Méhkeréki siker a Békés Takarék Kupán

A méhkeréki labdarúgók diadalával zárult szombaton este Kondoroson a Békés Takarék Kupa teremlabdarúgó-torna, amelynek keretében 12 együttes csatázott 10 órán keresztül. A határ mentiek valamennyi mérkőzésüket megnyerték, a sorozat hármas döntőjében a Szarvasnál és a Körösladánynál bizonyultak jobbnak. Az eseményről élőben számoltunk be a helyszínről.

Az egyfélidős mérkőzések 20 perc játékidejűek voltak, a győzelemért 3, a döntetlenért 1-1 pont járt. Azonos pontszám esetén a helyezések eldöntése a gólkülönbség, a több rúgott gól és az egymás elleni eredmény alapján történt. A megyei élvonal teljes mezőnyéből csupán a Szeghalom hiányzott, helyére a másodosztály Déli csoportjában listavezető Nagyszénás „ugrott be”.
Nyitásként az A-jelű négyes első körös csoportmérkőzéseit követhette nyomon a közönség. A Körösladány és a Szarvas gólzáporos mérkőzésen osztozott meg egymással a pontokon, a szénásiak pedig szoros meccsen múlták felül a vésztőieket.
A B csoport szomszédvári presztízs derbije változatos csatában dőlt el a méhkerékiek javára, a házigazdák bemutatkozása viszont nem sikerült, az Előre fiataljaival szemben gólt sem tudtak elérni.
Érdekesen alakult a folytatás az „A” divízióban. A Körösladány nagy lépést tett a továbbjutás felé azzal, hogy küzdelmes meccsen legyőzte a szénásiakat. A másik párban a vésztőiek életben tartották reményeiket azzal, hogy simán legyőzték a mérsékeltebben teljesítő Szarvast.
A C-jelű kvartett első fordulójának első találkozóján 12 percen át nem született gól, azután viszont a szervezettebbnek tűnő jaminai fiatalok háromszor is bevették a Rákóczi kapuját. A másik párharcban az északi és déli zöld-fehér alakulat csatája döntetlenre zárult, a mezőhegyesiek csak kapufák tekintetében tudtak eredményesebbek lenni.
Az A csoport záró körében a Szarvas és a Szénás is a „túlélésért” lépett pályára. Sokáig döntetlenre állt a szomszédvári derbi, de a meccs második felében rákapcsoltak a szarvasiak és döntésre vitték. Sikerükkel versenyben maradtak, a II. osztályú csapat pedig búcsúzott a tornától. A sárréti rangadó is hasonló jelentőséggel bírt. A Ladány szerezte az első gólt, a Vésztő azonban fordított, csakhogy nem tudta megtartani előnyét, a riválisa pedig végül megszerezte a győzelmet.
A B-jelű négyes második fordulójában elmaradt a várt kiélezett csata a megye I. osztályú bajnoki cím két legfőbb várományosa között. A méhkerékiek remek játékkal meglepve az Előrét, simán gyűjtötték be a 3 pontot, amellyel a továbbjutást is kiharcolták az utolsó meccsüktől függetlenül. A hat közé jutás szempontjából a KondorosGyula meccs is döntő jelentőséggel bírt. A hazaiak ellentmondást nem tűrően kezdtek, hamar vezetést szereztek, de a hasonló folytatás elmaradt. A gyulaiak átvették az irányítást, majd Bozsó és Bozó találataival fordítaniuk is sikerült, így a Békéscsaba ellen ki-ki meccset játszhatnak a továbbjutásért, bár matematikailag még a KOTE is versenyben van.
A C csoport második köre viszonylag egyoldalú találkozóval kezdődött, a Rákóczi ugyanis Tasi Róbert vezérletével magabiztosan verte a ványaiakat. A Mezőhegyes és a Jamina párharcában 13 percet kellett várni az egyetlen gólra, amit Sebők Martin jegyzett, ezzel hat közé lőve a csabaiakat.  A határvárosiak reménye az orosháziak legyőzésében rejlik.
Ki-ki meccset játszott a továbbjutásért a B-jelű tömörülés második helyén álló Gyula és az Előre. A csabaiak kerültek előnybe, ezt még a fürdővárosiak emberfórban egalizálták, de a lila-fehéreké volt a slusszpoén. Zárásként a csoportelső méhkerékiek ismét gáláztak, s ennek a kondorosiak látták a kárát.
A C-jelű tömörülés záró körében elszenvedte első vereségét a jaminai csapat, ezzel a csoportelősége is veszélybe került, a ványaiaknak viszont sikerük ellenére is véget ért a torna. A Rákóczi Vasasnak döntetlen is elegendő lett volna a továbbjutáshoz, a Mezőhegyesnek győznie kellett. Izgalmas, feszült, szoros csatában ez utóbbi történt.

