Eldőlt az érmek sorsa

A megyei alakulatok számára a jelek szerint nem tett jót a középiskolás ballagások miatti elrendelt újabb szünet az NB II-es férfi kézilabda-bajnokságban. Az utolsó előtti forduló keretében csupán a Belvárosi DSK tudta pontokkal gyarapítani a számláját, a többi négy együttes „elvérzett”. A Csongrádon elszenvedett vereséggel az id eldőlt, hogy a Tarcsa kiszállt az aranycsatából. A bajnok a Pick Szeged U23-as gárdája lett, megelőzve a megyei gárdát, és a címvédő Mezőtúrt, amely idén bronzéremmel zárja az évet.

Pick Szeged U23–Békéscsabai DKSE 3426 (2012)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Szeged, 100 néző. Vezette: Fehér Viktória, Répás Georgina.
Békéscsaba: Kecskeméti – Kéri 4, CSUZI 10 (3), Balázs 2, Murányi 1, Kovács Á., Karács 4. Csere: Dimovics 3, Kepenyes, Kocsor 1, Benkő 1. Edző: Vólent János. A Szeged legjobb góldobói: Balán 6 (4), Szilágyi 5.
Kiállítások: 6, ill. 16 perc. Hétméteresek: 5/5, ill. 3/3.
Tartalékos összetételű csabai együttes utazott a listavezető otthonába, amelynek ettől az önbizalomhiánnyal is meg kellett küzdenie. Az első félidőben nem állt megfelelően össze a a vendégek védekezése, ennek eredményeként a házigazdák könnyű gólokkal tudtak jelentős előnyre szert tenni szünetig. A térfélcserét követően rendezte sorait a Vólent-legénység. Egyaránt akadt jobb és kevésbé sikeres periódusa, de a második félórát döntetlenre sikerült lehoznia a két sort szerepeltető bajnok ellen.

Békéscsabai BDSK–Kiskunmajsai KC 30–21 (17–12)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, 50 néző. Vezette: Katona, Konyári.

Békéscsaba: VLCSKÓ B. – Petrovszki 1, OSGYÁN B. 9 (4), VLCSKÓ K. 6 (2), Tokaji, FEKETE 8, Bak 2. Csere: CSÖRGŐ (kapus), Márton 1, Papp L. 1 (1), Czegle, Morva 1, Felczán 1. Edző: Labos Tibor. A Kiskunmajsa legjobb góldobói: Matanovity 6, Vadkerti Tóth 4.

Kiállítások: 12, ill. 8 perc. Hétméteresek: 8/7, ill. 3/1.
A találkozó elejét a vendégek kezdték olajozottabban, a 8. percben még náluk volt az előny (4–6), de azután a csabaiak Fekete László vezérletével, egy ötös szériával megfordították a meccs menetét. Egyre jobban működött a védőmunka hazai oldalon, Osgyán Bence pedig „belőtte magát” a félidő második felére, így a szünetre már stabil hazai előnyt mutatott az eredményjelző. A térfélcsere után is jobban összpontosított Labos Tibor alakulata, amely masszív védőmunkával, és hatékony támadás befejezésekkel a 43. percre megduplázta a pihenőig szerzett előnyét (25–15). A vendégeknek ekkor még volt egy négyes szériájuk, de az utolsó tíz percben a csabaiaknak sikerült visszaállítaniuk a korábbi rendet, és magabiztos győzelemmel zárniuk az otthoni búcsúmeccsüket.

Mezőtúri AFCKondorosi KK 41–29 (20–14)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Mezőtúr, 135 néző. Vezette: Dohány, Nagy L.

