ötödik helyen végzett. Egyéniben a békéscsabai Alföld Akadémia két fiatalja is lehetőséget kapott.

Keszthelyi Zsombor elérte célját

A Krakkóban hétvégén megrendezett Európai Kadet Körverseny volt a korosztály utolsó megméretése a foggia-i Európa-bajnokság előtt. A 197 fős mezőnyben a békéscsabai Alföld Vívó Akadémiát Keszthelyi Zsombor és Szabó Bence képviselte, míg kondorosi színekben Tusjak Adrián próbált szerencsét.

A legkisebbek is megvívták idei első csörtéiket

A Vasas vívó szakosztálya rendezte meg az Olimpici Grand Prix 2018–19-es idényének harmadik versenyét, melyet nagy induló létszámok, sok külföldi vívó részvétele jellemzett.

Pozsony ezúttal nem volt a csabai vívók városa

Ahogy közeledünk az év utánpótlás világversenyeihez, úgy élesedik a küzdelem, a pontvadászat, sok esetben az utolsó próbatételeken dől el, kik képviselhetik hazánkat a Európa- és világbajnokságon. Pozsonyban 207 (!) junior hölgy kezdte meg a versenyt az elmúlt hétvégén a világkupa sorozat utolsó előtti fordulójában. A békéscsabai Alföld Vívó Akadémiát Dékány Kinga és Kazár Dóra képviselte.

A lányok bérletet váltottak a dobogóra

A legjelentősebb hazai versenyükön, az országos bajnokságon kellett helytállniuk a junior párbajtőrvívóknak. A Gerevich Aladár Sportcsarnokban hétvégén lezajlott rangos hazai eseményen bronzérmet szerzett a békéscsabai Alföld Vívó Akadémia leány csapata.

Orosházi érmek Debrecenből

Debrecenben kezdte meg a vívóidényt a Zsoldos Péter Orosházi Vívó Egyesület. A 4 Évszak Kupa téli, debreceni állomásán sikeresen szerepeltek az orosházi kardvívók, akik két arany-, egy ezüst-, és egy bronzérmet szereztek.

Kadet csapatbronz Pozsonyból

Utoljára 2016-ban végzett dobogón európai kadet körversenyen magyar fiú párbajtőrcsapat, a hétvégén Pozsonyban ért el hasonló bravúrt a Bartkó Levente, Keszthelyi Zsombor, Bálind Bence, Kó Benedek összeállítású első számú magyar csapat.

Nyolc közé jutott a fiatal magyar csapat

Nyolcadik helyen végzett a hétvégén a fiatal, Szabó Réka, Kun Anna, Muhari Eszter, Nagy Kinga összeállítású női párbajtőrcsapat a havannai felnőtt világkupa-versenyen. Magyar válogatott formáció vk-n több mint egy év után jutott el ilyen magaslatokra.

Idejekorán elbúcsúztak a csabai lányok

Rövidre szabták a pihenőt a vívóknak, hiszen a legjobb húsz éven aluliakat már január első hétvégéjén pástra szólították. A férfi párbajtőrözők kivételével minden fegyvernemben rendeztek junior világkupát, a női párbajtőrözők Udinében kezdték meg a szezont, a 147 fős mezőnyben, 12 magyarral.

Év végi pezsgés és pezsgőzés gyulai módra

A Gyulai SE vívóterme adott otthont a Pezsgő Kupa elnevezésű házi vívó viadalnak. A két december végi napot érintő hagyományos versenyen a klub egykori és jelenlegi kardforgatói álltak a pástra, hogy családias hangulatban búcsúzzanak el az óévtől.

Szabó Réka bajnoki bronzérmes

A mindössze 16 esztendős Muhari Eszter győzött női párbajtőrben a vívók országos bajnokságán. A Honvéd utánpótlás válogatottja a fináléban a tatai Kun Annát győzte le 15:11 arányban. Az egyik bronzérem Békéscsabára került.

Nem jött ki a lépés a csabaiaknak Burgosban

Burgosban rendezték meg a hétvégén a juniorok világkupa versenyét. A legjobb magyar eredmény a kadet Európa-bajnok Muhari Eszter nevéhez fűződik, aki az ötödik helyen végzett.

A serdülőknél arattak a kondorosi vívók

Ragyogóan szerepeltek a Kondorosi Vívók SE pengeforgatói a szolnoki Olimpici Grand Prix fordulón. Pusztai Péter tanítványai két arany- és egy bronzérmet nyertek a fiúk és lányok újonc, illetve serdülő mezőnyében. upa 1. fordulóját rendezték Budapesten. A békéscsabaiak nem panaszkodhatnak, hiszen két érmet is hazahoztak, az ifjúsági olimpiára készülő békéscsabai Dékány Kinga a legfényesebbet!