Csoportmérkőzések, program:
(A/1) Szarvasi FC–Körösladány MSK 44, gól: Furár 3, Magyar, ill. Kéki 2, Kristóf, Viczián.
(A/1)
Nagyszénás SE–Vésztői SE 21, gól: Szabó Á., Miszlai, ill. Gedó.
(B/1)
Gyulai TFC–Méhkeréki SE 34, gól: Nagy S., Repisky, Kádár, ill. Piti 2, Boros, Popovics.
(B/1)
Békéscsaba 1912 Előre II.–Kondorosi TE 40, gól: Onetiu, Kun, Balog Zs., Máris.
(A/
2) Körösladány MSK–Nagyszénás SE 21, gól: Laksteter, Viczián, ill. Márk.
(A/
2) Vésztői SE–Szarvasi FC 42, gól: Gedó, Benyó, Kordó, Rostás, ill. Szikora, Furár.
(C/1)
Jamina SE–Rákóczi Vasas SE 30, gól: Milek 2, Sebők.
(C/1)
Dévaványai SE–Mezőhegyesi SE 22, gól: Kovács F., Szabó P., ill. Dajcs Á. 2.
(A/
3) Szarvasi FC–Nagyszénás SE 41, gól: Körösfalvi 2, Furár 2, ill. Vincze.
(A/
3) Körösladány MSK–Vésztői SE 32, gól: Kristóf, Takács, Farkasinszki, ill. Benyó, Gedó.
(B/
2) Méhkeréki SE–Békéscsaba 1912 Előre II. 51, gól: Kovács Gy. 3, Sztojka, Ruzsa Sz., ill. Seres.
(B/
2) Kondorosi TE–Gyulai TFC 13, gól: Farkas J., ill. Bozsó 2, Bozó.
(C/2) Rákóczi Vasas SE–Dévaványai SE 51, gól: Tasi 3, Mazán, Németh, ill. Ernyes.
(
C/2) Mezőhegyesi SE–Jamina SE 01, gól: Sebők.
(B/3)
Gyulai TFC–Békéscsaba 1912 Előre II. 13, gól: Bozsó, ill. Bónus, Máris, Láza.
(B/3)
Méhkeréki SE–Kondorosi TE 71, gól: Kovács Gy. 3, Piti 2, Geiger, Boros, ill. Vozár.
(C/3)
Jamina SE–Dévaványai SE 24, gól: Frankó, Milek, ill. Kovács F. 2, Adamecz, Ernyes.
(C/3)
Rákóczi Vasas SE–Mezőhegyesi SE 23, gól: Nyéki 2, ill. Dajcs Gy., Karancsi N., Ács.
Az A csoport végeredménye: 1. Körösladány 7 pont (97), 2. Szarvas 4 (10–9), 3. Vésztő 3 (77), 4. Nagyszénás SE 3 (4–7).
A B csoport végeredménye: 1. Méhkerék 9 (165), Békéscsaba 6 (86), Gyula 3 (78), Kondoros 0 (214).
A C csoport végeredménye: 1. Jamina SE 6 (64), 2. Mezőhegyesi SE 4 (55), 3. Dévaványai SE 4 (79), 4. Rákóczi Vasas SE 3 (7–7).

Keresztjáték a döntőbe jutásért:
(A/1–B/2) Körösladány MSK–Békéscsaba 1912 Előre II. 3–1, gól: Laksteter, Nagy B., Takács, ill. Kun.
A döntőbe jutás első felvonása paprikás hangulatú meccsen dőlt el. A Körösladány kezdetben remekül kovácsolt tőkét magának abból, hogy centerét, Lakstetert nehezen tudták tartani a csabai védők. A meccs második részére felpörgették a játékot a lila-fehérek, sikerült szépíteniük egy pontos lövéssel, lehetőségeik adódtak az egyenlítésre is, de végül a ladányiak mattolták kapusukat, elsőként jutva ezzel a hármas döntőbe.

