Előre-siker, szépségdíjas Kálmán-gólokkal

Kálmán Szilárd kivételes rúgótechnikáját kihasználva, értékes három ponttal gyarapodott vasárnap a Békéscsaba 1912 Előre NB III-as labdarúgó-csapata, amely ezzel folytatta a felzárkózást a bennmaradást érő pozíciókat elfoglaló riválisok mögé. Szenti Zoltán együttese az első félidőben a támadójátékból vizsgázott jól, szünet után pedig védőmunkában teljesített eredményesen.

Békéscsaba 1912 Előre II.–Mórahalom VSE 2–1 (2–0)
NB III-as labdarúgó-mérkőzés. Békéscsaba, 140 néző. Vezette: Györki Bence József (Farkas Dávid, Kurinka Béla).
Békéscsaba: Hrabina – Láza, Babinyecz, Kmetykó, Zahorán – Bényei (Mácsai, 77.), Zelenyánszki, Kálmán, Beszteczei (Kun, 89.) – Oláh L., Ilyés (Konyecsni, 86.). Edző: Szenti Zoltán.
Mórahalom: Halász – Szücs, Lászik, Zámbó, Bokányi – Magyar – Busa (Várda, 62.), Podonyi (Zsoldos, 50.), Szalma, Pócs T. – Crkvenjakov. Vezetőedző: Vojnic-Zelic Szasa.
Gólszerző: Kálmán (16., 24.), ill. Szalma (63.).

Alig telt le az első negyedóra, máris vezetést szerzett a mezőnyben aktívabb hazai gárda. A 16. percben a baloldalról végzett el szögletet Kálmán Szilárd, aki jobbal érintés nélkül tekerte a labdát a kapuba, Halász nagy megrökönyödésére, 1–0. A következő említésre méltó eseményt is Kálmán jegyezte, aki a 24. percben 30 méteres szabadrúgásból tette még frusztráltabbá a vendégek kapusát, a játékszer a felső lécet is érintve kötött ki a hálóban, 2–0. Ezt követően is a hazaiak akarata érvényesült, igaz újabb gólt már nem tudtak szerezni.
A második félidőre támadóbb szellemű Mórahalom futott ki pályára. A 63. percben szépíteniük is sikerült, egy szöglet után kifejelt labdát Szalma 16 méterről, kapásból bombázott Hrabina kapujába, 2–1. A csabaiak a továbbiakban védekezésre szorultak, de ezt sikeresen oldották meg, miközben egy-egy kontrából veszélyezteti is tudtak. A vendégek mezőnyfölénye pedig nem társult átütőerővel, így azután Békéscsabán maradt az értékes három pont..
Jók: Hrabina, Kálmán, Bényei, Babinyecz, Zelenyánszki, ill. Magyar, Crkvenjakov, Lászik.
Szenti Zoltán: – Rendkívül nehéz mérkőzést sikerült megnyernünk, ellentétes félidők után. Két rögzített helyzetből szereztünk két gyönyörű gólt, szünet után viszont minden mindegy alapon kitámadott a Mórahalom. Így is nekünk volt meccslabdánk kettő-nullnál, az ellenfél szépítését követően pedig fegyelmezett védekezéssel őriztük meg a három pontot.

P. J.

Címlapon: Kálmán Szilárdnak külön is kijárt az edzői dicséret. Fotó: 1912elore.hu