Előny a békési kosarasoknál

Hosszabb szünet után folytatódott az NB I B-s férfi kosárlabda-bajnokság rájátszása. Ismeretes, hogy a békésiek az 5–8. helyért folytathatják, az alapszakaszban jól ismert Óbudai Kaszások ellen. Az első mérkőzésre Békésen került sor szombaton este.

Békési SZSK–Óbudai Kaszások 79-67 (18-16, 20-12, 20-12, 21-27)
NB I B-s férfi kosárlabda-mérkőzés. Rájátszás az 5–8. helyért, 1. mérkőzés. Békés, 350 néző. Vezette: Pozsonyi, Balogh Gy., Vadász.
Békés: Krisztics (13/6), Kovács B. (7), Koma (18), Molnár Á. (3), Kertész (7). Cs.: Vámos (12/6), Czuprák (11/3), Csorba (2), Béres, Zsíros (5/3), Farkas G. (1), Plavecz, Gruda. Edző: Balog Vilmos, Balog Lajos. Az Óbuda legjobb pontszerzője: Lakosa (17/6).

Volt ideje megemésztenie a Békésnek a keresztbejátszásban az Oroszlánytól elszenvedett kettős vereséget, hiszen három hete nem léptek pályára. A békési legénység az 5–8. helyért régi ismerőssel, az Óbudai Kaszásokkal nézett hazai környezetben farkasszemet.
Az első negyedben még tartotta magát a fővárosi egylet, ám a középső két játékrész már egyértelműen a békésieké volt, nemcsak Krisztics, és a motivált, csapatát jól irányító Kertész és Koma és a beálló Czuprák játszott jól, hanem azok is, akik máskor kevesebb játéklehetőséghez jutottak. Az utolsó szakasznak csaknem harminc pontos hazai előnnyel futottak neki a felek, ekkor már lazított a gyeplőn Balog Vilmos és Balog Lajos alakulata, de így is csak annyi történt, hogy néhány ponttal közelebb került a reményét vesztett Kaszások.
A két csapat május 13-án, Óbudán folytatja a párharcot.

Címlapon: Krisztics Danijel jól fogta össze a békési csapatot és ponterős is volt. Fotó: Pusztai Gábor Máté