Éles csata várható a bronzérem reményében

A feljutás kérdése az MTK Budapest részéről eldőlt, és a Kisvárdának is csupán egyetlen pont kell az üdvösséghez (vagy a konkurencia enyhe bukása) a labdarúgó NB II-ben. Nem úgy a bronzéremért folyó csata esetében, ahol még meglehetősen nyílt a kérdés, öt csapat is harcba indul érte az utolsó három fordulóban.

Ezek közül is kiemelkedik egy pikáns rangadó, a Békéscsaba 1912 Előre–Nyíregyházi Spartacus. És nemcsak azért, mert e két együttes éppen egymást követi a tabellán, a csabaiak jelenleg a harmadik, a nyírségiek a negyedik helyről várják a folytatást. Ám azért is presztízsmeccsre van kilátás, mert e két egylet az elmúlt fél évszázadban oly sokszor egymásnak feszült. Amikor mindkét gárdának jobban futott a szekér, akkor az NB I-ben, más esetben a másodosztályban. Ám az utóbbi 13 évben a szabolcsiak voltak az eredményesebbek, ugyanis ez idő alatt 18 alkalommal csapott össze a két csapat, amelynek mérlege: kilencszer nyíregyházi, kétszer békéscsabai győzelem született, hét alkalommal pedig döntetlenre végződött a találkozó. Legutóbb is a nyírségiek nyertek, mégpedig az idei bajnokság első körében, tavaly november 12-én, gólokban gazdag találkozón 4–1 arányban. Az őszi derbin így estek egymás után a gólok: Kártik (1–0) a 10., Pekár (2–0) a 47., Kesztyűs (3–0) az 54., Szélpál N. (3–1) az 57., Csilus T. (4–1) a 94. percben. Így lenne miért visszavágnia a lila-fehér alakulatnak.
Most egyébként két pont választja el egymástól a két csapatot, a bronzérmes helyen álló csabaiak 17 győzelmükkel, nyolc döntetlenjükkel és a tíz vereséggel 59 pontig jutottak. Ellenfelük az 57 pontot 15 győzelemből, 12 döntetlenből kalapálták össze, amihez nyolc vereség párosult. A legutóbbi fordulóban a viharsarkiak 1–1-es döntetlent játszottak Tatabányán a budaörsiek ideiglenes otthonában, míg a szabolcsiak 2–0-ra kikaptak hazai környezetben a Ceglédtől.
Boér Gábor, a lila-fehérek vezetőedzője így gondolkodott a nyírségiek elleni találkozó előtt: – Mindenekelőtt nagy tisztelettel adózunk a múlt nagyjai előtt, aki harminc esztendővel ezelőtt hatalmas kupasikert értek el a Honvéd ellen. Mi is szeretnénk jó játékkal megtisztelni őket. Bízom benne, hogy a nyírségiek elleni játékunk eredményességgel párosul, hiszen ha, nyerünk nagy lépést tehetünk a bronzérmes helyezés felé. Sajnos, sérülés miatt Mészáros Márkra és Gyurján Bencére nem számíthatunk, a keret többi tagja a rendelkezésemre áll.

Meccs után fieszta

Nagy fába vágták a fejszét a lila-fehér klub vezetői. A tervek szerint a mérkőzés félidejében a centerpályára szólítják, és köszöntik az 1988-as kupagyőztes csapat tagjait, amely soha vissza nem térő alkalom lesz arra, hogy a stadionban együtt láthassák újra a legendákat. A meccs után, körülbelül 19-19.30 órától kezdődik az ünnepség a vendég szektorban, a B-közép (tribün) mögött található területen. Kedvezőtlen időjárás esetén a helyszín a Csabagyöngye Kulturális Központ lesz. A résztvevők együtt tekintik meg az emlékezetes mérkőzés összefoglalóját, majd az ismert televíziós kommentátor, Gulyás László egyenként szólítja az egykori csapat tagjait.

Címlapképünkön az 1988-as kupagyőztes békéscsabai labdarúgócsapat, edzőik és a klub vezetői