Kondoros: Pankotai – Istenes 1, Raffai 1, Szabó P. 6, Simon 2, Kósa 2, Ravasz 5. Csere: Gyurcsán (kapus), Arnóczki, Máris, Kasnyik V., Kasnyik T., Kerekes 12. Játékos-edző: Nagy József. A Mezőtúr legjobb góldobói: Soós 8, Kovács I. 7, Branyiczki 7.
Kiállítások: 10, ill. 8 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 1/0.
A mérkőzés elején még jól tartotta magát a vendégcsapat, kétgólos előnyét többször növelhette volna, de nem tudott élni a lehetőséggel. A KKK 12 perces gólképtelenségnek köszönhetően a félidő középső harmadában megfordította a mérkőzés menetét a Mezőtúr, amely a kondorosiak pontatlanságait kihasználva gyors indításokkal hétgólosra növelte előnyét. A második játékrész eleje újra a hazaiakról és a kihagyott kondorosi lehetőségekről szólt, így hamar eldőlt a mérkőzés végkimenetele. A látogatók több felállással is próbálkoztak, de nem sikerült érdemileg csökkenteniük a kialakult jelentős különbséget.

Kunszentmártoni KSE–Újkígyós FISE 35–20 (17–10)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Kunszentmárton, 115 néző. Vezette: Gulybán, Juhász.
Újkígyós: Rákóczi – Biri, Lipták 1, Tóth A. 3, Zubor 4, Balogh L. 2, Szőke 3. Csere: Krám 5, Dézsi 2 (2). Játékos-edző: Dézsi Róbert. A Kunszentmárton legjobb góldobói: Csanádi 7, Cselovszki 7, Danku 7, Tóth I. L. 6.
Kiállítások: 2, ill. 4 perc. Hétméteresek: 1/1, ill. 3/2.
A meglehetősen tartalékosan, mindössze
8 mezőnyjátékossal kiálló kígyósiak beragadtak a rajtnál. A hazaiak nyolc-nullás szériája sem szegte azonban kedvüket, becsülettel küzdöttek, 10 perc után váltva estek a gólok, a kunszentiek nem tudták tovább növelni előnyüket. Sőt, a második félidő elején látványos felzárkózást produkáltak a vendégek, 2 gólra sikerült (38. p.: 18–16) felzárkózniuk, és amíg erővel bírták egyenrangú partnerei voltak a rutinos házigazdáknak. Az utolsó negyedóra azonban már a kunszentmártoniak elképzelései szerint alakult, amely frissebb játékkal alakította ki magabiztos győzelmét.

Csongrádi KSE–Köröstarcsai KSK 3023 (1711)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Csongrád, 1
00 néző. Vezette: Kiss Z., Mazzag.
Köröstarcsa: Kiss N. – Molnár K., Polgár T. 5, Brezowski 4, Borbély 4, Lőrinczi 2, Kopcsák 1. Csere: Wagner (kapus), Puskás 3 (1), Schupkégel, Ivanics, Papp 1. Edző: Molnár Zoltán. A Csongrád legjobb góldobói: Héjja 8 (2), Molnár G. 7.
Kiállítások:
10 perc + Felföldi kizárva, ill. 10 perc + Polgár T. kizárva. Hétméteresek: 2/2, ill. 4/1.
A meglehetősen foghíjas tarcsaiak számára nehéz mérkőzésre volt kilátás, az otthonában tavasszal veretlen Csongrád ellen. Baljósan is indult a mérkőzés, hiszen hétméterest, ziccereket hibáztak, míg a Tisza-partiak túlságosan agresszív teljesítménnyel már a 12. percre jelentős előnyt szereztek (73). Az időkérés sem segített a látogatóknak, mert a hazaiak tovább fokozták a durva, színészkedő játékukat, ebben a játékvezetőkben is partnerre leltek. A félidő utolsó 5 perecében lőtt 5 góllal már szinte a szünetre el is döntötték a pontok sorsát. A pihenő sem a tarcsaiaknak kedvezett: sorozatos hazai találatok után a 37. percben 10 gólosra nőtt a Csongrád előnye (2313). Ezt követően a nagy adok-kapok vette kezdetét, a házigazdák jóvoltából inkább pankrációra hasonlított az előadás, amit a vendégeken kívül mindenki élvezett. A tarcsaiak az idény legrosszabb játékát nyújtották, amivel csökkentették ezüstérmük fényét.