Egyik megyei motoros sem maradt le a dobogóról

A kunmadarasi egykori orosz laktanya területén fekvő repülőtér kiválóan kezelt betoncsíkján rendezték meg hétvégén az autós-motoros-kamionos gyorsulási bajnokság soros fordulóját. A pálya valódi katlanhoz hasonlított a 40 Celsius-fokot is meghaladó forróságban, ami igencsak megviselte a versenyzők szervezetét és alaposan igénybe vette a technikát.

Természetesen a lassan megszokottá váló megyei adrenalinfüggő „team” tagjai sem hiányoztak az eseményről. A D1000-es kategóriában a szarvasi Reile Tamás két győzelemmel jutott el a döntőig. Előbb a jobban rajtoló Hosszú Albertet hajrázta le ezen a szinten magabiztos különbséggel, majd a Kákonyi Ádámmal vívott izgalmas párviadalt nyerte meg kicsivel. A fináléban Repelih Józseffel csapott össze, aki előtte kimagasló időket produkált és ezúttal sem szállt inába a bátorsága.
Az orosházi Bánki Horváth Lajos 900+Top kategóriában idén még verhetetlennek bizonyult, most is kiválóan kezdett, hiszen Gyulai Csongor legyőzése után erőnyerőként jutott a döntőbe, ott azonban a káprázatos reakcióidőt produkáló Buzás Krisztián „lerajtolta” őt és a kezdeti hátrányt már nem tudta behozni a viharsarki motoros.
A másik orosházi résztvevő, Hegyi Tibor is hasonlóan szerepel, annyi különbséggel, hogy a D600-as kategóriában számára a a döntőig vezető két „rosta” is éles volt. Előbb Palincsár István hagyta faképnél, majd Lencsés Kolossal is megtette ugyanezt, a fináléban viszont már nem volt sansza a mindvégig kimagaslóan teljesítő cseh Michal Zemannal szemben.
A Közönség 954+ B kategóriában állt a rajtvonalhoz a szarvasi Tímár Nándor, ahol a Kiss Zoltánnal szembeni első ütközetét megnyerte, ráadásul később ki is zárták ellenfelét. A döntőbe jutásért Bodnár Nándor került az útjába, aki már az első körben is 5 km/órás átlaggal gyorsabban teljesítette a majd 400 méteres pályát. Tímár ennek megfelelően hiába kapta el káprázatosan a rajtot, az erősebb motorral küzdő ellenfele befogta őt, így a megyei versenyző végül harmadik helyen végzett. Ezt követően Modi Twin-ben is elindult, de ott belerajtolt, így Gémesi Balázs gyakorlatilag izgalommentesen juthatott tovább ellene.

Címlapon: Tímár Nándor (jobbról) a rajtprocedúra idején