(B/1–C/2) Méhkeréki SE–Mezőhegyesi SE 6–1, gól: Geiger 3, Piti 2, Rotár (öngól), ill. Dócza.
Az addig ellenállhatatlan méhkerékiek tompábban kezdtek, ezt kihasználva a Mezőhegyes jutott előnyhöz. Egy percen belül jött azonban a válasz is, ami ébresztő hatást gyakorolt Bíró Róbert alakulatára. A meccs közepén Geiger gyors duplával megnyugtató előnyt szerzett csapatának, a vége pedig ismét örömjáték lett.

(C/1–A/2) Jamina SE–Szarvasi FC 0–3, gól: Furár, Lévai, Pecznik.
A harmadik finálét érő helyért megvívott meccset a szarvasiak kezdték bátrabban, és ennek a 7. percben lett meg a konkrét eredménye. A jaminai fiatalok próbálták lezárni saját térfelüket, és szórványos ellenakciókat vezetni, de kevés veszélyt jelentettek Lévai kapujára. Viszkok Dániel sajnálatos sérülése (agyrázkódást szenvedett, mentő szállította kórházba, szerencsére azonban már jobban van az ifjú szarvasi tehetség) miatt hosszabb időt állt a játék, de azután a társai ismét lendületbe jöttek, és bebiztosították a sikerüket.

Hármas döntő:
Körösladány MSK–Méhkeréki SE 2–5, gól: Papp Zs., Nagy B., ill. Boros 2, Sztojka, Geiger, Piti.
A hármas döntő első találkozója igazi presztízsmeccsel indult. Kereste egymáson a fogást a két együttes, de sehogyan sem találta 11 percen keresztül. Ekkor viszont egy végletekig kijátszott támadás végén Sztojka vezetéshez juttatta a méhkerékieket, és gyorsan egy büntetőt is összehozott, amit Geiger értékesített. Boros lövésével eldőlni látszott a csata, de Papp Zsolt válaszolt és ez visszaadta a ladányiak hitét. Nagy Bálint büntetőből belátható közelségbe is hozta a pontszerzést, de Piti válasza mindent eldöntött, a végén pedig Boros bombája tette fel az i-re a pontot.
Méhkeréki SE–Szarvasi FC 4–3, gól: Piti 2, Geiger, Popovics, ill. Szikora, Magyar, Furár.
A második találkozón a szarvasiak jutottak előnyhöz Szikora pontos lövésével, de aztán Geiger és Piti hamarjában átrendezte az eredményjelzőt. A folytatásban a küzdelem jellege dominált, ennek ellenére élvezetes volt a játék, mindkét kapu előtt akadt gólveszély. A méhkerékiek azután hirtelenjében ismét megrázták magukat, és újabb találatokkal a tornagyőzelmet is bebiztosították, a szarvasiak a végén azért szorossá tudták tenni az eredményt.
Szarvasi FC–Körösladány MSK 6–2, gól: Lévai 2, Kriska, Magyar, Körösfalvi, Styecz, ill. Juhász, Kéki.
A második helyért folyó mérkőzésen a szarvasiak alaposan bekezdtek, alig 8 perc alatt háromgólos előnyre tettek szert és a folytatásban is okoztak kellemetlen pillanatokat az amúgy kiválóan védő Nagy Bálint kapusnak. A félidő második felét nehéz visszaadni, hiszen volt minden, mint a búcsúban. Mindkét csapat totálisan kitámadt, s ennek a közönség látta a javát, amely szép góloknak és szarvasi sikernek tapsolhattak.
A torna végeredménye: 1. Méhkeréki SE, 2. Szarvasi FC, 3. Körösladány MSK.
Különdíjasok. Gólkirály: Piti László (Méhkerék). Legjobb mezőnyjátékos: Furár Róbert (Szarvas). Legjobb kapus: Nagy Bálint. Az eredményhirdetésen a torna névadószponzora, a Békés Takarék képviseletében Gráfik Krisztián ügyvezető, az MLSZ megyei igazgatósága részéről pedig Brlás János társadalmi elnökségi tag adta át a díjakat.

Címlapon: A torna nyitó mérkőzésén a Szarvas és a Körösladány megosztozott a pontokon. Fotó: Nagy Marcell