Előre NKSE: A helyzet változatlan

Megbízott trénerrel a kispadján szenvedett 10 gólos különbségű vereséget Székesfehérváron a Békéscsabai Előre NKSE NB I-es női kézilabdacsapata. A lila-fehérek 7 forduló után is pont nélkül zárják tehát a mezőnyt.

Alba Fehérvár KC–EUbility-Békéscsabai Előre NKSE 33–23 (14–9)
NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Székesfehérvár, 500 néző. Vezette: Ónodi Erika, Őri Erika.
Fehérvár: MISTINA – Májer 2, Gjorgjieszka 2, Zsilinskaite 2, MENDY 4, Gorsenyina 1, PELCZÉDER 7. Csere: Gabina (kapus), LAVKO 9, Boldizsár, Piller 1, Temes 4 (4), Mayer 1, Nascimento, Rózsás. Vezetőedző: Deli Rita.
Békéscsaba: GYÖRKÖS – Kovács A. 2, Mihálffy 4, WALFISCH 8, Zöldi-Tóth 2, Kovacsevics 5, Bottó 1. Csere: Popovics (kapus), Gidai 1, Vukajlovics, Szarka, Pénzes. Megbízott edző: Fábián Csaba.
Kiállítások: 2, ill. 8 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. 0.
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–3; 12. p.: 6–3; 17. p.: 7–7; 21. p.: 10–7; 28. p.: 13–9; 34. p.: 16–10; 36. p.: 16–12; 45. p.: 23–15; 53. p.: 27–19.

A békéscsabaiak kezdték a játékot, és Walfisch az első támadásból gólt lőtt, amire gyorsan kettővel válaszoltak a hazaiak. A vendégek Kovacsevics találataival ismét átvették a vezetést, de a fehérváriak 63-ra fordítottak. A lila-fehérek nagyot küzdve, a 17. percben Kovacsevics átlövésével még egyenlítettek (77), ám ezután a házigazdák percei következtek, akik a félidő hajrájában megnyugtató előnyre tettek szert.
Fordulás után a békéscsabaiak még négy gólra megközelítették vendéglátóikat, a folytatásban azonban a hosszabb kispaddal rendelkező fehérváriak fokozatosan növelték az előnyüket (45. perc: 2315). A lilák becsületesen küzdöttek, de nem tudtak közelebb kerülni, az 59. percben pedig beállt a végleges különbség.
A küzdelmes mérkőzésen, a jobb erőkből álló fehérváriak megérdemelten nyertek, a jól küzdő vendégek ellen, akiknél Györkös kapus bravúrosan védett.

Címlapon: Mihállfy Adriennék problémája inkább a védekezésben elkövetett hibákból adódtak. Fotó: Imre György